تیم تروریستی منافقان در شیراز ‌منهدم شد + جزئیات یاغی‌گری کره جنوبی ادامه پیدا کند، مطالبات ایران را از طریق مراجع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم/ آمریکا حق دخالت در معاملات ایران را ندارد افزایش قیمت طلا و سکه طرح جدید‌/ دلار 23102 تومان تاجزاده اکانت‌های کمپ آلبانی-سعودی را متعلق به مردم ایران خواند+ سند اقامه نماز جمعه در همه شهرهای استان مرکزی دستور روحانی به دستگاه‌ها برای گسترش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک/ رئیس‌جمهور: اجبار مردم به مراجعه حضوری تخلف است عکس/ مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا مذاکرات لاوروف با سفرای اتحادیه اروپا درباره برجام و مسائل مهم بین‌المللی درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد گزارش| مجلس در هفته‌ای که گذشت / از دیدار رهبرانقلاب تا موافقت با کلیات طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
کد خبر: 52996
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
جانشین سپاه روح‌الله استان مرکزی:

حضور 14 هزار نفر از استان مرکزی در مناطق عملیاتی/راهیان نور یک عملیات فرهنگی مهم و تأثیرگذار است

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: در سال 97حدود ۱۴ هزار نفر در قالب کاروان‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، راهیان نور غرب و ... به مناطق عملیاتی اعزام‌شده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محسن گلشن زاده جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی روز یکشنبه در نشست خبری راهیان نور گفت: در روز شهادت امام دهم شیعیان یاد این امام عزیز را گرامی می‌داریم و زیارت جامعه کبیره که حاوی درس امام شناسی و ولایت شناسی که یادگار این امام بزرگوار است به همه عزیزان پیشنهاد می‌شود که این زیارت پرفیض را با دقت بخوانند و سرلوحه کارهایشان بگذارند.

وی افزود: در آستانه برگزاری آخرین مرحله از اردوهای راهیان نور در سال ۹۷ هستیم که بعد از برگزاری راهیان نور دانشجویی و دانش‌آموزی، اردوهای عمومی و تخصصی را آغاز می‌کنیم.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: اردوهای راهیان نور به‌طورکلی از پایان فروردین شروع می‌شوند و پایان سال خاتمه می‌یابند که به چهار قسمت راهیان نور غرب که از ابتدای سال تا پایان شهریورماه انجام می‌شوند، راهیان نور دانش‌آموزی در مقطع زمانی ۱۵ مهر تا اواخر بهمن‌ماه، راهیان نور دانشجویی که هم‌اکنون ۸۰ درصد آن انجام‌شده است و راهیان نور عمومی که از ۲۴ اسفند شروع و تا پایان فروردین‌ماه ادامه دارد تقسیم می‌شوند.

وی در رابطه با تعداد نفراتی که در این اردوها اعزام‌شده‌اند گفت: در راهیان نور غرب ۲۲۰۰ نفر، راهیان نور دانش‌آموزی ۵۵۰۰ نفر، راهیان نور دانشجویی ۱۲۰۰ نفر و در بخش عمومی هم آن چیزی که تعیین‌شده است ۵۲۰۰ نفر است که به دلیل کمبود منابع مالی محدودیت‌هایی در تعداد ایجادشده است.

سرهنگ گلشن زاده اظهار کرد: در راهیان نور عمومی آن دسته از افرادی که با خودروهای شخصی خودشان می‌روند به‌عنوان اردوهای خودجوش می‌شناسیم و در سه‌نقطه جنوب آماده ارائه خدمات به این عزیزان هستیم.

وی با اشاره به مناطقی که برای راهیان نور خودجوش در نظر گرفته‌شده است گفت: در اندیمشک اردوگاه شهید زین‌الدین در مقر لشگر علی بن ابی‌طالب(ع) استان مرکزی، در خرمشهر ۱۴ استان در اردوگاه شهید باکری مستقر می‌شوند که اردوگاه شهید رحیم آنجفی هم برای استان مرکزی آماده ارائه خدمات به زائران راهیان نور است.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در رابطه با اردوی راهیان نور نخبگان افزود: تعداد ۲۱۰ نفر از نخبگان که عمدتاً از اساتید برجسته دانشگاه، فرهنگیان و نخبگان علمی استان مرکزی است در راهیان نور دریایی مناطق بوشهر، اسکله‌های دریایی و درنهایت نیروگاه هسته‌ای بوشهر شرکت می‌کنند.

سرهنگ گلشن زاده در همین خصوص تصریح کرد: هر کاروانی که به جنوب اعزام می‌شوند اگر با نواحی ۱۲ گانه مقاومت بسیج هماهنگ نشود این کاروان بسیج استان مرکزی نیست و اگر خدای‌ناکرده اتفاقی برای آن‌ها بیفتد هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود ولی اگر کاروانی می‌خواهد تحت مراقبت ستاد راهیان نور استان باشد باید هماهنگی‌های لازم را با نواحی انجام دهد و در سازمان‌دهی‌های آن‌ها قرار بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت و تأکیدات مقام معظم رهبری برای ترویج اردوهای راهیان نور گفت: حضرت آقا فرمودند راهیان نور یک فناوری است و باید شما بتوانید از این فناوری برای پیشرفت و تعالی کشور درست استفاده کنید.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تأکید کرد: راهیان نور در کشور به‌مثابه یک عملیات مهم و تأثیرگذار فرهنگی تلقی می‌شود که در این مدت‌زمانی که مردم به‌خصوص جوانان در مناطق حضور دارند راه مناسبی برای انتقال فرهنگ شهدا و ازخودگذشتگی آن‌ها است و ما واقعاً باید قدر این گنجینه را بدانیم و از آن درست استفاده کنیم.

وی افزود: متأسفانه امسال به دلیل شرایط نامناسبی که در اقتصاد و تأمین منابع بوده است مقداری هزینه‌هایمان بالا رفته و تعداد هم با محدودیت مواجه شده است ولی علیرغم محدودیت‌های مالی امسال رشد بسیار چشمگیری در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی شاهد بودیم که این نشانگر تأثیرگذاری این اردوها در قشر نوجوانان ما است.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در رابطه با چگونگی ارتباط بین دانش آموزان و نوجوانان گفت: اگر بتوانیم یک طرح سؤال برای دانش آموزان ایجاد کنیم و همراه با رابطه صمیمی این افتخارات شهدا را برای آن‌ها بازگو کنیم در این صورت می‌توانیم بر روی آن‌ها تأثیرگذار باشیم.

سرهنگ گلشن زاده خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعی که نوجوانان در اردوهای راهیان نور یاد می‌گیرند زندگی در شرایط سخت است و در وجود دانش آموزان یک فرهنگی رخ می‌دهد که شهدا و رزمندگان دفاع مقدس چگونه توانسته‌اند با آن شرایط سخت این‌گونه مقاومت کنند و همین موضوع درسی بزرگ برای ادامه زندگی آن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/

captcha