فضیلت و اعمال شب نوزدهم ماه مبارک رمضان استفتائات جدید ویژه خردادماه توسط دفتر مقام معظم رهبری منتشر شد وقتی یک عقب نشینی سرنوشت جنگ را تغییر داد حقایقی خواندنی از شب‌قدر/ آیا این شب در کل کره زمین واحد و مشترک است؟ دیگر برجامی باقی نمانده است! / در این ۶۰ روز هم اتفاقی نمی‌افتد حرف‌های بیشرمانه دختر پورشه سوار از کجا نشات می گیرد؟/ جان یک جوان فدای لذت جویی اشرافیت خیابانی جامعیت دانشگاه‌ها سمت و سوی فعالیت‌های قرآنی ندارد سازمان دفاعی ایران به نقطه پاسخ موثر در برابر دشمنان رسیده است هشدار کارشناس قرقیز در مورد جاسوسی و مهندسی آرا در قرقیزستان توسط آمریکا سلام بر خونین‌شهر/ #خرمشهر قهرمان +تصاویر
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
کد خبر: 52465
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
در سایه بی‌توجهی مسئولین؛

قطب تولید و پرواربندی دام استان مرکزی گرفتار بیماری تب برفکی/رهاسازی لاشه‌ها در اطراف داودآباد+تصاویر

این روزها رهاسازی لاشه دام‌های تلف‌شده از تب برفکی در حاشیه شهر داودآباد گویای افزایش تلفات و ناکافی بودن رسیدگی به این مسئله است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهر داودآباد به‌عنوان قطب تولید و پرواربندی دام استان مرکزی دارای ظرفیت بالایی در دام‌پروری است در این شهر بیش از ۱۵ هزار رأس در دام سنگین و  ۱۲۰ هزار رأس دام سبک وجود دارد.

در روزهای اخیر بیماری تب برفکی با سرایت به دامداری‌های داودآباد خسارت‌های فراوانی را به دامداران این شهر وارد کرده است.

شیوع مجدد بیماری تب برفکی در این شهر به دلیل متعدد ازجمله نبود واکسن خارجی پیشگیری از بیماری تب برفکی و کیفیت پایین داروهای داخلی است، هرچند بیشتر دامداران امکان دسترسی به داروی داخلی را نیز نداشتند و ندارند.

موضوع دیگری که در شیوع این بیماری در داودآباد مؤثر است همکاری نکردن دامپزشکی با دامداران این شهر است متأسفانه دامپزشکی استان طرح‌های رایگان واکسیناسیون‌های تب برفکی را در شهر داودآباد اجرا نمی‌کند امیدواریم شیوع این بیماری تلنگری برای مسئولین استان باشد تا در این تصمیم تجدیدنظر کنند تا شاهد این‌گونه خسارت‌ها به استان و کشور نباشیم.

البته دامداران داودآباد سال‌ها است که با این بیماری در دامداری‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند و مسئولین هم همچنان بی‌تفاوت نسبت به مسئله هستند.

در شرایطی که این روزها کشور در تأمین گوشت موردنیاز مردم با مشکل مواجه است، خسارات ناشی از تلفات دام‌ها علاوه بر خود دامداران به کشور نیز تحمیل می‌شود.

این روزها در  اطراف شهر داودآباد  لاشه‌های دام‌ها که در حاشیه شهر داودآباد رهاشده است چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

تصاویر این گزارش مربوط به تلفات بیماری تب برفکی در شهر داودآباد استان مرکزی است.

captcha