پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها فعالیت هفت هزار نفر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی/در حوزه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با هیچ‌کس تعارف نداریم چشم در چشم با پلنگ ایرانی/ نمی‌گذارم پسرم محیط‌بان شود علم نوروبیولوژی بر حکم حجاب صحه می‌گذارد
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۹
کد خبر: 54239
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
در صدوبیست و هشتمین جلسه ستاد کنگره شهدای استان مرکزی مطرح شد:

فضای دانشجویی فضایی مستعد برای ارائه فرهنگ جهاد و شهادت/برگزاری ۴۰ نشست تخصصی در دانشگاه‌ها با محوریت تبیین نقش امام و نیروهای مهندسی در دفاع مقدس

مسئول حفظ آثار سپاه روح الله استان مرکزی گفت:بخشی زیادی از تاثیر گذاری مد نظر در کنگره ها مختص فضای دانشجویی است و یکی از بهترین جاهایی که می توان کارهای فرهنگی خوب و مناسبی در رابطه با فرهنگ جهاد و شهادت انجام داد، دانشگاه است.

به گزارش دیار آفتاب؛ غلامرضا کریمی مسئول حفظ آثار سپاه روح‌الله استان مرکزی روز یک‌شنبه در صدوبیست و هشتمین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی ضمن اشاره به حادثه سیل در کشور گفت: سپاه ستون خیمه این کشور است و قاعدتاً هر اتفاقی که بیفتد باید بیشترین فشارها را ستون خیمه تحمل کند و از طرفی سپاه متصل به بسیج و بدنه مردمی کشور است و باید بار بسیاری از حوادث را به دوش بکشد.

کریمی به موضوعات پیرامون کنگره شهدای استان مرکزی پرداخت و اشاره کرد: با توجه به مسائل مالی موجود، یکی از مشکلات عدیده مشکلات مالی است که البته از ابتدا موردتوجه قرارگرفته و پیگیری‌های لازم جهت جذب اعتبارات و از طرفی مدیریت بهینه فضا صورت گرفته است.

وی افزود: رویکرد بسیاری از برنامه‌های سالانه‌ای که قبلاً تدوین‌شده و در برنامه‌های سالانه ادارات و ارگانها تعریف‌شده بود را در راستای مدیریت بهینه و استفاده از ظرفیت‌های موجود به سمت کنگره شهدای استان سوق دادیم.

مسئول حفظ آثار سپاه روح‌الله استان مرکزی زمان‌بندی و فشردگی برنامه‌ها را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و افزود: باید سعی شود زمان‌بندی‌ها و فاصله بین برنامه‌ها به شکلی باشد که از ظرفیت‌های اقلامی موجود بدون کم‌ترین هزینه‌ای به‌خوبی استفاده شود و در حوزه هزینه‌ها نیز مدیریت لازم صورت گیرد.

وی ضمن بیان اینکه در ۹۰ درصد کنگره‌های کشور پس از برگزاری اجلاسیه نهایی کار ستاد کنگره هم به پایان می رسد تصریح کرد: سیاست های سال ۹۸ حفظ آثار سپاه به گونه ای ابلاغ شده است که باید حتی استان هایی هم که کنگره شهدای خود را برگزار کرده اند آماده برگزاری دور دوم کنگره ها باشند که این مهم در راستای جلوگیری از پایان فعالیت ها بعد از اجرای اجلاسیه های نهایی است.

کریمی در خصوص اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزی گفت: بالای ۸۰ درصد از کار های این اجلاسیه صورت گرفته است و کارهای باقی مانده مشکلی را ایجاد نمی کند. مطمئناً اجلاسیه فرهنگیان یکی از اجلاسیه هایی است که خوب از کار در آمده است.

وی در خصوص اجلاسیه دانشجویی عنوان کرد: بخشی زیادی از تأثیرگذاری مدنظر در کنگره‌ها مختص فضای دانشجویی است و یکی از بهترین جاهایی که می‌توان کارهای فرهنگی خوب و مناسبی در رابطه بافرهنگ جهاد و شهادت انجام داد، دانشگاه است و در کل باید گفت فضای دانشجویی، فضایی مستعد است که از همین جهت انجام این دست فعالیت‌ها در دانشگاه مهم خواهد بود.

مسئول حفظ آثار سپاه روح‌الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه نباید از نشست‌های تخصصی در دانشگاه‌ها غافل شد تشریح کرد: باید این نشست‌های تخصصی در راستای تبیین نقش امام (ره ) در دانشگاه‌ها و نقش علمی و فنی نیروها در دفاع مقدس توسط نهادهای مرتبط برگزار شود و موردتوجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزان در تاریخ ۳۰ خرداد و همچنین همایش تشکل‌های مردم‌نهاد در ۵ اردیبهشت‌ماه و در صورت موافقت فرماندهی سپاه روح‌الله اجلاسیه دانشجویی در مهرماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

جریان سازیِ لازم در دانشگاه‌ها جهت تبیین نقش امام در دفاع مقدس صورت گیرد/ برگزاری ۴۰ نشست تخصصی در دانشگاه‌های استان

مشایخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در بخشی از این جلسه گفت: در حوزه دانشجویی علاوه بر برگزاری اجلاسیه باید به نشست های تخصصی توجه ویژه ای شود و جریان سازی لازم با محوریت تبیین نقش حضرت امام (ره) در دفاع مقدس صورت گیرد.

مشایخی افزود: تبیین نقش مهندسی در دفاع مقدس باید در دانشگاه های فنی صورت گیرد که در این زمینه هم ۴۲ قدر و هم جهاد کشاورزی آمادگی خود را اعلام کرده اند. همچنین در حوزه تبیین نقش امام (ره) در دفاع مقدس برخی از اساتید اعلام آمادگی کرده اند که باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی عنوان کرد:  باید برای تبیین نقش امام و نقش مهندسی در دفاع مقدس ۴۰ نشست تخصصی در سطح دانشگاه های استان برگزار شود که باید برنامه ریزیهای لازم برای آن صورت گیرد.

انتهای پیام/

captcha