اردوهای جهادی بستری برای نمایش ظرفیت‌های جوانان/ ساخت ۱۳ منزل برای محرومین توسط بسیج سازندگی اراک نبود اسپانسر مهم‌ترین مشکل حوزه ورزش فراهان است جلوگیری از کشت هندوانه در استان مرکزی/ ذخیره یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعبی آب در پشت سد های استان کاراته کا استان مرکزی مدال طلا را کسب کرد پایان خوش یک فصل ناخوش/ صحنه غروب خورشید در استادیوم آزادی/ بازی تشریفاتی به خاطر یک مشت دلار کشتیم که کشتیم، دیه اش را می‌دهیم/ ریاستی یا پارلمانی/ فروکش هیجان بازار طلا و ارز/ برنامه برق‌آسای ساخت سانتریفیوژ برگزاری اجلاسیه پیشکسوتان استان مرکزی در شهریورماه سال جاری تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند نقش دانشگاه‌ها در گذر از تغییرات اقلیمی لایه دفاعی شبکه ملی اطلاعات 50 بار قوی‌تر شده است
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
کد خبر: 52806
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
در مراسم روز درختکاری مطرح شد:

اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی جهت حفظ منابع طبیعی/اجرای طرح جنگل کاری در منطقه چپقلی اراک

نماینده مردم اراک گفت: مقام معظم رهبری برای حفظ منابع طبیعی و آبخیزداری منابع خوبی از صندوق توسعه ملی در نظر گرفتند که طرح کاشت 2هزار هکتاری منطقه چپقلی که امروز در حال انجام است نیز از همان منابع استفاده می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ ظهر امروز سید علی آقازاده استاندار مرکزی در طرح ۲هزار هکتاری کاشت نهال در منطقه چپقلی در جمع خبرنگاران گفت: امروز مفتخریم که در مکانی بین شهرستان‌های اراک و شازند با همکاری سازمان جنگل‌ها، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و با همراهی مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد حدود ۲هزار هکتار فضای سبز ایجاد کنیم.

وی بابیان اینکه کار بسیار خوبی توسط مردم روستای رباط میل صورت گرفته است ادامه داد: مردم این روستا به‌صورت خودجوش و جهادی استخری را در مسیر جنگل‌کاری احداث کردند که با این کار و با جمع‌آوری آب‌های سطحی نیازی به آبیاری حتی در تابستان هم نداریم.

مقدسی:

اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی جهت حفظ منابع طبیعی

مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس نیز با بیان اینکه طرح درختکاری امروز در منطقه چپقلی جزء طرح های شاخص در سطح کشور است افزود: طبق پژوهشی که دانشگاه شهید بهشتی قبلا انجام داده است با وزش باد از غرب به شرق آلودگی های زیست محیطی مستقیما به شهر اراک آورده می شود و 84 درصد مردم شهر را آزار می دهد که خوشبختانه با انجام چنین طرح هایی می توان آلودگی ها را کاهش داد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در راستای توسعه منابع طبیعی دستور استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را داده‌اند گفت: وقتی نمایندگان در حال بستن بودجه سال 97 بودند و جدول پیشنهادات خدمت معظم له ارسال شد، ایشان برای حفظ منابع طبیعی و آبخیزداری منابع خوبی از صندوق توسعه ملی برای این منظور در نظر گرفتند که طرح کاشت 2هزار هکتاری منطقه چپقلی که امروز در حال انجام است نیز از همان منابع استفاده می کند.

کریمی:

اجرای طرح جنگل کاری در منطقه چپقلی اراک

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در این مراسم با بیان اینکه اگر فضای سبز را توسعه دهیم فیلتری طبیعی برای این منطقه ایجاد کردیم گفت: جلوگیری از آلوده کردن محیط زیست وظیفه قانونی واحدهای صنعتی است. همچنین حضور و مشارکت مردمی کمک بسیار بزرگی به منابع طبیعی می کند.

وی با اشاره به کاشت حدود 150 هکتار فضای سبز در سال های گذشته در منطقه چپقلی بیان کرد: امیدواریم با کاری که امروز انجام می شود این منطقه به یکی از بزرگترین قطب های گردشگری استان مرکزی تبدیل شود که این کار باعث رشد اقتصادی منطقه نیز خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه به استاندار مرکزی بارها گله و شکایت مردم دو روستای خانه میران و رباط میل را رسانده ام اظهار کرد: این دو روستا بیشترین آلایندگی را از صنایع منطقه دارند ولی کمترین بهره را از آن می برند که امیدواریم با تصمیمات جدی مسئولین امر، این مشکلات نیز برطرف شود.

وی نامگذاری نهال ها به نام شهدا را نیز کاری بسیار پسندیده دانست و افزود: این کار باعث می شود که یاد و خاطره شهدا بیشتر در اذهان تداعی شود و امیدواریم این کار ادامه دار باشد.

انتهای پیام/

captcha