پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها فعالیت هفت هزار نفر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی/در حوزه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با هیچ‌کس تعارف نداریم چشم در چشم با پلنگ ایرانی/ نمی‌گذارم پسرم محیط‌بان شود علم نوروبیولوژی بر حکم حجاب صحه می‌گذارد
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۳
کد خبر: 54284
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی خبر داد:

میانگین بارش های استان مرکزی به 433 میلی متر رسید

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری(مهرماه 97) تا به امروز میانگین بارندگی در سطح استان 433 میلی متر بوده، که حدود 2.12 برابر میانگین بلندمدت استان است.

آرش بهاروند مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به بارش های بی سابقه در دو هفته ابتدای فروردین ماه 98 اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی جاری (مهرماه 97) تا به امروز میانگین بارندگی در سطح استان 433 میلی متر بوده است که حدود 2.12 برابر میانگین بلندمدت استان است. همچنین بارش ها تنها در فروردین 220 میلی متر بوده است که بسیار بیشتر از نرمال بارشی 60 میلی متری در این ماه است. همچنین مقدار نرمال بارشی در اردیبهشت ماه 40 میلی متر است که  بر اساس پیش بینی ها بیش از این میزان دریافت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه میزان بارندگی در استان مرکزی کمتر از سایر استان های درگیر سیل نبوده است، افزود: اما مدیریت و برنامه‌ریزی‌ها باعث شد تا این مراحل با کم‌ترین میزان خسارت سپری شود.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی میزان بارندگی های فروردین در شهرستان ها را به تفکیک اعلام کرد و گفت: شهرستان اراک 488 میلی‌متر، ساوه 269 میلی متر، شازند 875 میلی‌متر، آشتیان 392 میلی‌متر، محلات 338 میلی‌متر، تفرش 409 میلی‌متر، خمین 472 میلی‌متر، خنداب 504 میلی متر، کمیجان 466 میلی متر، دلیجان 277 میلی متر، غرق آباد 448 میلی متر، فرمهین 379 میلی متر و مامونیه 314 میلی متر بارش را تا به امروز داشته است.

وی با اشاره به اینکه میزان بارش‌های فروردین حتی از میانگین میزان بارش سال آبی استان نیز بیشتر است، اضافه کرد: میزان بارش‌ها حدود 5 تا 10 برابر بارش‌ها در مدت مشابه سال قبل بوده است. همچنین بر اساس سامانه بارشی در روزهای آینده 15 تا 30 میلی‌متر بارش در سطح استان خواهیم داشت که در برخی نقاط به صورت رگباری و همراه با آب‌گرفتگی معابر خواهد بود که مستلزم هماهنگی و آمادگی دستگاه های مربوطه است.

انتهای پیام/

captcha