حذف «بودجه خودکفایی گندم» از ضعف سیاستگذاری تا تهدید امنیت غذایی رهبرانقلاب چه کتابی برای نوجوانان توصیه می کنند؟ اقرار صلح‌بانان حقوق بشر بر خبط فاحش آمریکا در ترور « شهیدحاج قاسم»/ آمریکا «مجرم» شد قیرپاشی دوای درد جاده های تفرش نیست اعتبارنامه تاجگردون رد شد گزارش| دلارهای مردم و بیت‌المال کجاست؟ / بانک مرکزی و دیوان محاسبات پاسخ نمی‌دهند گزارشگران فساد باید تشویق شوند/ قوه قضاییه در کشف مفاسد نیاز به همراهی همه دارد درباره تصمیمات عجیب و غریب برخی نمایندگان/ سوال از رئیس‌جمهور کدام درد را دوا می‌کند؟ تجربه «هم‌گناه»؛ از بازی تا ممیزی/ قصد اجرا در تلویزیون را ندارم سهم دولت در خودروسازی ها واگذار نمی شود؟/ تجربه مردمی شدن خودروسازهای دنیا
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
کد خبر: 52239
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸
نماینده مردم همدان در مجلس:

اجرای یکسان افزایش 20 درصدی حقوق‌ها خلاف قانون است

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 20 درصدی حقوق برای همه کارمندان عادلانه نیست و اجرای یکسان آن بر خلاف قانون ششم توسعه است.

به گزارش دیار آفتاب؛  حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با نافع  اظهار کرد: برای ایجاد عدالت باید پنج سال بودجه را به شکلی نوشت که  فاصله حقوق دو کارمند هم پست در دو دستگاه بیش از  20 درصد نباشد.

وی افزود: این اتفاق مغایر با برنامه ششم است اما متأسفانه مجلس هم به افزایش 20 درصدی رأی دادند.

نمانیده مردم همدان در مجلس گفت: البته دولت می‌گوید که مالیات‌ها را افزایش داده و هر چه حقوق بیشتر باشد مالیات نیز بیشتر می‌شود اما اگر همه این موارد را  حساب کنیم، افزایش حقوق‌ برای حقوق‌های بالا 16 درصد و برای حقوق پایین 20 درصد می‌شود.

وی تصریح کرد: افزایش 20 درصدی حقوق برای یک کارمند که 2 میلیون تومان می‌گیرد تنها 400 هزار تومان می‌شود اما برای کارمندی که 8 میلیون تومان حقوق می‌گیرد یک میلیون و 600 هزار تومان می‌شود.

حاجی‌بابایی ادامه داد: کسی که 20 میلیون تومان حقوق می‌گیرد  4 میلیون تومان به حقوقش اضافه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این اتفاقات بر خلاف ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه است.

انتهای پیام/

captcha