فضیلت و اعمال شب نوزدهم ماه مبارک رمضان استفتائات جدید ویژه خردادماه توسط دفتر مقام معظم رهبری منتشر شد وقتی یک عقب نشینی سرنوشت جنگ را تغییر داد حقایقی خواندنی از شب‌قدر/ آیا این شب در کل کره زمین واحد و مشترک است؟ دیگر برجامی باقی نمانده است! / در این ۶۰ روز هم اتفاقی نمی‌افتد حرف‌های بیشرمانه دختر پورشه سوار از کجا نشات می گیرد؟/ جان یک جوان فدای لذت جویی اشرافیت خیابانی جامعیت دانشگاه‌ها سمت و سوی فعالیت‌های قرآنی ندارد سازمان دفاعی ایران به نقطه پاسخ موثر در برابر دشمنان رسیده است هشدار کارشناس قرقیز در مورد جاسوسی و مهندسی آرا در قرقیزستان توسط آمریکا سلام بر خونین‌شهر/ #خرمشهر قهرمان +تصاویر
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
کد خبر: 53261
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی خبر داد:

فوت 516 نفر براثر حوادث رانندگی در استان مرکزی

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در سال ۹۷ متأسفانه ۵۱۶ نفر در اثر حوادث جاده‌ای کشته‌شده‌اند، که ۸۴ درصد کشته‌شدگان در محورهای مواصلاتی و ۱۶ درصد در داخل شهرها بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ یوسف سپهوند جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی روز پنج‌شنبه در آغاز طرح نوروزی پلیس‌راه استان مرکزی گفت:سهم پلیس در ایام پایانی سال عملیات نوروزی است.

وی افزود: با توجه به مراسمات خاصی که در این ایام انجام می‌شود و شلوغی شهرها، مسافرت‌ها و مجموعه این کارها وظیفه سنگینی بر دوش پلیس است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: باید تلاش کنیم که در این ایام رضایتمندی مردم را جلب کرده و وظیفه‌هایمان را به نحو احسن انجام دهیم.

وی اصلی‌ترین مأموریت پلیس را حضور پررنگ و آموزش صحیح دانست و افزود: بایستی در صورت بروز حوادث بلافاصله در خدمت‌رسانی و کاهش ضعف‌ها مؤثر باشیم.

سپهوند در خصوص آمار تلفات ناشی از حوادث ترافیکی بیان کرد: در سال ۹۷ متأسفانه ۵۱۶ نفر در اثر حوادث جاده‌ای کشته‌شده‌اند، که ۸۴ درصد کشته‌شدگان در محورهای مواصلاتی و ۱۶ درصد در داخل شهرها بوده است.

وی اصلی‌ترین دلیل کشته شدن در محورهای مواصلاتی را عدم توجه به جلو و انحراف از جلو و سرعت زیاد عنوان کرد و گفت: در داخل شهر هم موتورسواران بدون کلاه و عابریم پیاده بیشترین آسیب دیدگان حوادث ترافیکی بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اظهار کرد: به‌طورکلی عمده‌ترین عامل مرگ و میر در کشور در گروه سنی زیر ۴۰ سال تصادفات جاده‌ای است.

وی با اشاره به سهم قابل‌توجه استان در تردد جاده‌ای عنوان کرد: در استان مرکزی روزانه پنج هزار دستگاه عبور می‌کند که میانگین خودروهای سنگین ۲۸ درصد است درحالی‌که این رقم در کشور ۱۵ درصد است که در استان مرکزی این تردد بیش از متوسط کشوری است.

سپهوند با تأکید براینکه نقطه حادثه‌خیز استان شناسایی‌شده  و سعی شده تا حدودی حوادث در این نقاط برطرف شود، گفت:توصیه پلیس در ایام نوروز رعایت قانون،احترام به دیگران و عدم رانندگی در هنگام خستگی است.

وی هدف عملیات نوروزی را نشان دادن کارآمدی پلیس و جلب رضایت مردم دانست و خاطرنشان کرد: پلیس‌راه استان از ۲۵ اسفندماه و پلیس انتظامی از ۲۸ اسفندماه در آماده‌باش ۱۰۰ درصدی هستند که باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای ایجاد و برقراری امنیت اجتماعی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

captcha