خودت بمال کار دست قاضی زاده داد/ نظر وزیر جدید بهداشت درباره طرح تحول سلامت/ بزرگ ترین استعفای سال آماده‌باش کامل استان مرکزی برای مقابله با سیلاب احتمالی حضور سردار غیب‌پرور در جمع سیل زدگان شهرستان آق قلا/تصاویر فرمان حضرت آقا جهشی را در امداد رسانی ایجاد کرد / 7 استان معین جهت بهسازی امشب وارد استان می شوند/ 250 هزار هکتار زمین زراعی زیر آب است آیا اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۸ باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟ آق قلا همچنان نقطه کانونی فاجعه سیل استان / انتقال و اسکان مردم در نقاط امن ادامه دارد / بازگشت آرامش نسبی در ششمین روز پس از وقوع سیل کالاهای غیر ضروری در سبد وارداتی کشور/ چرا ۱۹۶۰۰ واردکننده در کشور وجود دارد؟ سناریوهای پیش‌روی انگلیس کدامند، برکسیت با توافق یا بدون توافق؟ اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد/ اعطای یک ماه مرخصی اضطراری به سربازان از حمایت شخص ترامپ از ناآرامی‌های ایران تا جایگاه کشورمان در میان قدرت‌های جهان و تصاویری خارق‌العاده از روستایی بر فراز ابر‌ها
دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
کد خبر: 52806
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
در مراسم روز درختکاری مطرح شد:

اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی جهت حفظ منابع طبیعی/اجرای طرح جنگل کاری در منطقه چپقلی اراک

نماینده مردم اراک گفت: مقام معظم رهبری برای حفظ منابع طبیعی و آبخیزداری منابع خوبی از صندوق توسعه ملی در نظر گرفتند که طرح کاشت 2هزار هکتاری منطقه چپقلی که امروز در حال انجام است نیز از همان منابع استفاده می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ ظهر امروز سید علی آقازاده استاندار مرکزی در طرح ۲هزار هکتاری کاشت نهال در منطقه چپقلی در جمع خبرنگاران گفت: امروز مفتخریم که در مکانی بین شهرستان‌های اراک و شازند با همکاری سازمان جنگل‌ها، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و با همراهی مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد حدود ۲هزار هکتار فضای سبز ایجاد کنیم.

وی بابیان اینکه کار بسیار خوبی توسط مردم روستای رباط میل صورت گرفته است ادامه داد: مردم این روستا به‌صورت خودجوش و جهادی استخری را در مسیر جنگل‌کاری احداث کردند که با این کار و با جمع‌آوری آب‌های سطحی نیازی به آبیاری حتی در تابستان هم نداریم.

مقدسی:

اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی جهت حفظ منابع طبیعی

مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس نیز با بیان اینکه طرح درختکاری امروز در منطقه چپقلی جزء طرح های شاخص در سطح کشور است افزود: طبق پژوهشی که دانشگاه شهید بهشتی قبلا انجام داده است با وزش باد از غرب به شرق آلودگی های زیست محیطی مستقیما به شهر اراک آورده می شود و 84 درصد مردم شهر را آزار می دهد که خوشبختانه با انجام چنین طرح هایی می توان آلودگی ها را کاهش داد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در راستای توسعه منابع طبیعی دستور استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را داده‌اند گفت: وقتی نمایندگان در حال بستن بودجه سال 97 بودند و جدول پیشنهادات خدمت معظم له ارسال شد، ایشان برای حفظ منابع طبیعی و آبخیزداری منابع خوبی از صندوق توسعه ملی برای این منظور در نظر گرفتند که طرح کاشت 2هزار هکتاری منطقه چپقلی که امروز در حال انجام است نیز از همان منابع استفاده می کند.

کریمی:

اجرای طرح جنگل کاری در منطقه چپقلی اراک

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در این مراسم با بیان اینکه اگر فضای سبز را توسعه دهیم فیلتری طبیعی برای این منطقه ایجاد کردیم گفت: جلوگیری از آلوده کردن محیط زیست وظیفه قانونی واحدهای صنعتی است. همچنین حضور و مشارکت مردمی کمک بسیار بزرگی به منابع طبیعی می کند.

وی با اشاره به کاشت حدود 150 هکتار فضای سبز در سال های گذشته در منطقه چپقلی بیان کرد: امیدواریم با کاری که امروز انجام می شود این منطقه به یکی از بزرگترین قطب های گردشگری استان مرکزی تبدیل شود که این کار باعث رشد اقتصادی منطقه نیز خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه به استاندار مرکزی بارها گله و شکایت مردم دو روستای خانه میران و رباط میل را رسانده ام اظهار کرد: این دو روستا بیشترین آلایندگی را از صنایع منطقه دارند ولی کمترین بهره را از آن می برند که امیدواریم با تصمیمات جدی مسئولین امر، این مشکلات نیز برطرف شود.

وی نامگذاری نهال ها به نام شهدا را نیز کاری بسیار پسندیده دانست و افزود: این کار باعث می شود که یاد و خاطره شهدا بیشتر در اذهان تداعی شود و امیدواریم این کار ادامه دار باشد.

انتهای پیام/

captcha