ایران در شمار ۱۰ کشور پرمخاطره قرار دارد شورای گفتگو بخش قابل توجهی از مشکلات استان را حل کرده است/ لزوم اعمال معافیت های مالیاتی برای شهرک های صنعتی دولتی تلاش روحانی برای اثبات خود به اصلاح‌طلبان/روحانی در مسیر احیا؟! آدرس استقرار موکب های استان مرکزی در مسیر پیاده‌روی اربعین تقابل گفتمانی در مناسک اربعین حسینی یک موسسه انتشاراتی کتاب فرقه جادوگری صهیونیست را منتشر کرد!/ رپورتاژ خبرگزاری کتاب برای کتاب صهیونیستی/ آیا وزارت فرهنگ بر انتشار کتب نظارت حداقلی هم ندارد؟ حملات شیمیایی ترکیه به سوریه متین ستوده با قرار کفالت آزاد شد ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»! نظرسنجی مریلند| سردار سلیمانی همچنان در صدر محبوبترین چهره‌های ایرانی
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
کد خبر: 53164
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

سفر روحانی به عراق نشان از شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه است/ محور مقاومت روزبه‌روز در حال افزایش است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین پیام سفررییس جمهور به عراق این است که امروز می‌بینند مسئولین عراقی از دولت ایران به گرمی استقبال می‌کنند و درواقع این محور مقاومت است که روزبه‌روز در حال تقویت و گسترش است.

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شورای در گفتگوی اختصاصی با دیار آفتاب؛ با اشاره به سفر روحانی به عراق گفت: سفر رئیس‌جمهور در این مقطع زمانی به عراق یک سفر بسیار مهم و ارزشمندی است.

رضایی اظهار کرد: ما اعتقاد داشتیم و دائماً گوشزد می‌کردیم که این سفر باید مدت‌ها قبل به سوریه، عراق و کشورهای همسایه صورت می‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه لازم است در این شرایط به کشورهای همسایه توجه ویژه‌ای شود افزود: کشور عراق به دلیل اینکه مقطعی طعم اشغال آمریکایی‌ها را چشیده است یک شرایط خاصی را دارد که این سفر نقطه عطفی در تقویت و توسعه مناسبات میان دو کشور خواهد بود.

رضایی بیان کرد: آمریکائی‌ها پس از سال‌ها حضور و میلیاردها دلار هزینه کردن در منطقه توقعشان این بود که ارتباط دولت و کشور عراق را با جمهوری اسلامی کاملاً قطع کنند اما امروز شاهدیم که استقبال بسیار خوبی از رئیس‌جمهور ایران و هیئت دولت در آنجا انجام شد و همچنین ارتباطات و مصوبات بسیار خوبی در این سفر انجام‌شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این موضوع نشان می‌دهد که دو ملت و دولت ایران و عراق در پی توسعه و تعمیق ارتباطات خودشان هستند و این روند باید ادامه پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه ایران باید در حوزه اقتصادی در عراق نقش محوری داشته باشد ادامه داد: می‌شود این ظرفیت‌ها را افزایش داد و مهم‌تر از همه اینکه امروز دیگر دستور ترامپ و امثال آن ارزشی ندارد و کسی آن را اجرا نمی‌کند.

نماینده مردم خمین در مجلس عنوان کرد: دوران حاکمیت آمریکایی‌ها به سررسیده است و آمریکا روزبه‌روز در سیاست‌های خود بیشتر با شکست روبه‌رو می‌شود و به تعبیری افول آمریکا یک موضوع جدی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین پیام سفر رئیس‌جمهور به عراق این است که امروز می‌بینند مسئولین عراقی از دولت ایران به گرمی استقبال می‌کنند و درواقع این محور مقاومت است که روزبه‌روز در حال تقویت و گسترش است و درنتیجه عزت و افتخاری برای دو کشور به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام/

captcha