رهبر معظم انقلاب قهرمانی تیم کشتی آزاد در مسابقات آسیا را تبریک گفتند عجیب‌ترین تغییراتی که با افزایش سن در بدن اتفاق می‌افتند! سیاست یک بام و دو هوا در استفاده مردم از محصولات تراریخته/ استفاده از روغن‌های تراریخته مردم را نگران کرده است بخت آزمایی را ترویج نکنید! ۶ سال بدون امیر ادبیات انقلاب/ اشک‌ و خشم و حیرت امیرحسین فردی ایمپلنتی که سیگنال‌های مغز را به صدا تبدیل می‌کند مردم لرستان گرفتار سیل و هلال احمر به دنبال خرید «10 هزار پرچم»/ سفارش سرویس آرکوپال به جای پشه بند برای کودکان! +سند در نبردهای یک ماهه استان صلاح الدین عراق چه گذشت؟/ از پیروزی های میدانی در مناطق «تل الذهب و البوعزبه» تا نقره داغ شدن هسته های خاموش داعش در حدفاصل شهرهای بیجی و تکریت + نقشه میدانی و عکس گفتگو|کارشناس حقوق بین‌الملل: سازمان ملل اراده‌ای برای برخورد با جنایات عربستان ندارد بدقولی بانک شهر در صدور بن اهل قلم
جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۵
کد خبر: 53457
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶

دانشگاه‌ها آماده میزبانی از مهمانان الهی می‌شوند/ اعتکاف با عطر بهار

مراسم اعتکاف دانشجویی مانند سال‌های قبل در مساجد دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود و دانشجویان سه روز مهمان سفره الهی می‌شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری دانشجو، روز‌های پایانی اسفند است و سال ۹۷ ساعت‌های پایانی خود را با نفس‌های تندتری طی می‌کند، شهر حال و هوای دیگری به خود گرفته و هر کس به دنبال کار و فعالیتی است که آن را با هر ترفندی شده به سرانجام برساند و به سال بعد موکول نکند، اما در بین همه‌ی این تکاپو‌ها هستند کسانی که حال و روز خوش تری دارند و روز شماری می‌کنند که ۲۹ اسفند بیاید و بتوانند طعم شیرین گوشه نشینی در تفرجگاه مومنان را بچشند و بتوانند دوستی با پرودگارخود را تجربه کرده و فارغ از دنیا در خلوت خود باشند.

مساجد شهر آذین بندی‌ها را آغاز کردند و منتظر مهمانان ازجنس معتکفان هستند کسانی که اولین مهمانی خود در سال جدید را در مساجد به سر می‌برند و مهمان آفریدگار خود هستند.

در بین این مساجد، اما مسجد دانشگاه‌ها رنگ و بوی خاصی دارد، خاص بودن آن به دلیل شور وحال جوانی است که در این مکان‌ها موج می‌زند. جوانانی که به جای سفر رفتند و تفریحات آن چنانی دوستی و مهمانی خاص را انتخاب کردند.

مساجد دانشگاه‌ها به دلیل استقبال دانشجویان از این فریضه الهی برنامه‌های ویژه‌ای را برای برگزاری هرچه بهتر اعتکاف دانشجویان تدارک دیده اند و حتی استقبال به گونه‌ای بود که ظرفیت مساجد دانشگاه‌ها جوابگوی دانشجویان نبود و پس از چندین بار ثبت نام از طریق قرعه کشی دانشجویان به این محفل نورانی دعوت شدند. اما کدام یک از دانشگاه‌های تهران اعتکاف دانشجویی برگزار می‌کنند:

مسجد دانشگاه تهران

حجت الاسلام نیکزاد، مسئول اعتکاف دانشگاه تهران گفت: در این مرحله بیش از ۱۵۰۰ نفر ثبت نام کردند و کل ظرفیت امسال برای اعتکاف ۵۰۰ نفر است.

وی ادامه داد: در اعتکاف امسال ۷۰ خادم به معتکفین خدمت رسانی می‌کنند.

مسئول اعتکاف دانشگاه تهران یادآور شد: بعد از پایان ثبت نام بین دانشجویان و ثبت نام کنندگان اولویت بندی خواهد شد و پذیرفته شدگان براساس اولویت خواهند بود.

منتشر نشود/

وی یادآور شد: سخنرانان مراسم اعتکاف امسال با حضور حجت الاسلام عابدینی، شهیدی، وافی، حاج ماشاالله عابدی، کاتوزیان، کرمیان خواهند بود.

نیکزاد اضافه کرد: امسال ظرفیت معتکفین خانم و آقا هر کدام ۲۵۰ نفر خواهد بود.

اعتکاف ۵۰۰ دانشجو در مسجد دانشگاه امیرکبیر

مراسم اعتکاف درمسجد دانشگاه امیر کبیر برگزار می شود و امسال ظرفیت مسجد دانشگاه برای اعتکاف 500 نفر خواهد بود.

گفتنی است، دانشگاه امیرکبیر برنامه های سخنرانی ویژه ای را برای دانشجویان معتکف تدارک دیده است.

 ۷۰۰ نفر در مسجد دانشگاه شریف معتکف می‌شوند

مراسم اعتکاف دانشجویی در مسجد دانشگاه شریف برگزار می‌شود در این مراسم  مناجات‌های سحر، سخنرانی، گعده با روحانیون و اساتید و انجام اعمال ام داوود از برنامه‌هایی است که در اعتکاف دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

گفتنی است، با توجه به ظرفیت مسجد دانشگاه شریف، حدود ۷۰۰ نفر می‌توانند در این مراسم شرکت نمایند و اولویت ثبت نام با دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و دانشجویان سایر دانشگاه‌ها خواهد بود.

لازم به ذکر است، مراسم معنوی اعتکاف ۲۹ اسفندماه سال ۹۷ تا ۲ فروردین ماه ۹۸ مصادف با ۱۳ تا ۱۵ رجب برگزار خواهد شد.

برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد دانشگاه علم و صنعت

اعتکاف رجبیه دانشگاه علم و صنعت از ۲۹ اسفند تا ۲ فروردین ۹۸ در مسجد الشهدا دانشگاه برگزار می‌شود.

منتشر نشود/

بر اساس این گزارش، بیش از 500 نفر در این مراسم شرکت می کنند.

لازم به ذکر است، سخنران های ویژه این مراسم آیت الله جاودان، حجت الاسلام صدیقی و مداحان برجسته حضور خواهند داشت.

دانشگاه علامه میزبان دانشجویان معتکف

مراسم اعتکاف دانشجویی در مسجد امام علی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، امسال بیش از 700 دانشجویی در مسجد دانشگاه علامه معتکف می شوند که مراسم اعتکاف از 29 اسفند تا 2 فروردین برگزار خواهد شد.

captcha