رهبر معظم انقلاب قهرمانی تیم کشتی آزاد در مسابقات آسیا را تبریک گفتند عجیب‌ترین تغییراتی که با افزایش سن در بدن اتفاق می‌افتند! سیاست یک بام و دو هوا در استفاده مردم از محصولات تراریخته/ استفاده از روغن‌های تراریخته مردم را نگران کرده است بخت آزمایی را ترویج نکنید! ۶ سال بدون امیر ادبیات انقلاب/ اشک‌ و خشم و حیرت امیرحسین فردی ایمپلنتی که سیگنال‌های مغز را به صدا تبدیل می‌کند مردم لرستان گرفتار سیل و هلال احمر به دنبال خرید «10 هزار پرچم»/ سفارش سرویس آرکوپال به جای پشه بند برای کودکان! +سند در نبردهای یک ماهه استان صلاح الدین عراق چه گذشت؟/ از پیروزی های میدانی در مناطق «تل الذهب و البوعزبه» تا نقره داغ شدن هسته های خاموش داعش در حدفاصل شهرهای بیجی و تکریت + نقشه میدانی و عکس گفتگو|کارشناس حقوق بین‌الملل: سازمان ملل اراده‌ای برای برخورد با جنایات عربستان ندارد بدقولی بانک شهر در صدور بن اهل قلم
جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
کد خبر: 53668
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد:

اقامت بیش از 42 هزار نفر شب در استان مرکزی/وجود 2 هزار جاذبه گردشگری در استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون حدود ۴۲ هزار و ۳۰۰ نفر در استان مرکزی اقامت داشتند.

علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ گفت: سفر‌های نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال ۹۷ شروع‌شده است و تا امروز حدود ۴۲ هزار و ۳۰۰ نفر در استان مرکزی اقامت داشتند.

ایزدی با اشاره به اینکه بیشترین مقصد این مسافران شهرستان اراک بوده است اظهار کرد: با توجه به بررسی آمار‌ها در ایام نوروز سال جاری، در استان مرکزی با رشد ۵ درصدی مسافران نوروزی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته مواجه هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ۲۵ نوروزگاه در ۱۲ شهرستان استان با تأمین امکانات مطلوب دایر شده و آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند افزود: این نوروزگاه‌ها در مبادی ورودی شهرستان‌ها راه‌اندازی شده و در برخی نقاط استان ۲ یا ۴ نوروزگاه تدارک شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکز  با اشاره به اینکه بیش از 2 هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی‌شده است ادامه داد: 873 اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه بازار تاریخی اراک، حمام و موزه چهارفصل، مسجد جامع و مسجد سرخ ساوه، آتشکده آتشکوه محلات، بافت تاریخی شهر نراق، غاز نخجیر، مسجد شش ناو تفرش، سراب عباس آباد شازند، بیت تاریخی امام (ره)، قلعه سالار محتشم خمین، موزه مردم شناسی آشتیان و سنگ نگاره‌های تیمره خمین، بخشی از جاذبه‌های دیدنی استان مرکزی است.


انتهای پیام/

captcha