عکس/ ماشین آلات حشدالشعبی در حال کار روی جاده شادگان - اهواز موفقیت محققان در احیای مغز خوک ۴ ساعت پس از مرگ! تصادف مداحان معروف کشور در بازگشت از مناطق سیل‌زده+ آخرین وضعیت جمع‌آوری مخفیانه اطلاعات مخاطبین ایمیل 1.5 میلیون کاربر خشونت و دیگر هیچ! «هر مسجد یک خانه» انسجام درون تشکیلاتی برای نظام به وجود می آورد نیروهای مسلح در راه کمک به مردم هر کاری که بتوانند انجام می دهند پشت پرده جذاب از زندگی ثروتمندترین سلبریتی دنیای هنر/از سقوط هواپیمای شخصی تا درخواست دستمزد‌های نجومی برای بازی در فیلم‎ها گزارش جدید دولت آمریکا چه ادعاهایی درباره ایران مطرح می‌کند؟ کنترل بیماری پارکینسون با حسگر حرکتی
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۷
کد خبر: 53672
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
کارآفرین برتر استان مرکزی مطرح کرد:

قانون‌های متناقض مانع پیشروی تولید/رونق تولید راه عبور از موانع کشوراست

کارآفرین برتر استان مرکزی راه عبور از موانع کشور را رونق تولید دانست و گفت: رونق تولید یعنی اینکه موانع را از سر راه تولید برداریم و کارآفرین را حمایت کنیم.

بهروز محمدی، کارآفرین برتر استان مرکزی و رئیس هیئت‌مدیره شرکت الیاف ساینا دلیجان که چندین بار به‌عنوان صادرکننده برتر کشوری نیز انتخاب‌شده است در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص شعار سال 98 گفت: شعار امسال در راستای حمایت از تولید و میل به سمت توسعه رونق تولید، مکمل شعار سال قبل است.

محمدی اظهار کرد: به نظرم شعار سال گذشته با محوریت حمایت از تولید داخل با جلوگیری از واردات بی‌رویه نه به‌طور صد در صد ولی تا بخش زیادی مؤثر بود.

رونق تولید راه عبور از موانع کشور

محمدی راه عبور از موانع کشور را تولید دانست و افزود: رونق تولید یعنی اینکه موانع را از سر راه تولید برداریم و کارآفرین را حمایت کنیم که به دنباله‌اش اشتغال ایجاد می‌شود و به دنبال اشتغال امنیت و به دنباله آن رشد اقتصادی و با رشد اقتصادی ارزش پول ملی بالا می‌رود. همچنین صادرات رونق می‌گیرد و قیمت تمام‌شده پایین می‌آید.

عملکرد مسئولین میانی آسیب‌زننده به تولید

وی عملکرد مسئولین میانی را یکی از عوامل آسیب‌زننده به تولید برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر مشکل ما تحریم خارجی نیست. تحریم خارجی را می‌توانیم با درایت دور بزنیم اما مشکل کشور ما مدیران ترسو هستند که به خاطر جایگاه و میزشان حاضر به ریسک کردن برای تولید کشور نیستند.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت الیاف ساینا دلیجان بیان کرد: چنین نام‌گذاری‌ای به کارآفرین و به تولیدکننده کمک می‌کند و تولیدکننده و کارآفرین می‌تواند به پشتوانه کلام رهبری روبه‌جلو حرکت کند.

وی ضمن بیان اینکه رونق تولید یعنی اینکه مشکل تولیدکننده را  حل کنند و موانع را بردارند تصریح کرد: بزرگ‌ترین ایراد در حوزه تولید بی‌توجهی مدیران میانی کشور است و می‌گویند ما نمی‌خواهیم ریسک کنیم.

قانون‌های متناقض مانع پیشروی تولید

محمدی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین موانع تولید، تقنین های زیاد و تعدد قانون‌های متناقض پشت سر هم است و این تضاد باعث می‌شود که نتوانیم کار را درست جلو ببریم که امیدواریم مجلس نیز در رفع این موانع کمک کنند.

مجتمع تولیدی ساینا دلیجان در سال 90 به بهره‌برداری رسیده و این واحد صنعتی بزرگ‌ترین کارخانه الیاف پلی‌استر در کشور است که ظرفیت تولید سالانه آن 45 هزار تن است.

این مجتمع تولیدی در خاورمیانه در زمره بزرگ‌ترین مجموعه‌های تولیدی است به‌طوری‌که صادرات 20 درصد از الیاف پلی‌استر کشور از این شهرستان انجام می‌شود.

مجتمع تولیدی ساینا دلیجان با دارا بودن بیش از هزار مهندس و کارگر تأمین‌کننده خوراک بیش از 400 واحد تولیدی داخلی و خارجی است.

انتهای پیام/

captcha