پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها فعالیت هفت هزار نفر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی/در حوزه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با هیچ‌کس تعارف نداریم چشم در چشم با پلنگ ایرانی/ نمی‌گذارم پسرم محیط‌بان شود علم نوروبیولوژی بر حکم حجاب صحه می‌گذارد
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۶
کد خبر: 54291
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان مرکزی خبر داد:

آموزش 11 هزار و 760 دانش آموز در پارک ترافیک اراک/ ایجاد پارک ترافیک در تمام شهرستان های استان

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان مرکزی گفت: سال گذشته ۱۱ هزار و ۷۶۰ دانش‌آموز شامل 5 هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز دختر و ۶ هزار و ۱۰ دانش آموز  پسر در پارک ترافیک اراک آموزش دیده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهریار فولادوند مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان مرکزی عصر دوشنبه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال جدید با اشاره به اجرای طرح پارک ترافیک در شهر اراک عنوان کرد: همواره در چند سال اخیر یکی از دغدغه های آموزش و پرورش بحث ترافیک بوده است که متاسفانه شاهد تلفات جاده ای و درون جاده ای و آسیب به شهروندان هستیم به طوری که 40 درصد تصادفات مربوط به افراد زیر 20 سال است.

وی با اشاره به وجود تنها یک مدرسه ترافیک در مرکز استان، تشریح کرد: این مدرسه ترافیک روزانه در دو نوبت به 70 نفر از دانش آموزان اراکی آموزش های لازم را می دهد اما با توجه به فعال بودن آموزش و پرورش در دو ناحیه در شهر اراک، وجود یک مدرسه ترافیک به تنهایی برای آموزش دادن به دانش آموزان هر دو ناحیه کافی نیست.

آموزش 11 هزار و 760 دانش آموز در پارک ترافیک اراک

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی ادامه داد: سال گذشته ۱۱ هزار و ۷۶۰ دانش‌آموز شامل 5 هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز دختر و ۶ هزار و ۱۰ دانش آموز  پسر در پارک ترافیک اراک آموزش دیده اند.

فولادوند با بیان اینکه نیاز است تا یادگیری قوانین در سنین کودکی در وجود فرزندان نهادینه شود تصریح کرد: در این حوزه کارهای مطالعاتی زیادی در آموزش و پرورش صورت گرفته است. همچنین مقرر شد تا موضوع ایجاد پارک ترافیک در تمام شهرستان ها در کمیته ترافیک استان مطرح شده و مجوز آن صادر شود تا فرمانداران هر شهرستان با همکاری دستگاه های مربوطه نسبت به ایجاد و راه اندازی این پارک برای سال تحصیلی جدید در مهرماه آینده اقدام کنند.

کاهش نرخ گذر دانش آموزان دغدغه آموزش و پرورش

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت کاهش نرخ گذر در دوره های مختلف تحصیلی، آن را دغدغه ای برای آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: این دغدغه خصوصا در مورد دانش آموزان دختر بیشتر حس می شود که علل و راهکار های آن نیز مورد بررسی قرار گرفته و باید در راستای کاهش آن گام برداریم. البته باید این نکته هم مد نظر قرار گیرد که استان مرکزی در نرخ پوشش تحصیلی و نرخ گذر جزو استان های خوب کشور است، اما برای بهتر شدن آن باید تلاش کنیم.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان مرکزی با بیان اینکه ۷۵ درصد از مصوبات سال گذشته شورای آموزش و پرورش استان تا به حال اجرایی شده، خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا گام های موثرتری در سال جاری در راستای تحقق اهداف آموزش و پرورش در استان برداریم.

انتهای پیام/

captcha