طرح ولایت کلید ورود به مباحث عقیدتی و مبانی اسلامی است تنها راه نجات «هپکو» بازگشت به وزارت صمت و «ایمیدرو» است/نگران شرایط «هپکو» هستیم انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات غيرمجاز در عمليات پليس استان مركزي/كشف 46 قبضه سلاح جنگي واگذاری «هپکو» به «شستا» هیچ توجیهی ندارد و اشتباه است عصبانیت آمریکا از گزارش سازمان ملل درباره ترور سردار سلیمانی قیمت روز گوشی موبایل در ۱۹ تیر متولی حمایت از تولید کنندگان ادوات کشاورزی وزارت صمت است/ کشور سالانه به 2500 کمباین برنج نیاز دارد تکلیف سود مشارکت پیش‌فروش خودرو چیست؟/تعرض به حقوق مصرف‌کننده امکان دسترسی به شبکه اینترنت برای ۶۶۰ روستای استان مرکزی فراهم‌شده است عراق|موفقیت حشد شعبی در شکست نقشه داعش برای حمله به موصل
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
کد خبر: 54391
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
فرماندار فراهان خبر داد:

خسارت ۲۱۰ میلیارد ریالی سیلاب به فراهان/ تخریب 200 خانه قدیمی

فرماندار فراهان گفت: بر اساس برآورد اولیه بارندگی‌های اخیر در بخش‌های مختلف شهرستان فراهان بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال خسارت زد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید احمد سجادی، فرماندار فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به خسارت بارندگی و سیلاب اخیر در شهرستان فراهان گفت: بر اساس برآورد اولیه بارندگی‌های اخیر در بخش‌های مختلف شهرستان فراهان بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال خسارت زد.

وی افزود: بیش از ۲۰۰ منزل قدیمی که دارای بافت فرسوده بودند در سطح شهرستان تخریب شدند که خوشبختانه هیچ‌گونه خسارت جانی نداشتیم و اولویت اصلی ما در ستاد مدیریت بحران حفظ جان مردم بود.

سجادی با اشاره به خسارت‌های واردشده به بخش کشاورزی شهرستان اظهار کرد: بیش از ۷۰ میلیارد ریال به حوزه کشاورزی این شهرستان خسارت واردشده است و تخریب ۲ واحد پرورش ماهی، یک واحد دامداری در روستای هفته خانک از خسارت بارندگی‌ها بود.

مدیریت بحران شهرستان فراهان افزود: تعدادی از راه‌های روستای هم براثر بارندگی‌ها تخریب و مسدود شده بود که با کمک نیروهای اداره راهداری شهرستان‌ترمیم و بازگشایی شدند.

وی بیان کرد: در برآورد اولیه سیلاب‌های به وجود آمده از باران‌های شدید تا به امروز بیشتر از ۳۵ میلیون تومان به تأسیسات بندهای خاکی شهرستان فراهان خسارت زده است.

سجادی گفت: با سرریز شدن بند خاکی خسروان سفلی تمامی بندهای خاکی شهرستان آبگیری شده‌اند، روز گذشته بند خاکی روستای نوده فراهان شکسته شد سبب جاری شدن سیلاب در کوی دانشگاه شهر فرمهین شد که با همکاری عوامل شهرداری آب از شهرک به سمت رودخانه هدایت شد و خسارتی نداشت.

فرماندار فراهان افزود: بندهای خاکی خسروان علیا و سفلی و رفع انسداد سرریز بندهای خاکی چاقر ، زنجیران و کهریزک واشقان از ایراد خسارات و نقص در عملکرد این سازه ها جلوگیری شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی و ورود سامانه بارشی جدید در هفته آتی در جلسه با مدیران و دهیاران شهرستان هشدارهای لازم داده‌شده است و به دهیاران تأکید شد که تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود سیلاب احتمالی به روستاها و کاهش خسارت‌ها اتخاذ شود.

انتهای پیام/

captcha