نخستین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید پیش‌بینی تداوم وزش باد شدید در ۱۵ استان کشور نرخ سکه و طلا در ۵ خرداد؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۳۰ هزار و ۶۴۰ تومان است حرم‌های مطهر و اماکن زیارتی بعد از ۶۹ روز بازگشایی شدند ویروس کرونا نشان داد در مقابل قدرت الهی قدرت تقابلی وجود ندارد عدم صادرات لبنیات باعث کاهش قیمت شیرخام شده/ تعاون روستایی جلسه خرید تضمینی شیرخام را به علت کرونا برگزار نکرد صادرات بنزین به ونزوئلا یک پیروزی ارزشمند در شکست حلقه تحریم‌ها است غیرمستقیم‌ها چگونه می‌توانند به بانک وکالت فروش سهام عدالت بدهند؟ ماهیگیری خودروسازان از آب گل آلود بازار/سودِ سرمایه چندهزار میلیاردی مردم با قرعه کشی به جیب خودروسازها می رود خبرسازی عجیب و مغرضانه خبرگزاری شفقنا!
دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
کد خبر: 53164
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

سفر روحانی به عراق نشان از شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه است/ محور مقاومت روزبه‌روز در حال افزایش است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین پیام سفررییس جمهور به عراق این است که امروز می‌بینند مسئولین عراقی از دولت ایران به گرمی استقبال می‌کنند و درواقع این محور مقاومت است که روزبه‌روز در حال تقویت و گسترش است.

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شورای در گفتگوی اختصاصی با دیار آفتاب؛ با اشاره به سفر روحانی به عراق گفت: سفر رئیس‌جمهور در این مقطع زمانی به عراق یک سفر بسیار مهم و ارزشمندی است.

رضایی اظهار کرد: ما اعتقاد داشتیم و دائماً گوشزد می‌کردیم که این سفر باید مدت‌ها قبل به سوریه، عراق و کشورهای همسایه صورت می‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه لازم است در این شرایط به کشورهای همسایه توجه ویژه‌ای شود افزود: کشور عراق به دلیل اینکه مقطعی طعم اشغال آمریکایی‌ها را چشیده است یک شرایط خاصی را دارد که این سفر نقطه عطفی در تقویت و توسعه مناسبات میان دو کشور خواهد بود.

رضایی بیان کرد: آمریکائی‌ها پس از سال‌ها حضور و میلیاردها دلار هزینه کردن در منطقه توقعشان این بود که ارتباط دولت و کشور عراق را با جمهوری اسلامی کاملاً قطع کنند اما امروز شاهدیم که استقبال بسیار خوبی از رئیس‌جمهور ایران و هیئت دولت در آنجا انجام شد و همچنین ارتباطات و مصوبات بسیار خوبی در این سفر انجام‌شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این موضوع نشان می‌دهد که دو ملت و دولت ایران و عراق در پی توسعه و تعمیق ارتباطات خودشان هستند و این روند باید ادامه پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه ایران باید در حوزه اقتصادی در عراق نقش محوری داشته باشد ادامه داد: می‌شود این ظرفیت‌ها را افزایش داد و مهم‌تر از همه اینکه امروز دیگر دستور ترامپ و امثال آن ارزشی ندارد و کسی آن را اجرا نمی‌کند.

نماینده مردم خمین در مجلس عنوان کرد: دوران حاکمیت آمریکایی‌ها به سررسیده است و آمریکا روزبه‌روز در سیاست‌های خود بیشتر با شکست روبه‌رو می‌شود و به تعبیری افول آمریکا یک موضوع جدی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین پیام سفر رئیس‌جمهور به عراق این است که امروز می‌بینند مسئولین عراقی از دولت ایران به گرمی استقبال می‌کنند و درواقع این محور مقاومت است که روزبه‌روز در حال تقویت و گسترش است و درنتیجه عزت و افتخاری برای دو کشور به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام/

captcha