رهبر معظم انقلاب قهرمانی تیم کشتی آزاد در مسابقات آسیا را تبریک گفتند عجیب‌ترین تغییراتی که با افزایش سن در بدن اتفاق می‌افتند! سیاست یک بام و دو هوا در استفاده مردم از محصولات تراریخته/ استفاده از روغن‌های تراریخته مردم را نگران کرده است بخت آزمایی را ترویج نکنید! ۶ سال بدون امیر ادبیات انقلاب/ اشک‌ و خشم و حیرت امیرحسین فردی ایمپلنتی که سیگنال‌های مغز را به صدا تبدیل می‌کند مردم لرستان گرفتار سیل و هلال احمر به دنبال خرید «10 هزار پرچم»/ سفارش سرویس آرکوپال به جای پشه بند برای کودکان! +سند در نبردهای یک ماهه استان صلاح الدین عراق چه گذشت؟/ از پیروزی های میدانی در مناطق «تل الذهب و البوعزبه» تا نقره داغ شدن هسته های خاموش داعش در حدفاصل شهرهای بیجی و تکریت + نقشه میدانی و عکس گفتگو|کارشناس حقوق بین‌الملل: سازمان ملل اراده‌ای برای برخورد با جنایات عربستان ندارد بدقولی بانک شهر در صدور بن اهل قلم
جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
کد خبر: 54223
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خبر داد:

حضور 5600 گروه جهادی در پلدختر/ توزیع 2میلیون و 600هزار قرص فتیر توسط استان مرکزی در لرستان

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: 5600 گروه جهادی از سپاه های استانی در پلدختر مستقرند که تعدادی از آن ها نیز از استان مرکزی هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عصر شنبه در پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی با بیان اینکه سپاه استان مرکزی در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان کمک رسانی داشته است، اظهار کرد: ابتدا کمک رسانی در استان گلستان انجام شد ولی بعد از مشخص شدن حجم خرابی ها در دو  استان لرستان و خوزستان با لغو ماموریت در گلستان کمک رسانی در دو استان دیگر ادامه یافت.

وی افزود: پس از جلسه سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با فرماندهان ارتش و سپاه، نقش هر استان مشخص شده و کارها با تمرکز بیشتری ادامه یافت. همچنین در حال حاضر سه روز از تحویل گرفتن منطقه پل دختر توسط سپاه روح الله گذشته و این قرارگاه فعال است.

سردار کریمی با اشاره به فرمان سردار سلیمانی مبنی بر برپایی موکب های اربعین برای کمک رسانی به مناطق زلزله زده تصریح کرد: حدودا تعداد 10 عدد از موکب های استان مرکزی قبل از این فرمان اعلام آمادگی کرده و بخشی از آن ها نیز به مناطق مورد نظر اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 500 نفر در قالب گروه های جهادی به این مناطق اعزام شده اند، عنوان کرد: این تعداد در قالب 25 گروه از تمامی شهرستان های استان مرکزی هستند. همچنین حدود 30 دستگاه خودروی تاکتیکی در مناطق سیل زده حضور دارند.

ارسال 260 میلون تومان کمک مردمی به لرستان

سردار کریمی با اشاره به ارسال 260 میلیون تومان انواع اقلام ضروری به استان لرستان، ادامه داد: این اقلام را با بیش از ده ها کامیون به سیل زدگان رساندیم و تنها از دیروز تا به حال چیزی نزدیک به 24 قلم کالا با ارزش ریالی 60 میلیون تومان کمک های مردمی جمع آوری شده که به دست سیل زدگان رسیده است.

توزیع 2میلیون و 600هزار قرص فتیر توسط استان مرکزی در لرستان

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه در لرستان دیگر نیازی به نان و فتیر نیست، گفت: تا بحال حدود 2میلیون و 600هزار قرص فتیر به این استان اهدا شده است. همچنین با استقرار نانوایی و آشپزخانه در مناطق سیل زده نیز نان و غذای گرم با ظرفیت 5000 نفر در هر وعده بین سیل زدگان توزیع می شود.

حضور 5600 گروه جهادی در پلدختر

وی تعداد گروه های جهادی از سپاه های استانی در شهرستان پلدختر را 5600 گروه دانست و تاکید کرد: از استان مرکزی هم تعدادی گروه به این مناطق اعزام شده اند. همچنین نیروی زمینی سپاه با استقرار بیمارستان صحرایی در این منطقه به بیماران ارائه سرویس می کند.

سردار کریمی با اشاره به مشکلات نحوه توزیع امکانات در لرستان، گفت: در دو سه روز اول مشکلاتی وجود داشت چرا که ارتباط عمده جاده های این استان قطع شده بود و باید به صورت هوایی کمک ها منتقل می شد که با 105 سورتی پرواز تنها توسط یگان های سپاه بسیاری از این مشکلات کاهش پیدا کرد.

ارسال 130 میلیون تومان اقلام مصرفی به ایلام

وی با اشاره به ارسال حدود 130 میلیون تومان انواع امکانات به استان ایلام، افزود: راه های ارتباطی 13 روستای شهرستان دره شهر دچار مشکل شده است که باید با قایق و دیگر امکانات نقل مکان شود. همچنین منتظر اعلام کمک از استان خوزستان هستیم تا کمک ها به آن استان نیز ارسال شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اضافه کرد: بیشتر اقلام مورد نیاز در این مناطق چادر، پتو، زیرانداز، آب معدنی، اقلام خوراکی، اقلام گرمایشی و دستگاه‌های مهندسی است.

/انتهای پیام

captcha