قدرت آمریکا علی‌رغم رجزخوانی‌های ترامپ رو به افول است/ راه‌حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان انقلابی است حراست از آراء ملت و جمهوریت نظام سر فصل اصلی خطبه 29 خرداد 88 بود/رهبری به درستی دوای فتنه را روشنگری تشخیص دادند گزارش تصویری| دورهمی خانوادگی شبانه در پارک ملت اراک انفصال ۶۰ قاضی/ چرا خودرو گران است/ سرانجام اسلام آمریکایی/ خداحافظی با دلار ۴۲۰۰ تومانی؟ یک عضو هیئت مدیره برانکو را از ایران فراری داد/ دهن کجی بهاروند و طالقانی به کمیته اخلاق/ دستیاران استراماچونی در تهران/ یحیی در حوالی پرسپولیس؟ نماینده دادستان: اظهارات خاتمی مخدوش و بدون سند است/تخلف هم ثابت نشد چه رسد به تقلب ۸ میلیونی آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌ حذف مهمترین منتقد دولت از ریاست کمیسیون اقتصادی/ چه کسانی از رفتن پورابراهیمی خوشحال می‌شوند؟ خانه را به تابوت حیات وحش تبدیل نکنیم درمان آسم با کمک نخستین نقشه ریه انسان
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
کد خبر: 54241
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد:

اقامت 280 هزار مسافر نوروزی در استان مرکزی/رشد 8 درصدی بازدید از اماکن گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: در ایام نوروز 490 هزار نفر از اماکن زیارتی و ابنیه‌ تاریخی و فضای گردشگری استان بازدید کردند که رشد 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد هستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با بیان اینکه در ایام نوروز حدود 280 هزار مسافر نوروزی در مراکزی مانند مدارس، ورزشگاه‌ها، مصلی، میهمان پذیرها و هتل‌ها در استان اقامت داشتند، عنوان کرد: بر اساس آمار و گزارش پلیس راه استان، 19 نفر در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست دادند که نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش را شاهد بوده ایم.

ثبت 14 میلیون تردد جاده ای در ایام نوروز

وی با اشاره به ثبت بیش از 14 میلیون تردد در جاده های استان در ایام نوروز، اظهار کرد: با این تعداد تردد استان مرکزی رتبه 12 کشور را به خود اختصاص داد و شاهد افزایش هفت درصدی در این زمینه بودیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با بیان اینکه محور اصلی خدمات سفر بر اساس معرفی ظرفیت‌های گردشگری بنا شده است، عنوان کرد: در همین زمینه می توان به اقدامات خوبی مانند توزیع 300 هزار بروشور، تبلیغات و بازاریابی در رسانه، تهیه برنامه موبایلی گردشگری، انجام نظرسنجی هوشمند برای مسافرین نوروزی در مبادی ورودی و برگزاری مانور نوروزی اشاره کرد.

اسکان 280 هزار مسافر نوروزی در استان مرکزی

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروزی بیش از 300 مورد بازدید نظارتی از اماکن اقامتی استان صورت گرفت ادامه داد: مجموعا حدود 280هزار اسکان در سطح استان اتفاق افتاد که در چهار شبانه روزی که با وضعیت اضطراری روبرو بودیم با انتقال مسافرین به مکان های از قبل پیش بینی شده مانند مدارس و مصلی باعث جلب رضایت مسافرین نوروزی شد.

رشد 8 درصدی بازدید از اماکن گردشگری

ایزدی از برگزاری مسابقات بومی و محلی در ایام نوروز در سطح استان به همت سازمان ورزش و جوانان خبر داد و گفت: در شهر اراک شاهد راه اندازی اتوبوس رایگان گردشگری و استقرار راهنمایان گردشگری به استعداد 40 نفر بودیم. همچنین در ایام نوروز بیش از یک میلیون و شصت هزار نفر گردشگر ورودی به استان داشتیم که از این تعداد چیزی بالغ بر 490 هزار نفر از اماکن زیارتی و ابنیه‌ تاریخی و فضای گردشگری استان بازدید کردند که رشد 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد هستیم.

انتهای پیام/

captcha