خودت بمال کار دست قاضی زاده داد/ نظر وزیر جدید بهداشت درباره طرح تحول سلامت/ بزرگ ترین استعفای سال آماده‌باش کامل استان مرکزی برای مقابله با سیلاب احتمالی حضور سردار غیب‌پرور در جمع سیل زدگان شهرستان آق قلا/تصاویر فرمان حضرت آقا جهشی را در امداد رسانی ایجاد کرد / 7 استان معین جهت بهسازی امشب وارد استان می شوند/ 250 هزار هکتار زمین زراعی زیر آب است آیا اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۸ باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟ آق قلا همچنان نقطه کانونی فاجعه سیل استان / انتقال و اسکان مردم در نقاط امن ادامه دارد / بازگشت آرامش نسبی در ششمین روز پس از وقوع سیل کالاهای غیر ضروری در سبد وارداتی کشور/ چرا ۱۹۶۰۰ واردکننده در کشور وجود دارد؟ سناریوهای پیش‌روی انگلیس کدامند، برکسیت با توافق یا بدون توافق؟ اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد/ اعطای یک ماه مرخصی اضطراری به سربازان از حمایت شخص ترامپ از ناآرامی‌های ایران تا جایگاه کشورمان در میان قدرت‌های جهان و تصاویری خارق‌العاده از روستایی بر فراز ابر‌ها
دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
کد خبر: 52465
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
در سایه بی‌توجهی مسئولین؛

قطب تولید و پرواربندی دام استان مرکزی گرفتار بیماری تب برفکی/رهاسازی لاشه‌ها در اطراف داودآباد+تصاویر

این روزها رهاسازی لاشه دام‌های تلف‌شده از تب برفکی در حاشیه شهر داودآباد گویای افزایش تلفات و ناکافی بودن رسیدگی به این مسئله است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهر داودآباد به‌عنوان قطب تولید و پرواربندی دام استان مرکزی دارای ظرفیت بالایی در دام‌پروری است در این شهر بیش از ۱۵ هزار رأس در دام سنگین و  ۱۲۰ هزار رأس دام سبک وجود دارد.

در روزهای اخیر بیماری تب برفکی با سرایت به دامداری‌های داودآباد خسارت‌های فراوانی را به دامداران این شهر وارد کرده است.

شیوع مجدد بیماری تب برفکی در این شهر به دلیل متعدد ازجمله نبود واکسن خارجی پیشگیری از بیماری تب برفکی و کیفیت پایین داروهای داخلی است، هرچند بیشتر دامداران امکان دسترسی به داروی داخلی را نیز نداشتند و ندارند.

موضوع دیگری که در شیوع این بیماری در داودآباد مؤثر است همکاری نکردن دامپزشکی با دامداران این شهر است متأسفانه دامپزشکی استان طرح‌های رایگان واکسیناسیون‌های تب برفکی را در شهر داودآباد اجرا نمی‌کند امیدواریم شیوع این بیماری تلنگری برای مسئولین استان باشد تا در این تصمیم تجدیدنظر کنند تا شاهد این‌گونه خسارت‌ها به استان و کشور نباشیم.

البته دامداران داودآباد سال‌ها است که با این بیماری در دامداری‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند و مسئولین هم همچنان بی‌تفاوت نسبت به مسئله هستند.

در شرایطی که این روزها کشور در تأمین گوشت موردنیاز مردم با مشکل مواجه است، خسارات ناشی از تلفات دام‌ها علاوه بر خود دامداران به کشور نیز تحمیل می‌شود.

این روزها در  اطراف شهر داودآباد  لاشه‌های دام‌ها که در حاشیه شهر داودآباد رهاشده است چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

تصاویر این گزارش مربوط به تلفات بیماری تب برفکی در شهر داودآباد استان مرکزی است.

captcha