حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد محققان از آب کَره گرفتند فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران بازیگران ایرانی برای هر فیلم چقدر پول می‌گیرند؟ +جدول
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۹
کد خبر: 52877
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

دوران ابرقدرتی آمریکا پایان‌یافته است/ نمی‌توان بدون قدرت دفاعی خواسته خود را با لبخند پیش ببرد

مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه امروز جنگ اراده‌ها است اظهار کرد: در این جنگ به‌هیچ‌عنوان نمی‌شود تصور کرد که کشوری قدرت دفاعی نداشته باشد و بتواند در دنیای سیاست و دیپلماتیک خواسته خود را با لبخند پیش ببرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ دوازدهمین یادواره شهدای کوی علوی پنجشنبه‌شب در مسجدالنبی این شهرک با روایتگری سردار محمد عزیزی دلشاد مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مداحی علیرضا مرادی همراه با رونمایی از کتاب "دو نیمه از یک سیب" برگزار شد.

مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

نمی توان بدون قدرت دفاعی خواسته خود را با لبخند پیش ببرد

در این مراسم سردار عزیزی دلشاد مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) احیاگر عزت مسلمانان شدند، گفت: نتیجه حرکت ایشان در این راه پیروزی غیرقابل باور انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در معرض دید عموم مردم قرار گرفت، افزود: یکی از آن‌ها دستاوردهای نیروهای مسلح بود که در قالب نمایشگاهی برپا شد.

سردار عزیزی ادامه داد: برپایی این نمایشگاه که اتفاقی نادر بود اقتدار بی‌نظیر نظامی انقلاب اسلامی را نشان داد و تنها گوشه‌ای از بخش قابل‌نمایش این دستاوردها بود.

وی فرهنگ شهادت را فتح الفتوحی برای ملت ایران دانست و تصریح کرد: نفس پاک حضرت امام(ره) بود که عطر شهادت را دوباره به ایران اسلامی بخشید.

دوران ابر قدرتی آمریکا پایان یافته است

مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آیا آمریکای امروز قدرت بیشتری نسبت به ۴۰ سال گذشته در تحقق آرزوهای واهی خود دارد، تاکید کرد: جواب این سوال را مراکز مطالعاتی غربی مکرر گفته اند که آمریکای امروز به مراتب نسبت به ۴ دهه گذشته ضعیف تر شده است و دوران ابر قدرتی‌اش به پایان رسیده است.

سردار عزیزی دلشاد ادامه داد: در طرف دیگر قدرت ایران اسلامی روز به روز افزون‌تر شده است. امروز رئیس‌جمهور آمریکا در تریبون رسمی به هزینه کردن ۷ هزار میلیارد دلار در منطقه غرب آسیا و بی اثر بودن آن اعتراف می کند به طوری که برای سرکشی از نیروهای نظامی خود در عراق باید شبانه و مخفیانه سفر کند، اما مسئولین جمهوری اسلامی بدون هیچ ترس و واهمه‌ای در روز روشن به بغداد رفت‌وآمد دارند.

جنگ امروز جنگ اراده‌هاست

وی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بشار اسد باید بماند، گفت: دنیا مشاهده کرد که اراده چه کسی محقق شد. امام خامنه‌ای یک‌بار این سخن را گفتند و نتیجه این شد که امروز می‌بینیم علی‌رغم خواست دشمنان بشار همچنان رئیس‌جمهور سوریه است.

نمی‌توان بدون قدرت دفاعی خواسته خود را با لبخند پیش ببرد

مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه امروز جنگ اراده‌ها است اظهار کرد: در این جنگ به‌هیچ‌عنوان نمی‌شود تصور کرد که کشوری قدرت دفاعی نداشته باشد و بتواند در دنیای سیاست و دیپلماتیک خواسته خود را با لبخند پیش ببرد. مگر می‌شود با بنیان‌گذاران داعش نشست و مذاکره کرد و برنده بیرون آمد. این ها تنها زبان زور را می فهمند.

وی افزود: چرا دشمن به دنبال محدود کردن قدرت موشکی نظام اسلامی است، به این دلیل که می خواهد عوامل اقتدار را از نظام بگیرد. وگرنه این حق هر کشوری است که با داشتن سلاح های متعارف قدرت دفاع برای خود ایجاد کند و مشخص است که نظام هوشمند جمهوری اسلامی ایران بر سر قدرت دفاعی خود مذاکره نخواهد کرد.

نابودی نفتکش تحت حمایت آمریکا با یک مین هفت هزار تومانی

سردار عزیزی دلشاد تاکید کرد: دستاوردهای دفاعی ایران اسلامی متعلق به تک تک آحاد مردم جمهوری اسلامی و مایه تعلق خاطر مردم آزاده و آزادی خواهان جهان است. و این در شرایطی است در دفاع مقدس سیم خاردار هم به ما نمی فروختند ولی در همان زمان نیروهای دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یک مین ۷ هزار تومانی نفتکش تحت حمایت آمریکای جنایت کار را مورد اصابت قرار داد و هیمنه آمریکا را نابود کرد.

مدیریت جهادی راه حل مشکلات کشور

وی با اشاره به دستاوردهای رشک برانگیزی که در صنایع دفاعی به دست آورده ایم بیان کرد: به همان شیوه و با مدیریت جهادی و بدون خستگی که این دستاوردها بدست آمد اگر کار کنیم می توان از مشکلات امروزه کشور نیز عبور کرد.

در پایان مراسم با حضور سردار عزیزی دلشاد و خانواده شهدا از کتاب "دو نیمه از یک سیب" رونمایی شد.

captcha