ابتلای ۲۱۳۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
کد خبر: 52580
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
در جلسه تودیع و معارفه مسئول بسیج سازندگی استان مطرح شد:

دیدگاه‌های سیاسی در مسائل مربوط به پیشرفت کشور نقشی ندارند/بسیج سازندگی الگویی برای سایر دستگاه‌ها

استاندار مرکزی گفت: در انجام کار برای توسعه استان همه سعی می‌کنیم گوی سبقت را برباییم و در مسائل مربوط به پیشرفت کشور این دیدگاه‌های سیاسی و اختلاف‌نظرها نقشی ندارند و با هر قومیت و رنگی به دنبال پیشرفت کشور هستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز چهارشنبه در جلسه تودیع و معارفه مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: حضرت زهرا(س) متعلق به همه عالم هستی است و ایشان در تربیت فرزند،احترام به همسر،روش‌های زندگی و احترام به پدر و مادر می‌تواند الگوی مناسبی برای همه ما باشد و تقارن این جلسه را با ایام نیک و فرخنده ولادت این بانوی بزرگوار به فال نیک می‌گیریم.

صادرات ۹۱۰ میلیارد دلاری استان طی ۱۱ ماه گذشته

وی افزود: استان مرکزی در یازده ماه گذشته سال ۹۱۰ میلیارد دلار کالا به ۸۰ کشور دنیا صادر کرده است که این از افتخارات بزرگ استان محسوب می‌شود و توفیقی است برای تولیدکنندگان استان در سالی که دشمنان قرار بود با تحریم‌های ظالمانه کمر ملت ایران را بشکنند اما به لطف خدا و همت همه ما کمر دشمنان را شکستیم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: به فرموده رئیس‌جمهور تراز تجاری ایران در بخش صادرات غیرنفتی یک و نیم میلیارد ریال مثبت بوده است که در استان مرکزی این شاخص حدود یک درصد نسبت به سال گذشته رشد پیداکرده است.

وی افزود: تراز تجاری که در این صادرات ۹۱۰ میلیارد دلاری انجام‌شده است بیش از ۵۵ درصد و مثبت بوده و حدود ۳۸۰ میلیارد دلار واردات داشتیم و این‌یک موفقیت بزرگ است.

تحریم‌های سنگین را با وحدت و همبستگی بین مردم و مسئولین کنار می‌گذاریم

آقازاده تأکید کرد: در سایه همبستگی و وحدت و انسجام یکپارچه بین مردم و مسئولین می‌توانیم تحریم‌های سنگین‌تر از این‌ها را هم‌ پشت سر بگذاریم و در طی ۴۰ سال گذشته نیز این توانایی را نشان داده‌ایم و امیدواریم در سال ۹۸ این رشدها و پیشرفت‌های گسترده ادامه یابد.

وی ادامه داد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد آغاز پروژه ۴۰ هزاری بسیج سازندگی در کشور هستیم و این ۴۰ هزار پروژه به برکت ۴۰ سال ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: امیدواریم استان مرکزی بتواند این هزار پروژه‌ای که به آن اختصاص داده‌شده را با موفقیت تمام کند و در گام دوم انقلاب که متعلق به جوانان است این‌گونه تلاش‌های جهادی باید بیشتر وجود داشته باشد.

وی افزود: خوشبختانه سپاه استان تعامل بسیار خوبی با بخش‌های مختلف استان دارند و یک هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرائی وجود دارد و امیدواریم که با کمک یکدیگر بتوانیم این هزار پروژه را به دو هزار و بیشتر برسانیم و این نیازمند این است که همه دستگاه‌ها و مسئولین در بخش‌های مختلف کمک کنند.

آقازاده بیان کرد: ممکن است در بحث‌های فرهنگی و سیاسی دیدگاه‌هایمان متفاوت باشد ولی در موضوع عمرانی و پیشرفت‌ها چیزی به نام اصلاح‌طلب و اصولگرا و حتی کسانی که با انقلاب زاویه‌ای دارند وجود ندارد بلکه همه ما منافع مشترکی به نام پیشرفت و آبادانی کشور داریم.

دیدگاه‌های سیاسی در مسائل مربوط به پیشرفت کشور نقشی ندارند

وی افزود: در انجام کار برای توسعه استان همه سعی می‌کنیم گوی سبقت را برباییم و در مسائل مربوط به پیشرفت کشور این دیدگاه‌های سیاسی و اختلاف‌نظرها نقشی ندارند و با هر قومیت و رنگی به دنبال پیشرفت کشور هستیم.

استاندار مرکزی در همین خصوص تأکید کرد: انقلاب اسلامی در طی این ۴۰ سال با یک مسیر سخت خوشبختانه موفق بوده است و اصلاً با دیگر دوره‌ها قابل قیاس نیست و در مواردی هم که مقایسه انجام می‌شود برای کسانی مطرح است که آن دوران را ندیده‌اند.

وی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی جوانان در روستاها و مناطق محروم امکانات خوبی را دارند و این نشان‌دهنده این است که کشور در طول این مدت در بخش‌های عمرانی، سازندگی و پیشرفت زیرساخت‌های خوبی ایجاد کرده است.

