آمادگی ایران برای صادرات نظامی/سبد نیروهای مسلح برای تجارت جهانی ایران در تعمیر دکل‌های حفاری خودکفا شد آژانس اتمی نبود مواد هسته‌ای در سوله حادثه‌دیده سایت نطنز را تأیید کرد تمام رانت‌هایی که علیرضا زاکانی برای خانواده‌اش استفاده کرد! لباس کامپوزیت ایرانی برای راکت‌انداز مرگبار روسی/ دستیابی سپاه به تکنولوژی سلاحی که ارتش آمریکا به کمک اروپا تولید می‌کند +عکس فرمانده‌ای که در تاریخ گُم شد + تصاویر گویا مسجد او، جزئی از محیط خفقان‌زده پیش از انقلاب نبود! گلایه تولیدکنندگان از نرخ‌ دولت برای محصولات پتروتئینی و شیرخام عراق|پیامدهای اهانت رسانه سعودی به آیت الله سیستانی/ درخواست از الکاظمی و حلبوسی برای اتخاذ موضع رسمی ارتقای سرویس ADSL به VDSLهزینه ندارد/30درصد ترافیک روزانه اینترنت مخابرات داخلی است
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
کد خبر: 52858
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲

سرلشکر باقری: دفاع مقدس آن‌چنان معتبر است که نیازی به خیال‌پردازی و تحریف ندارد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت که دفاع مقدس آنقدر قوی و معتبر است که نیازی به خیال پردازی و تحریف ندارد.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا, سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (پنج‌شنبه 16 اسفند) در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور با بیان اینکه ما به عنوان نسلی که دفاع مقدس را دیدیم باید قدر و ارزش آن را به خوبی بشناسیم و به دیگران بشناسانیم، اظهار داشت: باید جوانان بدانند که در دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس تاثیرات زیادی بر زندگی مردم و تمامی مستضعفان جهان داشته است، گفت: اگر امنیت پایدار و آرامش قابل اعتماد در کشور داریم و اگر مردم ایران سربلند هستند و فرهنگ اصیل ایران رشد می‌کند مرهون دفاع مقدس و جانفشانی رزمندگان است.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه جوانی اگر یک بار بتواند از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کند یک فرصت بی‌نظیر است، تصریح کرد: باید شرایطی ایجاد شود که جوانان بتوانند سوالات خود را بپرسند و پاسخ آن را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به فعال بودن شورای سیاستگذاری راهیان نور در 12 ماه سال موضوع تحریف در روایتگری راهیان نور را مهم دانست و افزود: در موضوع مقابله با تحریف هرچه تلاش کنیم جای کار بیشتری دارد. دفاع مقدس آنقدر قوی است و اعتبار دارد که نیازی به خیال پردازی و تحریف ندارد و باید حداکثر تلاش را کنیم، حقایق را بازشناسی کنیم و به جوانان و زائران ارائه دهیم.

برپایه این خبر و به نقل از دفاع پرس, رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ممکن است آموزش های روایتگری شکل روتین به خود بگیرد و این دقت کاهش پیدا کند لذا هر ساله باید آن را به روز کنیم تا صحیح‎ترین روایت‎ها با بیان شیوا و فناوری روز در اختیار مردم قرار گیرد.

سرلشکر باقری با مهم دانستن مسئله امنیت و مراقبت گفت: دشمنان انقلاب به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به عناصر علاقه مند به انقلاب هستند و راهیان نور جایی است که علاقه مندان به انقلاب حضور دارند و نیروهای نظامی و انتظامی باید مراقبت بیشتری کنند. کاروان‎ها نیز باید مراقبت لازم را داشته باشند، در دستورالعمل‎ها نسبت به رفت و آمد و استقرار کاروان‎ها دقت لازم صورت بگیرد تا شاهد حادثه‎ای نباشیم.

وی افزود: از آنجا که 70 درصد زائران راهیان نور را جوانان تشکیل می‎دهند وزارت علوم، مسوولان دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش که عهده‎دار اصلی اعزام جوانان به راهیان نور هستند اهتمام بیشتری به این موضوع داشته باشند تا جوانان حداقل یک بار به این سفر بروند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: عده‎ای از محققان در شهرها و در تجمعات کاروان‎ها و جلساتی که برگزار می‎شود حضور پیدا کنند و به تشریح عملیات‎ها و پاسخ به پرسش‎ها بپردازند. سوال و پاسخ رو در رو در رفع ابهامات دفاع مقدس کمک‎کننده است.

وی بر پیگیری بحث به روزرسانی یادمان‎ها تاکید کرد و یادآور شد: برای ما جالب است که مقام معظم رهبری بر راهیان نور تاکید خاص دارند و مهر ماه که پیشکسوتان بحث ادبیات دفاع مقدس به محضر ایشان رسیدند مطالبه گری 100 برابری اقدامات راهیان‎نور را خواستار شدند.

انتهای پیام/

captcha