محصولات کشاورزی آب بر نباید در استان کشت شوند/مشوق‌های لازم برای صرفه جویی مصرف آب در صنعت جدی گرفته شود احتمال لغو سفر حسن روحانی به آمریکا شلیک موشک‌های بالستیک یمن به جنوب عربستان خواب دیروقت چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟ دنبال مالک جدید توانا و دارای اهلیت برای هپکو هستیم/ تغییر مالکیت هفته آینده اعزام 21 گروه جهادی به مناطق محروم فراهان + عکس 250هزار دانش‌آموز استان مرکزی اول مهر به مدرسه می‌روند/ 24 هزار کلاس اولی کوچکترین اراده‌ای برای پیگیری مطالبات کارگران هپکو وجود ندارد / دانشجویان به عیادت کارگران آسیب دیده می‌روند ملی شدن فضای مجازی از ملی شدن صنعت نفت مهمتر است/ گردان‌های سایبری بسیج خط مقدم نبرد مستضعفین با مستکبرین عالم هستند هپکو هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
کد خبر: 53129
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مطرح شد:

آمادگی تمام دستگاه‌های استانی برای خدمت‌رسانی در ایام نوروز/آغاز طرح نوروزی پلیس‌راه از ۲۵ اسفندماه

معاون امور عمرانی استاندار مرکزی گفت:دستگاه‌های مختلف به‌ویژه دستگاه‌های امدادی در ایام نوروز آمادگی لازم را جهت مواجه با حوادث غیرطبیعی و طبیعی احتمالی داشته باشند و امیدواریم با پیش‌بینی‌های صورت گرفته این هم محقق شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ مهدی زندیه وکیلی معاون امور عمرانی استاندار مرکزی روز سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی گفت: دستگاه‌های مختلف به‌ویژه دستگاه‌های امدادی در ایام نوروز آمادگی لازم را جهت مواجهه با حوادث غیرطبیعی و طبیعی احتمالی داشته باشند و امیدواریم با پیش‌بینی‌های صورت گرفته این هم محقق شود.

زندیه وکیلی افزود: در ایام تعطیلات پروژه‌های عمرانی شهرداری‌ها و راه و شهرسازی به غیر از پروژه‌های ضروری متوقف خواهد شد و این به معنای کاهش فعالیت این ارگان‌ها نبوده بلکه فعالیت‌های آن‌ها در حوزه خدمات‌رسانی افزایش می‌یابد.

وی تأکید کرد: در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه دستگاه‌های امدادی به ویژه در ساعات بین ۷ الی ۱۲ شب در مسیرهای مواصلاتی مستقر باشند زیرا در این ایام سفرها آغاز می‌شود و مسائل خاص مربوط به خود را دارد.

معاون امور عمرانی استاندار مرکزی ضمن اشاره به برخی از محورهای مواصلاتی استان عنوان کرد: باید اقدامات لازم جهت راه‌اندازی محور قلعه چی، آسفالت کنارگذر سنجان، دوربرگردان موردنیاز  محور دلیجان-نراق و دیگر اقدامات لازمش جهت رفع مناطق حادثه‌خیز این محور تا قبل از آغاز ایام تعطیلات انجام شود و عیب‌های دیگر محورها چون گردنه زالیان موردتوجه قرار گیرد و پیگیری‌های لازم جهت کاهش سوانح رانندگی صورت گیرد.

وی  در رابطه با گردنه زالیان گفت: قرار بود که تا قبل از تعطیلات پیگیری‌ها و اقدامات لازم در رابطه با گردنه زالیان و روکش آسفالت آن صورت گیرد که گویا نشده است و نمی‌توان با بهانه‌های مختلف آن را توجیه کرد ضعف کیفیت کار پیمانکار در این پروژه مشهود است و  در این رابطه باید نامه‌نگاری اعتراضی‌ای داشته باشیم.

