بخشنامه جدید استخدام رسمی در دولت ابلاغ شد سیروس گرجستانی در سن 76 سالگی درگذشت حادثه در یکی از سوله های در حال احداث سایت هسته ای نطنز برخورد پراید با تریلی در اتوبان تهران – ساوه دو کشته بر جا گذاشت ساماندهی سهامداران آذرآب یکی از خواسته‌های کارگران است/ بانک کشاورزی مالک مطمئنی نیست صنعاء به شدت بمباران شد توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستان میان وعده‌های خوشمزه‌ای که انرژی بدنتان را تامین می‌کنند آیین تعویض پرچم گنبد حرم مظهر امام رضا (ع) امشب برگزار می‌شود جنگنده آذرخش؛ استوانه صنعت هوایی ایران در اوج تحریم‌ها + تصاویر
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
کد خبر: 52088
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
استاندار مرکزی؛

بودجه تجهیز و تعمیر مدارس ناچیز است/تعیین بودجه سال آینده آموزش‌وپرورش در شورای برنامه‌ریزی

آقازاده با اشاره به اینکه بودجه تجهیز و تعمیر مدارس استان ناچیز است بیان کرد: به‌طورکلی ۲ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز ۱۷۰۸ واحد آموزشی در نظر گرفته که سهم هر واحد کمتر از یک‌میلیون تومان است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز سه‌شنبه در هفتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان در خصوص مصوبات جلسه گذشته گفت: در کوی کوثر چند هزار واحد مسکونی ساخته‌شده و می‌شود، بدون آنکه اقدامی در خصوص فضای عمومی و مخصوصاً آموزشی انجام شود.

وی افزود: درباره ساخت و تجهیز فضای آموزشی، وظایفی بر عهده شهرک ساز است که از آن غفلت شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی در روزهای آتی به استان مرکزی تصریح کرد: در این سفر وزیر راه و شهرسازی در قالب افتتاحیه‌ای از شهرک جدید کوثر بازدید می‌کند.

وی افزود: اگر بتوانیم وزیر را خوب توجیه کنیم می‌توانیم با دستور وزیر و همکاری بنیاد مسکن احداث فضای آموزشی را در کوی کوثر شروع کنیم.

آقازاده اظهار کرد: بنیاد مسکن بایستی زمینی را که به‌عنوان فضای آموزشی دیده‌شده واگذار کرده و سازمان نوسازی مدارس به‌عنوان پروژه ناتمام ساخت مدرسه را انجام دهد.

وی افزود: همچنین می‌توانیم بخشی از اعتبارات استانی را به این موضوع اختصاص دهیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه مقرر شد جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری درباره سالن ۲۲ بهمن با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و اعضای شورای آموزش‌وپرورش تشکیل شود، اعتبارات استانی تعمیر و تجهیز بارها در جلسات شورا بررسی‌شده و ما در استان اعتباراتی محدود و مشخص‌شده داریم.

وی با اشاره به اینکه همه باید به آموزش‌وپرورش کمک کنند ادامه داد: اگر خیرین نبودند، آموزش‌وپرورش چه در استان و چه در کشور کارنامه قابل دفاعی نداشت؛ خیرین با کمک‌های خود بازوی پرتوان آموزش‌وپرورش را تقویت کردند و اگر این خیرین نبودند مشکلاتی که الآن در آموزش‌وپرورش وجود دارد مضاعف بود.

آقازاده با اشاره به بودجه تجهیز و تعمیر مدارس استان بیان کرد: به‌طورکلی ۲ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز ۱۷۰۸ واحد آموزشی در نظر گرفته که سهم هر واحد کمتر از یک‌میلیون تومان است.

وی افزود: باید تلاش کنیم که از کمک‌های مردمی و خیرین بیشتر استفاده کنیم زیرا اعتبار در نظر گرفته‌شده بسیار ناچیز است.

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه بودجه سال آینده آموزش‌وپرورش در شورای برنامه‌ریزی، تعیین می‌شود گفت: روسای آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها باید بیشتر تلاش کنند تا با مشارکت یکدیگر شرایط اعتبارات را تا حدی که می‌شود و قانون اجازه می‌دهد بهبود بخشیم و در شهرستان‌ها هم شاهد این وضعیت نامطلوب نباشیم.

آقازاده با اشاره به اهمیت یاری به دانش آموزان و خانواده‌های نیازمند تصریح کرد: باید مکانیسم خوبی برای بسیج تمام امکانات استان برای کمک‌رسانی به دانش آموزان و خانواده‌های نیازمند طراحی کنیم و برنامه‌ریزی مناسبی مانند سالهای گذشته داشته باشیم.

وی افزود: با کمک سمن‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد، بهزیستی ، کمیته امداد و خیرین یک بسیج همه‌جانبه تشکیل دهیم تا بتوانیم با استفاده از همه امکانات استان و مردم استان به مردم نیازمند یاری برسانیم.

انتهای پیام/

captcha