کلیپ زیبای ای لشکر صاحب الزمان... همگی فردا در انتخابات شرکت کنند/هر رأی یک موشک به قلب دشمن است تعداد نامزدهاي انتخابات در استان مركزي به ۱٤٤ نفر رسيد انتظار جامعه کشاورزی از مجلس آینده تصویب قوانین توسعه محور برای روستاها است چگونه می‌توان نماینده اصلح را برای حضور در مجلس انتخاب کرد؟ اولویت اقتصادی مجلس قوی| پیشانی برنامه‌های مجلس یازدهم باید تولید ملی باشد کارنامه‌ قالیباف و دیکته‌های نانوشته‌ مدعیان/ «مدیریت جهادی» مجلس را هم متحول خواهد کرد رعایت توصیه های بهداشتی ساده مانع شیوع کرونا مهم‌ترین توصیه‌های بهداشتی برای جلوگیری از کرونا حضوری بنام حاج قاسم، برای امنیت و علیه تروریست های آمریکایی/دشمنان در تلاش برای کاهش تاب آوری عمومی
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۵
کد خبر: 54238
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
استاندار مرکزی مطرح کرد:

ثبت رکورد صادرات غیرنفتی استان مرکزی در سال 97/ ایجاد کارگروه جامع جهت پیگیری موارد بیان شده در گام دوم انقلاب

استاندار مرکزی گفت: در سال ۹۷ با ثبت رکورد صادرات غیر نفتی به میزان یک میلیارد و ۱۳میلیون دلار و ارسال آن به ۸۶ کشور دنیا توانستیم شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی را محقق کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ آقازاده استاندار مرکزی در نخستین جلسه شورای اداری استان مرکزی با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید عنوان کرد: همه و به ویژه مسئولین باید در راستای تولید، اقتصاد و معیشت مردم تلاش کنند تا شعار سال ۹۸ محقق شود. همچنین در سال ۹۷ نیز با ثبت رکورد صادرات غیر نفتی به میزان یک میلیارد و ۱۳میلیون دلار به ۸۶ کشور دنیا توانستیم شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی را محقق کنیم.

وی با اشاره به رشد ۴۵ تا ۵۰ درصدی صادرات نسبت به سال ۹۵ گفت: این مقدار افزایش صادرات قابل تقدیر است و همه مسئولین موظف به حمایت از این نوع حرکت های خوب هستیم و امسال نیز با برنامه ریزی می توان به شعار سال رنگ عمل بخشید.

پرداخت تمامی مطالبات واحدهای تولیدی بزرگ استان تا پایان سال 97

آقازاده با بیان اینکه در سال گذشته هیچ مشکلی در بخش کارگری نداشتیم تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش مسئولین موفق به پرداخت تمام حقوق و مطالبات کارگران واحد های تولیدی بزرگ استان در روزهای پایانی سال ۹۷ شدیم به طوری که برای مثال کارگران کارخانه هپکو تمام حقوق، مزایا و پاداش های خود را دریافت کرده اند. همچنین توانستیم اعتبارات هزینه های جاری ادارات را هم تا 100 درصد آن مقداری که در بودجه به آن اختصاص داده شده بود، پرداخت کنیم و از این لحاظ نیز مشکلی نداشتیم.

وی به کاهش آمار جرائم در سال گذشته اشاره کرد و گفت: همانطور که سردار عزیزی گفت در شاخصه های امنیت، استان مرکزی آمار کاهشی داشت و یکی از استان های امن در کشور بود. همچنین با توجه به آمار ارائه شده توسط وزارت اطلاعات در دی ماه سال ۹۷ استان مرکزی از نظر آرام بودن در حوزه صنعت و بخش کارگری و تجمعات کارگری علی رغم دارا بودن قسمت مهمی از صنعت کشور، وضعیت آرام و بدون تنشی را داشته و رتبه ۳۰ را در ببن استان های کشور داشته است.

ایجاد کارگروه جامع جهت پیگیری موارد بیان شده در گام دوم انقلاب

استاندار مرکزی با اشاره به بیانیه مهم گام دوم انقلاب که توسط رهبر انقلاب صادر شد، تشکیل کارگروهی به سرپرستی معاونت سیاسی اجتماعی استانداری را کاری مفید دانست و عنوان کرد: این کارگروه جامع و کارشناسی باید با جدیت موارد و فرمان های گام دوم انقلاب را پیگیری کرده و با استفاده از نظرات دانشمندان، مراکز تحقیقاتی و جوانان استان کار خود را از همین روزها شروع کند.

آقازاده با اشاره به تشکیل جلسات ستاد تنظیم بازار در هفته های پایانی سال گذشته تاکید کرد: با تشکیل این ستاد سعی بر این بود که علی رغم تورم قیمت اجناس، از گرانفروشی کالاها جلوگیری شود و نیاز مردم هر چند با قیمت بالا، اما تامین شود و کالایی را نداشته باشیم که نایاب شود. همچنین تمامی مردم با توجه به نمایشگاه ها و بازار، از شرایط پایانی سال بهره مند بودند.

وی با بیان اینکه در بارندگی های اخیر استان مرکزی بارشی کمتر از استان های سیل زده نداشته است، گفت: استان مرکزی به طور میانگین در سامانه بارشی اخیر هفته گذشته در ۲۴ ساعت حدود ۱۰۰ میلی متر بارش دریافت کرده است و با یاری خداوند، تلاش مسئولین و همکاری مردم، توانستیم از این بحران عبور کنیم.

آقازاده به تلاش ستاد مدیریت بحران در سیل اخیر اشاره کرد و گفت: در این سیل اگر مدیریت مسئولین و مدیران بحران نبود، جاده اراک به سلفچگان که یکی از پر تردد ترین جاده های استان است و مقدار زیادی از 14 میلیون و 500 هزار تردد استان در ایام نوروزی را به خود اختصاص داده بود، زیر آب می رفت. اما مسئولین استانی با چنگ و دندان مانع از بروز این مشکل شدند.

ارسال اولین محموله کمک استان مرکزی به مناطق سیل زده از طریق راه آهن

وی از ارسال نخستین محموله کمک استان مرکزی به استان های لرستان و خوزستان خبر داد و اضافه کرد: این محموله که از سراسر استان جمع آوری شده و شامل اقلام اعلام شده توسط استانداری خوزستان است عصر امروز در هفت واگن و از طریق راه آهن ارسال می شود و محموله های دیگر طی روزهای آتی و هر دو سه روز یکبار به این مناطق سیل زده ارسال خواهد شد.

آقازاده تاکید کرد: ان شا الله با فروکش کردن آب در این مناطق کار پاکسازی و بازسازی منازل و تاسیساتی که در سیل آسیب دیده را شروع خواهد شد. همچنین در حال حاضر ده ها اکیپ از نیروهای امداد استان مرکزی و از دستگاه های امداد رسان و مردمی در مناطق سیل زده مشغول خدمت هستند.

استاندار مرکزی همچنین از کمک های مردمی نیز تشکر کرد و گفت: یکی از هم استانی های خارج نشین طی روزهای اخیر اعلام آمادگی کرده که با خرج شخصی دو روستای استان لرستان را به صورت کامل و از صفر تا صد بازسازی کند که بزرگترین خدمت است و به واقع جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/

captcha