زندیه وکیلی در حوزه هواشناسی اظهار کرد: در ایام نوروز به دلیل تغییر فصل با طوفان و بادهای شدید روبه‌رو می‌شویم که دستگاه‌های مختلف باید آمادگی لازم جهت مواجهه با شرایط جوی ایام نوروز را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از جلسه در خصوص خطوط انتقال گاز عبوری از استان مرکزی تصریح کرد: خواهش این است که مناطق عملیات انتقال گاز که در استان حاضر هستند استعلامات انجام‌شده جهت انجام پروژه‌ها را با سرعت بیشتری پاسخ دهند تا مشکلات احتمالی مدیریت شود و سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد. زمانی که در پروژه‌های ضروری تقاطعی با خطوط گاز وجود دارد نیز استعلامات با سرعت بیشتری پاسخ داده شود.

معاون امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار کرد: باید جهت انتقال خط لوله‌ای که در محدوده شهر اراک قرار دارد برنامه‌ریزی بلندمدت صورت گیرد زیرا شهر درحال‌توسعه است و باید برای این خط لوله فکری کرد و طرحی ارائه داد.

وی بیان کرد: در هر حوزه‌ای وقتی بحرانی صورت می‌گیرد تمام امکانات استان بسیج می‌شوند و آمادگی این را داریم که این امکانات را به حوزه خطوط گاز و بحران‌های احتمالی آن اختصاص دهیم و متقابلاً از منطقه ۷ عملیات انتقال گاز کشور می‌خواهیم که دستگاه‌ها، ماشین‌آلات و ابزار در دست را در مواقع نیاز در اختیار استان قرار دهد.

زندیه وکیلی ضمن اشاره به اینکه استان مرکزی معین منطقه ۱۸ کلانشهر تهران است خاطرنشان کرد: لازم است پیمایشی از این منطقه با حضور اعضای شورای مدیریت بحران استان و جلسه‌ای با شهرداری آن منطقه داشته باشیم تا منطقه ۱۸ تهران به‌طور کامل برای استان ارائه شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی:

انجام فعالیت‌های مدیریت بحران در راستای ایجاد شورونشاط اجتماعی در تعطیلات

حمید غیاثی مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی در این جلسه گفت: مکاتبات متعددی با فرمانداران و شهرداری‌ها انجام‌شده است که اقدامات لازم برای روزهای انتهای سال و تعطیلات نوروز انجام گیرد.

غیاثی افزود: اعضای مدیریت بحران باید در راستای ایجاد شورونشاط اجتماعی به‌ویژه در ایام نوروز به مواردی مانند تأمین و ارتقا احساس امنیت عمومی توجه شود و پیش‌بینی‌های لازم برای تحقق این مهم در مسیرهای محورهای مواصلاتی استان و محورها و معابر درون شهرها و پارک‌ها و اماکن عمومی و مراکز فرهنگی و تفریحی و رفاهی صورت گیرد.

وی افزایش هشیاری و تشدید و گسترش اقدامات امنیتی و افزایش گشت‌های مراقبتی و حفاظتی برای تأمین امنیت اماکن مسکونی، محل‌های کسب‌وکار و اماکن دولتی و عمومی، بررسی و نظارت مستمر بر فعالیت‌ها و نیز خدمات ارائه توسط مراکز عرضه مواد غذایی، رستوران‌ها، در شهرها و روستاها و مراکز بین‌راهی، مهیا و آماده‌سازی هرچه بهتر و مطلوب‌تر مساجد و اماکن بین‌راهی به‌خصوص اسکان اضطراری با توجه به‌احتمال بارش در این ایام، تجهیز و استقرار پایگاه‌های امداد و نجات در مسیرها و محورهای مواصلاتی و آماده‌سازی بیمارستان‌های صحرایی، تجهیز، آماده‌باش و فعال‌سازی کامل مراکز امدادی، اورژانس، هلال‌احمر، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مراکز امدادی، الزام کلیه شرکت‌های خودروساز و تعمیرگاه‌های وابسته برای برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات با هزینه مناسب به مسافران در ایام نوروز به‌صورت ۲۴ ساعته، رفع نواقص احتمالی و راه‌اندازی همه جایگاه‌ها سوخت با حداکثر ظرفیت اعم از پمپ‌بنزین‌ها و جایگاه سی ان جی، اعمال نظارت مستمر بر فعالیت و خدمات مراکز حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری، فعال‌سازی همه ظرفیت‌ها برای تسهیل انتقال مسافران، برقراری نظم و ترافیک روان و تسریع تردد هم‌وطنان در مسیرهای منتهی به مراکز زیارتی، اعمال مراقبت‌های جدی و به‌کارگیری همه سعی تلاش و پیش‌بینی تمهیدات در راستای جلوگیری از کاهش تصادفات، آماده‌باش و انجام پیش‌بینی‌های لازم برای بازگشایی سریع مسیرها وامداد رسانی به مسافران نوروز با توجه به‌احتمال برودت هوا و بارش برف و باران، آمادگی شورای هماهنگی مدیریت بحران و آماده‌باش واحدهای جمعیت هلال‌احمر مستقر در استان و شهرستان از دیگر اقدامات لازم برای اعضای مدیریت بحران است.

