اردوهای جهادی بستری برای نمایش ظرفیت‌های جوانان/ ساخت ۱۳ منزل برای محرومین توسط بسیج سازندگی اراک نبود اسپانسر مهم‌ترین مشکل حوزه ورزش فراهان است جلوگیری از کشت هندوانه در استان مرکزی/ ذخیره یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعبی آب در پشت سد های استان کاراته کا استان مرکزی مدال طلا را کسب کرد پایان خوش یک فصل ناخوش/ صحنه غروب خورشید در استادیوم آزادی/ بازی تشریفاتی به خاطر یک مشت دلار کشتیم که کشتیم، دیه اش را می‌دهیم/ ریاستی یا پارلمانی/ فروکش هیجان بازار طلا و ارز/ برنامه برق‌آسای ساخت سانتریفیوژ برگزاری اجلاسیه پیشکسوتان استان مرکزی در شهریورماه سال جاری تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند نقش دانشگاه‌ها در گذر از تغییرات اقلیمی لایه دفاعی شبکه ملی اطلاعات 50 بار قوی‌تر شده است
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
کد خبر: 53269
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۲

افشاگری نظامی سابق آمریکایی درباره نحوه رفتار با عراقی‌ها| از پرتاب استخوان برای کودکان تا اجبار به برقراری رابطه جنسی

یک کهنه‌سرباز آمریکایی با انتشار یک نامه سرگشاده، به نقش آمریکا در شکل‌گیری گروه تروریستی داعش در عراق پرداخت.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «وینست امانوئل» یک کهنه‌سرباز آمریکایی در یک نامه سرگشاده، با مرور برخی از رفتارهای هم‌قطاران خود با عراقی‌ها در دوران اشغال این کشور، نقش آمریکا در شکل‌گیری گروه تروریستی داعش در عراق را فاش کرد.

وی در این نامه نوشته است: «من به ایجاد و شکل‌گیری داعش کمک کردم. جنایات انجام شده توسط ارتش آمریکا در خاورمیانه، منجر به تشکیل گروه تروریستی داعش شد. پس از چهارده سال مبارزه با تروریسم، غرب به تولیدکننده بربریت و ایجادکننده «دولت‌های ورشکسته» تبدیل شده است. چه اتفـاقی رخ داد که گـروه تروریستی داعش شکل گرفت؟»

این سرباز آمریکایی که در فاصله سال‌های 2003 تا 2005 میلادی در گردان یکم هنگ هفتم نیروی دریایی آمریکا در عراق خدمت کرده است، اظهار داشت: «من به طور روزانه، وقاحت و فحاشی که نیروهای ارتش آمریکا مرتکب می‌شدند را می‌دیدم و در آنها مشارکت می‌کردم.»

او در بخش دیگری از این نامه نوشته است: «من نمی‌توانم کودکانی را فراموش کنم که رفقای من به سمت آنها استخوان‌های جیره غذایی‌شان را پرت می‌کردند. آنها فقط به این کودکان شکلات نمی‌دادند، بلکه رفقای من به آنها بطری های آب می‌دادند که درون آنها از ادرار سربازان آمریکایی پر شده بود؛ یا درون بطری‌ها سنگریزه، ته مانده غـذا، و اشیاء دیگر ریخته شده بود. من از خودم می‌پرسم، چند نفر از اعضای داعش و دیگر سازمان‌های تروریستی این چیزهای کوچک را به خاطر می‌آورند؟»

این نظامی سابق آمریکایی درباره شکنجه‌های اعمال شده بر عراقی‌ها می‌نویسد: «من خوش شانس بودم و در این شکنجه‌ها شرکت نداشتم؛ اما به یاد می‌آورم که تفنگداران نیروی دریایی آمریکا به من می‌گفتند که چگونه عراقی‌ها را با آرنج، زانو و سر مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند.»

وی می‌نویسد: «نیروهای آمریکایی، مردان عراقی را مجبور می‌کردند با دیگر زندانیان رابطه جنسی برقرار کنند و آنها را با چوب و باتوم کتک می‌زدند.»

او در ادامه گفت: «ما حداقل یکی از زندانیانی را که جان سالم به در برده است می‌شناسیم: ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش.»

وی در ادامه توضیح می‌دهد: «امروزه، عراق یک کشور کاملا ویران با مردمانی مسموم و زخمی، محیط طبیعی سمی‌شده بر اثر بمب‌های غنی‌شده با اورانیوم است. پس از چهارده سال جنگ و مبارزه با تـروریسم، یک چیز مسلم و قطعی است، غـرب به مـولد بربریت و ایجاد دولت‌های ورشکسته بدل شده است. پس از گذشت این سال‌ها، انسان از نگاه‌های گرم کودکان عراقی شرم می‌کند. کابوس و افکارش بی‌وقفه و پیوسته به او یادآوری می‌کنند که «داعش از کجا به وجود آمد؟»

وی با ابراز تاسف می‌نویسد: «این نفرتِ قابل درک و تاسف‌برانگیز، برای دهه‌های آینده به سوی غـرب هدایت خواهد شد.»

وی در پایان نامه خود چنین نتیجه‌گیری می‌کند: «در آینده، این که چگونه غرب تروریسم را مدیریت می‌کند، تا حدود زیادی به تصمیم کشورهای غـربی برای حفظ این نگرش تروریستی بستگی دارد. واضح‌ترین روش برای جلوگیری از ایجاد سازمان‌هایی مانند داعش در آینده، مخالفت با نظامی‌گری غرب در تمام اشکال آن همچون کودتای سازمان سیا، جنگ‌های نیابتی، حملات پهپادها، همراهی در شورش‌ها، جنگ اقتصادی و غیـره است.»

انتهای پیام/

captcha