فضیلت و اعمال شب نوزدهم ماه مبارک رمضان استفتائات جدید ویژه خردادماه توسط دفتر مقام معظم رهبری منتشر شد وقتی یک عقب نشینی سرنوشت جنگ را تغییر داد حقایقی خواندنی از شب‌قدر/ آیا این شب در کل کره زمین واحد و مشترک است؟ دیگر برجامی باقی نمانده است! / در این ۶۰ روز هم اتفاقی نمی‌افتد حرف‌های بیشرمانه دختر پورشه سوار از کجا نشات می گیرد؟/ جان یک جوان فدای لذت جویی اشرافیت خیابانی جامعیت دانشگاه‌ها سمت و سوی فعالیت‌های قرآنی ندارد سازمان دفاعی ایران به نقطه پاسخ موثر در برابر دشمنان رسیده است هشدار کارشناس قرقیز در مورد جاسوسی و مهندسی آرا در قرقیزستان توسط آمریکا سلام بر خونین‌شهر/ #خرمشهر قهرمان +تصاویر
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
کد خبر: 53251
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
اقدامات ۲۴ ساعت گذشته نیروی انتظامی استان مرکزی؛

کلاه‌برداری با سوءاستفاده از سیم‌کارت سرقتي تلفن همراه/ کشف 51 رأس دام قاچاق و فاقد مجوز حمل در ساوه

فرمانده انتظامي شهرستان ساوه از توقيف يک دستگاه کاميون حامل 51 رأس احشام بدون مجوز و قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

توقیف خودروی حامل پارچه‌های قاچاق در شازند

یک دستگاه خودروی سواری حامل 22 طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش 200 میلیون ريال در عملیات پلیس شهرستان شازند توقیف شد.

سرهنگ " محمد عقیل سلگی " فرمانده انتظامی شهرستان شازند در تشریح این خبر اظهار داشت: روز گذشته مأموران یگان امداد پلیس این شهرستان در هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودروی حامل کالا مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وي یادآور شد: مأموران در بازرسی از خودروی مذکور موفق به کشف 22 طاقه پارچه خارجي قاچاق، فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی شدند.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به اینکه ارزش این محموله قاچاق از سوی کارشناسان 200 میلیون ریال برآورد شده است، افزود: متهم دستگیرشده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

كشف 31 هزار عدد مواد محترقه در عملیات روز گذشته پليس در استان مركزي

معاون عمليات فرماندهي انتظامي استان از كشف 31 هزار عدد مواد محترقه غيرمجاز و 20 كيلوگرم مواد ساخت مواد محترقه دست‌ساز در عملیات روز گذشته پليس خبر داد.

سرهنگ "شهرام اميريان"معاون عمليات فرماندهي انتظامي استان مركزي دراین‌باره گفت: در تداوم طرح مبارزه با تهيه و توزيع مواد محترقه غيرمجاز، مأموران انتظامي روز گذشته در عملیاتی در شهرستان‌های اراك، شازند و دليجان موفق به كشف 31 هزار عدد انواع مواد محترقه غيرمجاز شدند.

وي افزود: تعداد حدود 19 هزار عدد از مواد محترقه در بازرسي از دو خودروي در محورهاي مواصلاتي شهرستان اراك، 20 كيلوگرم مواد اوليه ساخت نارنجك دستي و 7 هزار عدد مواد محترقه غيرمجاز از يك واحد صنفي در اراك، بيش از 4 هزار عدد مواد محترقه غيرمجاز از یک‌منزل مسكوني در دليجان، تعدادي مواد محترقه غيرمجاز از يك واحد صنفي در شازند و ... در اين عملیات كشف شد.

اين مقام انتظامي تصريح كرد:‌ در اين عملیات 5 نفر دستگير و با تشكيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شدند.

معاون عمليات فرماندهي انتظامي استان مركزي در ادامه گفت: با توجه به اينكه بيشترين قربانيان حوادث چهارشنبه آخر سال، كودكان و نوجوانان هستند، بر والدين تكليف است كه فرزندان خود را از خطرات مواد منفجره و آتش‌زا آگاه كرده و آنان را از بازي با چنين موادي بر حذر دارند.

وي خاطرنشان كرد:‌تلفن 110 در كليه ساعات شبانه‌روز آماده دريافت گزارش‌ها و اطلاعات شهروندان در خصوص هرگونه فعاليت افراد سودجو درزمینهٔ تهيه و توزيع مواد محترقه غيرمجاز است.

کشف 51 رأس دام قاچاق و فاقد مجوز حمل در ساوه

فرمانده انتظامي شهرستان "ساوه" از توقيف يک دستگاه کاميون حامل 51 رأس احشام بدون مجوز و قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "پرویز اسدی" فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در تشریح جزئیات این خبر گفت: مأموران انتظامی شهرآوه در یکی از خیابان‌های این شهر به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و در عملياتي خودرو متوقف و پس از بازرسی از آن 51 رأس گوسفند فاقد مجوز حمل کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری راننده خودرو در این رابطه اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ "اسدی" در پایان اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پلیس است و نیروی انتظامی از تمام ظرفیت‌های موجود برای ناامن کردن محیط برای قاچاقچیان کالا استفاده خواهد کرد.

کلاه‌برداری با سوءاستفاده از سیم‌کارت سرقتي تلفن همراه

فردي كه با سوءاستفاده از تلفن‌های ثبت‌شده در يك سیم‌کارت سرقتي، از بستگان مالك آن، 55 ميليون ريال کلاه‌برداری كرده بود، در عمليات كارآگاهان پليس آگاهي استان در تهران شناسايي و دستگير شد.

سرهنگ "محمود خلجي" معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي در تشريح اين خبر گفت: مدتي پيش، خانمي با در دست داشتن يك شكوائيه به پليس آگاهي استان مراجعه كرد و اذعان داشت كه فردي ناشناس كه از شماره تلفن همراه يكي از بستگانش با او تماس گرفته، مبلغ 55 ميليون ريال از بستگانش کلاه‌برداری كرده است.

وي افزود: با آغاز تحقيقات كارآگاهان پليس، مشخص شد كه تلفن همراه يكي از بستگان فرد شاكي كه در بيمارستان بستري بوده ، سرقت شده است و فردي ناشناس با سوءاستفاده از شماره تلفن‌های ثبت‌شده در اين سیم‌کارت، با خانواده او تماس گرفته و با اذعان اينكه فرد بستري نياز به مبلغ 55 ميليون ريال براي عمل جراحي دارد از آنان کلاه‌برداری كرده است.

اين مقام انتظامي تصريح كرد: در تكميل اقدامات تخصصي كارآگاهان پليس، سرانجام فرد کلاه‌بردار كه در تهران سكونت داشت، شناسايي و در عملياتي غافلگيرانه دستگير شد.

سرهنگ خلجي در ادامه گفت: با انتقال اين فرد به پليس آگاهي استان، متهم با مشاهده اسناد و مدارك موجود به جرم خود اعتراف كرد .

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي در ادامه گفت:‌ با توجه به تحقيقات پليس، احتمال کلاه‌برداری‌های ديگر توسط اين فرد متصور است و كساني كه بدين روش از آنان کلاه‌برداری شده، می‌توانند براي پيگيري شكايت خود به پليس آگاهي استان مركزي مراجعه و يا با شماره تلفن 08626018 تماس بگيرند.

انتهای پیام/

captcha