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی تشریح کرد : با توجه به سند آموزشی تعدادی از دستگاه‌های اجرایی آموزش‌هایشان را برگزار کردند و اعضای تیم پایش نیز معرفی شدند. در فروردین و اردیبهشت تیم پایش به دستگاه‌های اجرایی مراجعه می‌کنند و این دستگاه‌ها همکاری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات منطقه ۱۸ تهران و نقشه‌های موردنیاز برای استان ارسال‌شده است و در فروردین‌ماه جلسه‌ای برگزار می‌شود تا مسئولین منطقه ۱۸ که استان مرکزی معینش هست در اینجا حاضر شوند و اطلاعات را ارائه دهند.

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی:

آغاز طرح نوروزی پلیس‌راه از ۲۵ اسفندماه به مدت ۲۲ روز

ایرج کهریزی رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این جلسه در خصوص طرح نوروزی پلیس ضمن بیان اینکه سال گذشته از لحاظ حوادث جاده‌ای جز استان‌های کاهشی بوده‌ایم  گفت: با توجه به این مسئله  امسال کار بسیار سخت است و همچنین طرح نوروزی امسال نسبت به سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود.

کهریزی افزود: طرح نوروزی به‌صورت رسمی از ۲۵ اسفند شروع می‌شود و تا یک‌شنبه ۱۸ فروردین به مدت ۲۲ روز مستمر ادامه دارد که رزمایشی هم روز پنج‌شنبه با حضور دستگاه‌های فعال در این طرح برگزار خواهد شد.

وی آموزش ناوگان باربری و مسافربری، مدیریت اردوهای راهیان نور، هماهنگی با فرماندهان پاسگاه‌ها و روسای ادارات شهرستان‌ها را از دیگر اقدامات پلیس‌راه عنوان کرد و ادامه داد: در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۱ در محورهای ساوه –همدان، ساوه –سلفچگان محدودیت ترافیکی اعمال خواهد شد.

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ضمن تأکید بر حمایت دیگر دستگاه‌ها از پلیس‌راه تصریح کرد: امیدواریم امسال هم مانند سال‌های گذشته همکاری لازم از طرف دستگاه‌ها با پلیس صورت گیرد.

وی ادامه داد: انتظار داریم لکه‌گیری محورها مانند محور اراک-توره صورت گیرد و همچنین گردنه زالیان هم خیلی مشکل دارد و به وعده‌ها عمل نشده است. در حال حاضر وعده دوماهه راه و شهرسازی شش‌ماهه شده و خواهش این است که هر کس نظارت بر پیمانکار را بر عهده دارد این مسئله را سریعاً پیگیری کند.

کهریزی استقرار نماینده‌های بیمه در پاسگاه‌ها را یکی از مشکلات برشمرد و تشریح کرد: نماینده‌های بیمه باید در کنار پاسگاه‌های پلیس‌راه در محور اراک-خمین و اراک-توره باشند و اگر تصادفی رخ دهد بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند که نمایندگان بیمه زیر بار این مسئله نرفتند.

انتهای پیام/

captcha