استاندار مرکزی ضمن بیان اینکه بسیج سازندگی در طول این دو دهه شروع فعالیت خود بسیار موفق عمل کرده است اظهار کرد: اقدامات محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در کشور بسیار چشمگیر بوده است و این نشان‌دهنده توان و کارآمدی نیروهای جوان انقلاب است که البته نظارت‌ها هم باید برای تقویت و بهبود روند کار وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر از امکاناتمان خوب و به‌درستی استفاده کنیم می‌توانیم آینده ۳۰۰ سال کشور را با همین ابزارها و امکانات تأمین کنیم و در تمامی کارها باید استانداردها و آیین‌نامه‌های لازم را هم رعایت کنیم که بسیج سازندگی توانسته است با دقت و کیفیت خوبی مأموریت‌های خود را انجام دهد و امیدواریم که بتوانیم فعالیت‌های بسیج سازندگی را به بخش‌های خیلی محروم برسانیم.

بسیج سازندگی الگویی برای سایر دستگاه‌ها

آقازاده تأکید کرد: بسیج سازندگی هم با کار عمرانی و هم با پیوست فرهنگی در کنار آن یک نوع الگو برای سایر دستگاه‌ها ایجاد کرده است.

استاندار مرکزی با اشاره به لزوم همکاری تمامی دستگاه‌ها با بسیج سازندگی گفت: در اینجا به همه دستگاه‌ها دستور و تأکید می‌کنم درزمینهٔ انجام پروژه‌های خرد و متوسط مخصوصاً در روستاهای کوچک و شهرستان‌ها بسیج سازندگی را در نظر داشته باشند و البته این به معنای نادیده گرفتن بخش خصوصی نیست.

وی افزود: در محرومیت‌زدایی نباید عمدتاً به اعتبارات دولتی بسنده کنیم، بلکه بخش خصوصی را راغب کنیم که با بسیج سازندگی یک هم‌افزایی داشته باشند و برای انجام پروژه‌ها به یکدیگر کمک کنند.

آقازاده در همین خصوص تصریح کرد: در حقیقت اینجا بخش خصوصی با بخش مردمی تلفیق می‌شود که همکاری نزدیک این دو بخش بسیار حائز اهمیت است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

مسئولین استان با حمایت به‌موقع از بسیج سازندگی به محرومیت‌زدایی کمک کنند

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در جلسه تودیع و معارفه مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) گفت: سفره عام خداوند برای همه مخلوقاتشان جاری است ولی در کلمه بسم‌الله الرحمن الرحیم این رحیم اشاره دارد به سفره خاصه خداوند و مولایمان امیرالمؤمنین(ع) توصیه می‌کنند شما از خاصه‌ها باشید و درواقع رحمت واسعه را طلب کنید که بحث امامت و ولایت در این موضوع مطرح می‌شود و امام جعفر صادق(ع) می‌فرمایند هرکس رحمت واسعه را می‌خواهد باید زره سختی را بر تن بپوشد.

وی افزود: روزی همه مخلوقات توسط خداوند تأمین‌شده است و اگر کسی روزی کمتری دارد این تقصیر هم نوعان خودش است و یا در کلاس الهی خمس، زکات و انفاق را رعایت نمی‌کنند و یا اینکه در حق یکدیگر ظلم می‌کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تأکید کرد: نعمت‌هایی که به‌واسطه رحمت واسعه برایمان جاری می‌شود شامل هدایت، شفاعت و کرامت است که اگر انسان به دنبال امام خود باشد و جلو نرفت و عقب هم نماند حتماً هدایت خواهد شد و در کرامت هم همت انسان باید بلند باشد و کسانی که زرنگ هستند دنبال کرامت معنوی می‌روند و امام جعفر صادق(ع) می‌فرمایند اگر کسی می‌خواهد شفاعت حال ما شود زینت دین و زینت ما باشید و نماز را سبک نشمارید.

وی افزود: فلسفه تشکیل این جلسه محرومیت‌زدایی در استان و بسیج سازندگی است و ازآنجایی‌که بسیج سازندگی طبق قانون یک دستگاه مستقل اجرایی محسوب می‌شود مأموریت‌های خاصی در جهت محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی بر روی دوش آن قرارگرفته است.

کریمی در همین خصوص تصریح کرد: اگر بسیج سازندگی به‌درستی و به‌موقع هدایت شود می‌تواند اقدامات قابل‌توجهی در راستای پیشرفت و تعالی انجام دهد پس از تمامی فرمانداران و مسئولین استان درخواست داریم بسیج سازندگی را حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در پروژه ۴۰ هزاری که توسط فرمانده سپاه پاسداران ابلاغ‌شده و از ۱۵ روز قبل در کشور و استان هم آغازشده مقررشده است که این هزار پروژه اختصاص‌یافته به استان را به نتیجه برسانیم و به مردم عزیز و رسانه‌ها اعلام کنیم.

انتهای پیام/

captcha