راننده کامیون بر اثر خروج از جاده جان خود را از دست داد نخستین تلفات ارتش امریکا در سال ۲۰۲۰ در افغانستان / ۲ افسر عضو لشکر ۸۲ هوابرد در حمله طالبان کشته شدند +عکس گزارش| حاج قاسم سلیمانی باید به حاشیه برود! / چگونه رهبر انقلاب بازی برده ترامپ را دوسر باخت کرد؟ هاشمی از دوران نوزادی صدای مردم بود!! آنچه رهبری درباره حاج قاسم نگفت! عراقچی: لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی سیاسی است پشت پرده لبنیات سمی/ توضیحات کارشناس جنجال آفرین بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال برگزار می شود قیمت روز گوشی موبایل در ۳۰ دی نخستین کنگره شعر آئینی ـ انقلابی «کوثر ناب» فراخوان داد
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
کد خبر: 52777
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

نوآوری های دفاع مقدس برای مردم تبیین شود

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس شاهد نوآوری‌های مختلفی بود گفت: لازم است این گنجینه‌ها برای مردم تبیین شود.

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص کنگره نقش حضرت امام (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: موضوع دفاع مقدس بسیار وسیع است و به همین دلیل باید نقش جزء جزء ارکانی که در دفاع مقدس نقش داشتند را تشریح کنیم.

کریمی در خصوص عملکرد بهداری رزم و پزشکان در دفاع مقدس عنوان کرد: در دفاع مقدس پزشکان استان مرکزی عمل‌های جراحی انجام می‌دادند که در کشور و حتی منطقه بسیار نادر بود و نمونه‌های آن هنوز در قید حیات هستند.

وی افزود: این‌ها نوآوری‌های دفاع مقدس هستند و لازم است این گنجینه‌ها برای مردم تبیین شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: رزمندگان پزشک خاطراتی بزرگ از جبهه‌ها و بعدازآن دارند که همه این‌ها نکات پنهان جنگ هستند و باید به‌درستی احیاء شوند و می‌شود مستندات خوبی در این زمینه تهیه کرد.

وی ادامه داد: خدمات هلال‌احمر و بهداری رزم به‌مراتب مخصوص ایام دفاع مقدس نیست و بعد از هشت سال هم این خدمات ادامه داشته و برخی از آن‌ها هنوز ادامه‌دارند.

کریمی تصریح کرد: کار مهمی که باید در این زمینه انجام شود این است که عملکردهای بهداری رزم، علوم پزشکی و هلال‌احمر در کنار یکدیگر قرار بگیرند و یک فرآیند جامع تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در نمایشگاه تخصصی‌ای که در بیمارستان علوم پزشکی برگزار شود عملکرد حوزه‌های بهداشت و درمان استان در دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشته می‌شود.

کنگره نقش حضرت امام (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی مهرماه 98 در اراک برگزار می شود.

انتهای پیام/

captcha