شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 12497 نفر رسید/شناسایی 191 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته مرحله نهایی دومین رویداد تولیدمحتوای دیجیتال بسیج دوم و سوم مهرماه برگزار می‌شود آیین تجلیل از خادمان هیئت های حسینی اراک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شاخصه های مهم دفاع مقدس است/ اجرای 183 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک هدایت نذورات هیئت های به سمت سلامت و بهداشت جامعه یک ضرورت است/ با الگوی دهه اول محرم به استقبال اربعین خواهیم رفت عزت و کرامت ملت ایران برگرفته از نهضت امام حسین(ع) است شکست خانگی شهروند در لیگ برتر مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
کد خبر: 54158
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
گزارش ؛

اعزام کاروان ۵۵ نفره جهادگران و موکب داران شهر اراک به استان لرستان

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان ضمن بیان اینکه جمعاً ۵۵ نفر از خادمین و اعضای گروه‌های جهادی به سمت پل‌دختر استان لرستان حرکت خواهند کرد، بیان کرد: گروه‌های جهادی، جهت کمک به سیل‌زدگان و پاک‌سازی خانه‌ها و اعضای موکب‌ها هم‌جهت آماده‌سازی روزانه ۵۰۰۰ غذا به این مناطق اعزام خواهند شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ پس از بارش‌های سیل‌آسا در کشور و ایجاد بحران در برخی از مناطق، سیل عظیمی از کمک‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان و گلستان به راه افتاده است.

با توجه به شرایط نامساعد و خسارت‌های فراوان سیل در استان‌هایی چون لرستان و ایلام افرادی در دو قالب اعضای موکب‌های اربعین جهت تهیه غذا و گروه‌های جهادی جهت خدمت‌رسانی به هم‌وطنان سیل‌زده در این استان‌ها دست‌به‌کار شده‌اند.

در همین راستا مردم استان مرکزی نیز همچون مردم دیگر استان‌ها پیش‌قدم شده‌اند و به‌طور روزانه گروه‌های مختلف مردمی و همچنین کمک‌های مردمی در قالب کاروان‌های مختلف جهت خدمت‌رسانی، به مناطق اعزام می‌شوند.

امروز شنبه ۱۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ نیز کاروانی متشکل از اعضای موکب‌های اربعین و تعدادی از جوانان جهادگر به سمت استان لرستان اعزام شدند.

محمد بخشی مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان در گفتگو با دیارآفتاب گفت: در حال حاضر ۳۰ نفر از اعضای موکب الزهرا(س) در پل‌دختر مستقر هستند و همراه کاروان امروز نیز ۶ نفر دیگر به آن‌ها اضافه خواهند شد.

بخشی افزود: همراه کاروان امروز ۲۸ نفر از خادمین موکب حضرت ابوالفضل (ع) به سمت مناطق سیل‌زده در استان لرستان  اعزام می‌شوند.

وی عنوان کرد: ۲۱ نفر از اعضای گروه جهادی مسجد سیدالشهدا (ع) شهر اراک و اعضای کمیته خادمین شهدا نیز امروز به سمت این مناطق اعزام خواهند شد.

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان ضمن بیان اینکه جمعاً ۵۵ نفر از خادمین و اعضای گروه‌های جهادی به سمت پل‌دختر استان لرستان حرکت خواهند کرد، بیان کرد: گروه‌های جهادی، جهت کمک به سیل‌زدگان و پاک‌سازی خانه‌ها و اعضای موکب‌ها هم‌جهت آماده‌سازی روزانه ۵۰۰۰ غذا به این مناطق اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: طی برآورد اولیه و برنامه‌ریزی انجام‌شده ظرفیت حضور یک‌ماهه این افراد در مناطق دیده‌شده است اما پیش‌بینی اولیه برای حضور این افراد در مناطق دو هفته هست و در صورت نیاز این بازه زمانی تا یک ماه نیز تمدید خواهد شد.

بخشی اظهار کرد: همراه این کاروان ۶۰ چکمه، ۷۰ بیل و ۵۰ طی به مناطق ارسال خواهد شد.

وی  خاطرنشان کرد: در حال حاضر در ۱۰۰ مسجد شهر اراک با همکاری امامان جماعت مساجد و مردم، ایستگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی ایجادشده است که کمک‌های مردم پس از مدیریت در حوزه جمع‌آوری جهت توزیع، به مناطق ارسال می‌شود.

.

انتهای پیام/

captcha