جلوگیری سربازان گمنام امام زمان(عج) در ایلام از ورود عناصر تروریستی‌ به ایران / برخورد با گروهک‌های ضد‌انقلاب نتایج سال‌های رُس‌پاشی نواصولگرایی روی دیگر اصلاح‌طلبی/ وقتی قالیباف بین تسلیم شدن و مقاومت می‌ایستد/ روایتی از حرکت بین حق و باطل و لبخند تکنوکراتی به FATF کمدی بزن و بکوب با چاشنی نقد لاکچری بازی! «پاتاگونیا» کجاست؟/ آیا یهودیان از سرزمین مقدس به «انتهای دنیا» مهاجرت می‌کنند؟ +عکس و نقشه مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: اقدام ترامپ علیه ایران اقتصاد جهان را به رکود می‌برد پاسخ وزارت بهداشت به ۱۱ هزار امضای کمپین «ممنوعیت تحصیل پزشکان عمومی» نمی‌شودخانه میلیاردی داشت وانقلابی بود/رصد ۳۰جریان ضدارزشی درکشور دولت چقدر در احیای دریاچه ارومیه نقش داشت؟/ وقتی کلانتری برای دریاچه ارومیه درخواست استقراض خارجی کرد همه آنچه باید درباره طرح «حمایت از سپاه» بدانید/ قانونی که از زمان تصویب «لازم الاجراست»
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
کد خبر: 54319
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی خبر داد:

خسارت ۳۴۵ میلیارد تومانی سیلاب به زمین‌های کشاورزی استان مرکزی

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: برآورد اولیه نشان‌دهنده خسارت ۳۴۵ میلیارد تومانی سیلاب به زمین‌های زراعی استان است.

مجید آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در رابطه با خسارات سیلاب اخیر به مزارع کشاورزی استان، بابیان اینکه هنوز برآورد دقیقی از خسارت به زمین‌های کشاورزی در دست نیست.

آنجفی اظهار کرد: با توجه به گستردگی سیلاب در استان و ادامه آن، امکان بازدید از تمامی زمین‌های زراعی وجود نداشته است و میزان دقیق خسارات مشخص نشده است.

وی با اشاره به لزوم بازدید مورد به مورد زمین‌های زراعی جهت برآورد دقیق خسارات افزود: اما برآورد اولیه نشان‌دهنده خسارت ۳۴۵ میلیارد تومانی است که البته تخمین زده‌شده و در اعلام نهایی خسارت کمی تغییر خواهد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: وقوع سیلاب در هفته جاری همچنین خسارت‌هایی را در بخش دام و طیور استان نیز به همراه داشته است که با توجه به پراکندگی دامداری‌ها در سطح روستاها و شهرستان‌ها برآورد نهایی این خسارت‌ها در حال انجام بوده و به‌زودی اعلام می‌شود.

استان مرکزی باوجود صنعتی بودن در زمره 10 استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که 90 هزار بهره‌بردار شامل 20 درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.

670 هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و 2 دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.

این استان رتبه چهارم تولید بچه ماهی قزل‌آلا، رتبه اول در تنوع تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم تولید گل‌ها شاخه بریده، رتبه سوم در تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم سطح زیر کشت و تولید انار کشور، رتبه ششم تولید پسته، مقام هشتم تولید گل محمدی، مقام نهم در تولید انگور، رتبه سوم در تولید لوبیا و رتبه پنجم در تولید جو را به خود اختصاص داده است.

استقرار ایستگاه انار ساوه، پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات، ایستگاه ملی تحقیقات لوبیای خمین، وجود شعبه ششم تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، وجود ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی نیز از ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی استان مرکزی است.

سه هزار و 600 رشته قنات در استان مرکزی وجود دارد.

انتهای پیام/

captcha