جلوگیری سربازان گمنام امام زمان(عج) در ایلام از ورود عناصر تروریستی‌ به ایران / برخورد با گروهک‌های ضد‌انقلاب نتایج سال‌های رُس‌پاشی نواصولگرایی روی دیگر اصلاح‌طلبی/ وقتی قالیباف بین تسلیم شدن و مقاومت می‌ایستد/ روایتی از حرکت بین حق و باطل و لبخند تکنوکراتی به FATF کمدی بزن و بکوب با چاشنی نقد لاکچری بازی! «پاتاگونیا» کجاست؟/ آیا یهودیان از سرزمین مقدس به «انتهای دنیا» مهاجرت می‌کنند؟ +عکس و نقشه مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: اقدام ترامپ علیه ایران اقتصاد جهان را به رکود می‌برد پاسخ وزارت بهداشت به ۱۱ هزار امضای کمپین «ممنوعیت تحصیل پزشکان عمومی» نمی‌شودخانه میلیاردی داشت وانقلابی بود/رصد ۳۰جریان ضدارزشی درکشور دولت چقدر در احیای دریاچه ارومیه نقش داشت؟/ وقتی کلانتری برای دریاچه ارومیه درخواست استقراض خارجی کرد همه آنچه باید درباره طرح «حمایت از سپاه» بدانید/ قانونی که از زمان تصویب «لازم الاجراست»
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
کد خبر: 54284
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی خبر داد:

میانگین بارش های استان مرکزی به 433 میلی متر رسید

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری(مهرماه 97) تا به امروز میانگین بارندگی در سطح استان 433 میلی متر بوده، که حدود 2.12 برابر میانگین بلندمدت استان است.

آرش بهاروند مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به بارش های بی سابقه در دو هفته ابتدای فروردین ماه 98 اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی جاری (مهرماه 97) تا به امروز میانگین بارندگی در سطح استان 433 میلی متر بوده است که حدود 2.12 برابر میانگین بلندمدت استان است. همچنین بارش ها تنها در فروردین 220 میلی متر بوده است که بسیار بیشتر از نرمال بارشی 60 میلی متری در این ماه است. همچنین مقدار نرمال بارشی در اردیبهشت ماه 40 میلی متر است که  بر اساس پیش بینی ها بیش از این میزان دریافت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه میزان بارندگی در استان مرکزی کمتر از سایر استان های درگیر سیل نبوده است، افزود: اما مدیریت و برنامه‌ریزی‌ها باعث شد تا این مراحل با کم‌ترین میزان خسارت سپری شود.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی میزان بارندگی های فروردین در شهرستان ها را به تفکیک اعلام کرد و گفت: شهرستان اراک 488 میلی‌متر، ساوه 269 میلی متر، شازند 875 میلی‌متر، آشتیان 392 میلی‌متر، محلات 338 میلی‌متر، تفرش 409 میلی‌متر، خمین 472 میلی‌متر، خنداب 504 میلی متر، کمیجان 466 میلی متر، دلیجان 277 میلی متر، غرق آباد 448 میلی متر، فرمهین 379 میلی متر و مامونیه 314 میلی متر بارش را تا به امروز داشته است.

وی با اشاره به اینکه میزان بارش‌های فروردین حتی از میانگین میزان بارش سال آبی استان نیز بیشتر است، اضافه کرد: میزان بارش‌ها حدود 5 تا 10 برابر بارش‌ها در مدت مشابه سال قبل بوده است. همچنین بر اساس سامانه بارشی در روزهای آینده 15 تا 30 میلی‌متر بارش در سطح استان خواهیم داشت که در برخی نقاط به صورت رگباری و همراه با آب‌گرفتگی معابر خواهد بود که مستلزم هماهنگی و آمادگی دستگاه های مربوطه است.

انتهای پیام/

captcha