وزیر ورزش و جوانان خبر داد:

پیش‌بینی پرداخت 20 هزار میلیارد تسهیلات ازدواج در سال 98 به جوانان

وزیر ورزش و جوانان از پیش‌بینی پرداخت 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال 98 به جوانان خبر داد.
کد خبر: ۵۳۲۷۴ تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲

به گزارش دیار آفتاب؛مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان عصر پنج‌شنبه در نشست با جامعه ورزشی استان مرکزی در خمین ضمن بیان اینکه کشور در شرایطی خاصی قرار دارد گفت: زمانی جنگ تحمیلی ۸ساله را داشتیم که با دلاوری و جان‌فشانی ملت این دوره به طلایی‌ترین دوران تاریخ انقلاب تبدیل شد.

سلطانی فر افزود: مطمئناً امروز نیز در این جنگ ناخواسته و ناعادلانه اقتصادی با وحدت و همگرایی و غرور و سرافرازی ملت به دوران طلایی تبدیل خواهد شد. یقین داریم که این دوره سخت را هم با غرور و عزت پشت سر خواهیم گذاشت.

وی عنوان کرد: راهپیمایی ۲۲بهمن برای خیلی از سیاست‌مداران داخلی و خارجی جالب بود که مردمی تحت‌فشار مشکلات اقتصادی برخلاف پیش‌بینی‌ها برای دفاع از دستاوردها و حاکمیت ارضی به خیابان بیایند و این اتفاق وظیفه را سنگین می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه در مورد شرایط موجود نباید آدرس غلط به مردم داد اظهار کرد: نباید تسویه‌حساب‌های سیاسی چند سال گذشته را در این مقولات وارد کرد.

وی ادامه داد: سوء مدیریت نیست حساب روشن است ممکن است برخی از مسئولین کوتاهی داشته باشند ولی خیلی تأثیرگذار نیست.

سلطانی فر بابیان اینکه شرایط به‌گونه‌ای هست که به صادرات نفت و میعانات نفتی وابسته هستیم و اگر متوقف شود اقتصاد از آن متأثر خواهد بود بیان کرد: جمهوری اسلامی نشان داده است که هرگاه فشار بیرونی زیاد شده موجبات وحدت مردم را نیز فراهم کرده و این بار هم همین است. باید برخی از این فشارها را به فال نیک بگیریم زیرا وحدت را فراهم می‌کند و نگاه به درون را به حدومرزی می‌رساند که ما روی پای خودمان بایستیم.

وی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص افتخار به گذشته و امید به آینده تصریح کرد:  بیانیه گام دوم، که نقشه راه آینده کشور با محوریت جوانان است را مورد تأکید قرار می‌دهیم همه باید بر آن تمرکز داشته و به آن اهمیت دهند.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر جوان‌گرایی و توجه رهبری به این مقوله در انتصابات اخیرشان گفت: در وزارت ورزش و جوانان این مهم را با جدیت دنبال می‌کنیم که در همین راستا از ۳۱ مدیرکل ورزش جوانان کشور ۱۰نفر از آنان زیر چهل سال سن دارند.

وی در همین خصوص افزود: در فدراسیون‌های ورزشی هم با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان  انتخابات‌های برگزار شد که افراد انتخابی از افراد نخبه و تحصیل کرده ورزشی زیر  چهل سال بودند.

سلطانی فر ادامه داد: جایگزینی نسل جدید را به مرور انجام می دهیم و انتقال تجربه به نحوی آرام صورت می گیرد تا نسل جدید مدیران ورزشی آماده به کار شوند.

وی ضمن اشاره به افتتاح هر هفته یک پروژه بزرگ در بازده هفته دولت تا دهه فجر بیان کرد:  پیش بینیمان این بود که در سال ۹۷ ۵۰۰پروژه به بهره برداری برسد که خوشبختانه این تعداد تا پایان سال به ۸۰۰پروژه خواهد رسید.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در سالهای ۹۶ و ۹۷ در بخش سخت‌افزاری کارنامه خوبی داشتیم عنوان کرد: در حوزه جوانان نیز روند احداث خانه‌های جوان، تأسیس سازمان‌های مردم‌نهاد، مشاوره‌های ازدواج و افزایش حجم پرداخت تسهیلات ازدواج از جمله اقدامات بوده است.

وی میزان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت‌شده در سال ۹۳ را ۲۹۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان در سال ۹۶ به ۱۲۰۰۰ میلیارد تومان رسید و پیش‌بینی می‌کنیم که در سال ۹۸ به ۲۰الی ۲۵هزار میلیارد برسد.

وزیر ورزش و جوانان خوش درخشیدن تیم ملی فوتبال در جام جهانی و کسب بهترین نتیجه تاریخ حضور، کسب بیشترین تعداد مدال در مسابقات جاکارتا، ارتقای رتبه کشور از ۴به ۳در مسابقات پار آسیایی، ارتقا رتبه کشور از ۲۴به ۷ در المپیک جوانان و نوجوانان، درخشش استقلال و پرسپولیس در جام باشگاه‌ها و صعود به نیمه‌نهایی جام ملت‌ها بعد از ۱۴سال را از موفقیت‌های ورزش قهرمانی در سال ۹۷ دانست و اظهار کرد: امیدواریم کارنامه درخشان سال ۹۷ با حمایت دولت و مجلس در سال ۹۸  هم تکرار شود.

وی ضمن بیان اینکه استان مرکزی جوانان شایسته و بااستعدادی در رشته‌های مختلف ورزشی دارد تصریح کرد: با زیرساخت‌هایی که باهمت مسئولین استانی فراهم می‌شود ارزیابی این است که در آینده شاهد درخشش تیم‌های استان در رشته های مختلف باشیم.

سلطانی فر با اشاره به اینکه در دو سه سال اخیر ۱۳۰۰الی ۱۴۰۰پروژه نیمه تمام بلاتکلیف مانده در ده پانزده سال گذشته را به نتیجه رساندیم اظهار کرد: کمک می‌کنیم که تا پایان دولت بخش عظیمی از این پروژه‌های باقی‌مانده را به اتمام برسانیم. به‌ویژه اینکه بسترهای قانونی در قالب ماده ۲۷قانون تنظیم دو برای به‌کارگیری ظرفیت بخش خصوصی وجود دارد افراد می‌توانند به ازای سرمایه‌گذاری انجام‌شده دوره بهره‌برداری ۱۰الی ۲۰ساله داشته باشند که خوشبختانه در سال گذشته وزارت ورزش و جوانان در اجرای ماده ۲۷ جز سه دستگاه برتر کشور شد.

وی با ابراز امیدواری برای حل نبود استخر در خمین طی سال آینده خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه مشترکی مابین استانداری مرکزی و وزارت ورزش و جوانان شکل‌گرفته است که طی دو سال آینده ۱۰۰زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال  در استان مرکزی به ویژه در روستاهای بزرگ و مناطق محروم احداث کنیم.


انتهای پیام/