پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها فعالیت هفت هزار نفر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی/در حوزه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با هیچ‌کس تعارف نداریم چشم در چشم با پلنگ ایرانی/ نمی‌گذارم پسرم محیط‌بان شود علم نوروبیولوژی بر حکم حجاب صحه می‌گذارد
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۰
کد خبر: 53243
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
در سلسله نشست‌های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب عنوان شد

بیانیه گام دوم سطح و شاخص تحلیل از حرکت انقلاب را به ما آموزش می‌دهد

قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: اهمیت بیانیه گام دوم غیر از این که ارزیابی نسبت به گذشته و چشم اندازی نسبت به آینده دارد، نوع، ارزیابی، سطح و شاخص تحلیل از حرکت انقلاب را به ما آموزش می دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛نقل از حوزه  تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس،  به همت بسیج دانشجویی سلسله نشست های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با حضور جمعی از اساتید و چهره های انقلابی برگزار شد.

* بیانیه گام دوم سطح و شاخص تحلیل از حرکت انقلاب را به ما آموزش می دهد

حجت الاسلام علیرضا پیروزمند قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی قم و عضو هیئت علمی این فرهنگستان در این نشست در جمع دانشجویان گفت: اهمیت بیانیه غیر از این که ارزیابی نسبت به گذشته و چشم اندازی نسبت به آینده دارد، نوع، ارزیابی، سطح و شاخص تحلیل از حرکت انقلاب را به ما آموزش می دهد.

وی افزود: اصل موضوعات مطرح شده در بیانیه تازگی ندارد و در سطوح مختلف جامعه نیز مطرح می شود که بیشتر به جدل طرفین تبدیل می شود، یعنی یک طرف نقاط قوت انقلاب را مطرح می کند و طرف مقابل نقاط ضعف را بیان می کند.

حجت الاسلام پیروزمند گفت: این حالت دوگانگی ابهام و تردید شکننده، آزاردهنده و آسیب زننده است. به همین دلیل باید بسیج عمومی برای پایان دادن این جدل میان طرفین مسأله رخ دهد. راهکار این است که حرف های خودمان در قبال انقلاب را مستند کرده و از مشاهدات شخصی خارج شویم. به قاعده، اصول و... تبدیل کنیم تا با استاندارد علمی سازگار باشد.

* شکست هیمنه آمریکا را می توان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست

حجت الاسلام احمد رهدار رئیس موسسه فتوح اندیشه هم در این نشست با اشاره به تقابل آمریکا و نظام سلطه با جمهوری اسلامی گفت: پیروزی در پایگاه همواره به نفع ایران بوده؛ اما پیروزی در صحنه ممکن است با آمریکا باشد.

وی ادامه داد: آمریکا حداقل توانسته با دولت های دست نشانده خود عکس یادگاری بگیرد ولی با ملت ها نمی تواند عکس بگیرد. موضوع دیگر این که جمهوری اسلامی ایران هیمنه آمریکا را شکسته است و این را می توان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست.

رئیس موسسه فتوح اندیشه تاکید کرد: پیروزی اخیر جمهوری اسلامی ایران در مقابل آمریکا مربوط به موضوع داعش است. البته این پیروزی دو محور دارد. نخست، پیروزی نظامی که سبب شد همه به قدرت و اقتدار ایران اعتراف کنند و یک جنگ نظامی مستقیم علیه ایران کلی به تعویق بیافتد.

وی گفت: قبلا دشمنان می گفتند همه گزینه ها روی میز است اکنون حتی در ساحت ادبیات سیاسی به عنوان اهرم فشار و تیکه سیاسی نیز این مطلب را نمی گویند.

*  روح اصلی بیانیه گام دوم تکیه بر جوانان است

مسعود درخشان استاد برجسته اقتصاد انرژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه هم در این نشست گفت: مهم‌ترین ویژگی گام دوم تکیه بر جوانان است. روح اصلی پیام گام دوم تکیه بر جوانان است.

وی با طرح این سوال که جوان کیست؟ افزود: به فرمودۀ رهبری کسی که نگاه، روحیه و عملکرد انقلابی و جهادی داشته باشد. به عقیدۀ بنده حضرت آقا جوان‌ترین جوانان است، چون انقلابی‌ترین نگاه و انقلابی‌ترین روحیه را دارند و برای حفظ ارزش‌های در مقابل استکبار انقلابی‌ترین عملکردها را داشته و دارند. حال شما این نوع نگاه را با عملکرد دولت‌ها مقایسه کنید.

درخشان تصریح کرد: برای این که فرمایشات حضرت آقا را درک کرده و بتوانید از آن برنامه استخراج کنید، باید جهان‌بینی خود را درست کنید.

وی ادامه داد: برای شناخت افکار یک فرد باید ببینید جهان‌بینی، دیدگاه و نگرشش چیست. اگر ببینید میان اندیشه‌های شما و جهان‌بینی او فاصله زیادی وجود دارد باید بدانید نمی‌توانید با او برنامه مشترکی داشته باشید، در حقیقت آب در هاون کوبیدن است مگر این که فاصله میان این دو را کم کنید.

انتهای پیام/

captcha