رهبر معظم انقلاب قهرمانی تیم کشتی آزاد در مسابقات آسیا را تبریک گفتند عجیب‌ترین تغییراتی که با افزایش سن در بدن اتفاق می‌افتند! سیاست یک بام و دو هوا در استفاده مردم از محصولات تراریخته/ استفاده از روغن‌های تراریخته مردم را نگران کرده است بخت آزمایی را ترویج نکنید! ۶ سال بدون امیر ادبیات انقلاب/ اشک‌ و خشم و حیرت امیرحسین فردی ایمپلنتی که سیگنال‌های مغز را به صدا تبدیل می‌کند مردم لرستان گرفتار سیل و هلال احمر به دنبال خرید «10 هزار پرچم»/ سفارش سرویس آرکوپال به جای پشه بند برای کودکان! +سند در نبردهای یک ماهه استان صلاح الدین عراق چه گذشت؟/ از پیروزی های میدانی در مناطق «تل الذهب و البوعزبه» تا نقره داغ شدن هسته های خاموش داعش در حدفاصل شهرهای بیجی و تکریت + نقشه میدانی و عکس گفتگو|کارشناس حقوق بین‌الملل: سازمان ملل اراده‌ای برای برخورد با جنایات عربستان ندارد بدقولی بانک شهر در صدور بن اهل قلم
جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
کد خبر: 53676
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
آخرین وضعیت مناطق سیل زده گلستان؛

آق قلا همچنان نقطه کانونی فاجعه سیل استان / انتقال و اسکان مردم در نقاط امن ادامه دارد / بازگشت آرامش نسبی در ششمین روز پس از وقوع سیل

در شهرستان آق قلا ؛ حجم سیلاب عظیمی که حدود 70% شهر را در برگرفته به حالت ثبات رسیده و در حال کاهش است و گاها ارتفاع آب در بعضی مناطق به 2 متر می رسد و کمترین ارتفاع آبگرفتگی حدود 30 سانتیمتر است .

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از گلستان ما؛ در شهرستان آق قلا ؛ حجم سیلاب عظیمی که حدود 70% شهر را در برگرفته به حالت ثبات رسیده و در حال کاهش است و گاها ارتفاع آب در بعضی مناطق به 2 متر می رسد و کمترین ارتفاع آبگرفتگی حدود 30 سانتیمتر است .

17 روستای آق قلا ، آبگرفتگی 100% دارد که فقط امکان کمک و امداد رسانی با قایق و بالگرد وجود دارد .

3 مسیر منتهی به آق قلا از سمت گرگان - علی آباد و انبارالوم مسدود شده و فقط محور بندرترکمن به آق قلا باز است

تلاشها برای باز کردن مسیرهایی برای انتقال سیلاب ، با شکافتن راه آهن و جاده های اصلی ادامه دارد .

* در شهرستان گنبد ؛ سیلاب به طور کامل از سطح شهر و روستاهای اطراف خارج شده است و مردم ، بسیجیان و گروه های در حال لایروبی و نظافت منازل هستند.

گروه های جهادی و خودجوش مردمی که قصد کمک به مناطق سیل زده را دارند ، در حال حاضر می توانند در پاکسازی شهر و لایروبی و نظافت منازل مردم با سپاه و بسیج شهرستان گنبد هماهنگ نمایند .

*  در شهرستان گمیشان ؛ به دلیل نزدیکی شهر و روستاها به رودخانه گرگانرود و باقی ماندن حجم زیادی از سیلاب ها در بالادست ، همچنان احتمال بروز سیل و تهدید وجود دارد .

تعدادی از مردم روستاها و شهر در معرض سیلاب با کمک و هدایت بسیج و سپاه شهرستان گمیشان و هلال احمر به نقاط امن در سطح شهرستان بندرترکمن منتقل شده اند و این اقدام همچنان ادامه دارد .

* در شهرستان بندرترکمن ؛ علیرغم نزدیک بودن به مناطق سیل زده آق قلا ، به دلیل قرار نداشتن در مسیر و حاشیه گرگانرود در حال حاضر مشکل و تهدید خاصی وجود ندارد .

* در شهرستان های مراوه تپه ، لاله ، گالیکش و مینودشت در حال حاضر  مشکل حاد و خاصی وجود ندارد .

برخی آسیب دیدگی در سطح جاده ها و زیرساخت های آب و برق و مخابرات و همچنین خسارت به برخی منازل در تعدادی از روستاها وجود دارد که نیازمند توجه و رسیدگی ادارات مربوط است .

با گذشت شش روز از وقوع سیل و با وجود بسیاری مشکلات و نارسایی ها در کمک و امداد رسانی ، آرامش نسبی در مناطق سیل زده به وجود آمده که باید با سرعت بخشیدن به روند کمک رسانی ها در حل مشکلات مردم تلاش بیشتر و هدفمند تری صورت پذیرد .

انتها بی پیام/

captcha