شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 12497 نفر رسید/شناسایی 191 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته مرحله نهایی دومین رویداد تولیدمحتوای دیجیتال بسیج دوم و سوم مهرماه برگزار می‌شود آیین تجلیل از خادمان هیئت های حسینی اراک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شاخصه های مهم دفاع مقدس است/ اجرای 183 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک هدایت نذورات هیئت های به سمت سلامت و بهداشت جامعه یک ضرورت است/ با الگوی دهه اول محرم به استقبال اربعین خواهیم رفت عزت و کرامت ملت ایران برگرفته از نهضت امام حسین(ع) است شکست خانگی شهروند در لیگ برتر مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
کد خبر: 53351
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
در همایش شهرداران استان مرکزی مطرح شد:

اعتمادسازی متقابل شهرداری با مردم کمک‌کننده برای حرکت به سمت اهداف/ پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیاردی به شهرداری‌های استان

استاندار مرکزی گفت: یکی از کارهای شهرداران اعتمادسازی بین شهروندان و شهرداری‌هاست که باید از شهرداری شروع شود و در صورت تحقق این مسئله مردم به کمک شهرداری‌ها می‌آیند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز شنبه در همایش شهرداران استان مرکزی گفت: خدماتی که شهرداری‌ها در سال گذشته به مردم ارائه کردند در حد خودش و در مقایسه با استان‌های دیگر کم نبوده و با توجه به شرایط اقتصادی در برخی از شهرها چشم‌گیر و در برخی دیگر کمتر از شهرداری‌های کشور نبوده است.

آقازاده ضمن بیان اینکه میانگین عملکرد شهرداری‌ها در استان مرکزی قابل‌قبول است عنوان کرد: در این شرایط مردم با توجه به گرانی و تورم تحت‌فشار روانی نیز هستند که این فشار اقتصادی در شهرها بیش از روستاها احساس می‌شود که این مسئله نشان از این دارد که شهرها جبهه مقدم بسیار  حساس و بااهمیتی هستند.

وی با اشاره به نزدیکی ایام نوروز تصریح کرد: همه شهرها باید آمادگی لازم را جهت استقبال از بهار و خدمت به مردم در ایام نوروز داشته باشند. مطمئناً در استان جاذبه‌های کمی ازلحاظ تاریخی، فرهنگی و طبیعی نداریم که توصیه می‌کنم از این فرصت‌ها استفاده شود.

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی شهرهاست اظهار کرد: خوب است که شهرداران بتوانند در این ایام شهر خودشان را معرفی کنند و در این زمینه هر چه رقابت فشرده‌تر شود نتایج مثبت‌تر است. همچنین نظارت و ارزیابی بر کار شهرداری‌ها در این ایام صورت گرفته و گزارش آن در جلسات بعدی موردبررسی قرار گیرد.

وی اعتماد شهرداری به شهروندان و همچنین اعتماد شهروندان به مدیریت شهری را در اجرای اهداف کمک‌کننده دانست و گفت: یکی از کارهای شهرداران اعتمادسازی بین شهروندان و شهرداری‌هاست که باید از شهرداری شروع شود و در صورت تحقق این مسئله مردم به کمک شهرداری‌ها می‌آیند.

آقازاده افزود: در سال ۹۸ باید بیشتر به مردم اعتماد کرد و ارتباط بیشتری با مردم داشت که این مسئله هم در درآمدهای شهرداری‌ها تأثیرگذار خواهد بود و هم می‌توان با کمک مردم و با صرف کم‌ترین هزینه برنامه‌هایی را پیش برد که این به مدیریت شهرداری‌ها برمی‌گردد.

وی اشاره‌ای هم به بدهی‌های شهرداری‌ها داشت و اظهار کرد: امروز علی‌رغم همه مشکلات شهرداری‌ای که خیلی بدهکار باشد کم داریم و بنا بر گزارش‌ها تا پایان این هفته اکثر بدهی شهرداری‌ها به کارکنان تسویه می‌شود که البته امیدواریم بتوانیم به شهرداری‌هایی که از درآمد کم‌تری برخوردارند کمک کنیم تا مشکلاتشان را پشت سر بگذارند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری‌ها نسبت به شرایط قابل‌قبول است گفت: می‌توان با حمایتی از سوی سازمان شهرداری‌ها این موضوعات کوچک را حل کرد.

وی تشریح کرد: یکی از وظایف شهرداری‌ها تعامل با شوراهای شهر است. اگر هم اختلاف‌نظری باشد خوب است با حفظ تعامل و ارتباط خوب برطرف شود که این از اهم موضوعات است و باید تلاش بر این باشد که اختلاف‌نظرها از ساختمان‌های اداری خارج نشود و به مردم و خدمات ارائه‌شده به آن‌ها آسیبی وارد نکند.

آقازاده ادامه داد: همه اعضای شوراهای شهر افراد باتجربه‌ای نیستند و شاید در ذهن چیزهای بلند پروازانه داشته باشند و وقتی در جریان منابع و گرفتاری‌های شهر نباشد مشکل ایجاد می‌کند و همین مسئله منجر به ایجاد اصطکاک می‌شود که مدیریت شهرداری می‌تواند این اختلاف‌نظرها را کم کند.

وی عنوان کرد: سال ۹۸ را در شرایطی آغاز می‌کنیم که شهرداری با توجه به شرایط زحماتی بیشتری خواهند داشت و در شرایطی که خیلی از پروژه‌ها روی زمین‌مانده فعلاً باید بتوانیم هزینه‌های ضروری و کم را انجام دهیم.

استاندار مرکزی ضمن بیان اینکه روسفیدی برای مدیرانی می‌ماند که شرایط سخت را با مدیریت آگاهانه پشت سر بگذارند خاطرنشان کرد: مردم اگر بفهمند که شهرداری‌ها در حل مشکلات صداقت دارند آن‌ها هم گله‌ها را کنار خواهند گذاشت و آرام خواهند شد.

معاون امور عمرانی استانداری مرکزی:

پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیاردی به شهرداری‌های استان

مهدی زندیه وکیلی معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار مرکزی در این جلسه گفت: شهرداران ما در این شرایط سخت و در شرایطی که با کاهش درآمدها روبه‌رو بوده‌اند اما وقفه‌ای در ارائه خدمات به جامعه ایجاد نکرده‌اند.

زندیه وکیلی افزود: علی‌رغم همه مشکلات فعالیت‌های توسعه‌ای مدنظر طبق برنامه پیش رفته و کارهای عمرانی انجام‌شده است و در دهه فجر تعدادی از پروژه‌های افتتاحی در شهرها پروژه‌هایی بود که توسط شهرداری‌ها انجام‌شده بود.

وی عنوان کرد: پرداخت تسهیلات به شهرداری‌ها باب جدیدی است که تابه‌حال به شهرداری‌ها اختصاص نیافته بود اما بالاخره این باب بازشده است و حدود ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات  به شهرداری‌ها پرداخت‌شده و به نظر می‌رسد با مشارکت سرمایه‌گذاران و دیگر اقدامات لازم چرخ توسعه شهری استان در حال حرکت است و این رکود بر آن تأثیر نداشته است.

انتهای پیام/

captcha