رهبر معظم انقلاب قهرمانی تیم کشتی آزاد در مسابقات آسیا را تبریک گفتند عجیب‌ترین تغییراتی که با افزایش سن در بدن اتفاق می‌افتند! سیاست یک بام و دو هوا در استفاده مردم از محصولات تراریخته/ استفاده از روغن‌های تراریخته مردم را نگران کرده است بخت آزمایی را ترویج نکنید! ۶ سال بدون امیر ادبیات انقلاب/ اشک‌ و خشم و حیرت امیرحسین فردی ایمپلنتی که سیگنال‌های مغز را به صدا تبدیل می‌کند مردم لرستان گرفتار سیل و هلال احمر به دنبال خرید «10 هزار پرچم»/ سفارش سرویس آرکوپال به جای پشه بند برای کودکان! +سند در نبردهای یک ماهه استان صلاح الدین عراق چه گذشت؟/ از پیروزی های میدانی در مناطق «تل الذهب و البوعزبه» تا نقره داغ شدن هسته های خاموش داعش در حدفاصل شهرهای بیجی و تکریت + نقشه میدانی و عکس گفتگو|کارشناس حقوق بین‌الملل: سازمان ملل اراده‌ای برای برخورد با جنایات عربستان ندارد بدقولی بانک شهر در صدور بن اهل قلم
جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۲
کد خبر: 53547
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

سفره‌های «هفت‌سین» شهروندان فراهانی در قاب دوربین

تصاویری از سفره‌های «هفت‌سین» شهروندان فراهانی که برای نوروز 98 آماده‌شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ جشن نوروز از آیین‌های باستانی و ملی ایرانیان است که یکی از مقدمات مهم و اصلی آن، گستراندن «سفره هفت‌سین» از هفت نعمت خداوندی است که ساعاتی پیش از تحویل سال نو گسترده شده و در مدت سیزده روز نوروز نگه می‌دارند.

گسترانیدن سفره هفت‌سین در عید نوروز، عملی است نمادین که افزون بر تأثیر آن در شادابی دل‌وجان انسان، دربردارنده نکته‌های ارزنده و پیام‌های اخلاقی و تربیتی است. هرکدام از اجزای هفت‌سین، نشانه مفاهیمی چون رویش، زایش و باروری، فراوانی و برکت و مانند آن‌هاست و آدمی را به‌سوی این آموزه‌ها فرامی‌خواند.

تصاویر زیر از سفره‌های هفت‌سین شهروندان فراهانی است.

انتهای پیام/

captcha