دعای کل سپاه بدرقه راه «آقاعزیز»/ به خط شدن فرماندهان ۴ دهه سپاه خرابکار‌های ذهنی وجودمان را بشناسیم فروش رسمی بازی‌های مستهجن خارجی در بازار ایران/ دیجی‌کالا با چه مجوزی بازی رایانه‌ای توزیع می‌کند؟ +عکس کدام خودروها امروز افزایش قیمت داشتند؟ / قیمت محصولات سایپا در ۴ اردیبهشت + جدول چاقی مغز را کوچک می‌کند ضربان‌ساز بدون باتری، با موفقیت روی خوک‌ها آزمایش شد مخالفت شرکای ایران با تحریم نفتی جمهوری اسلامی/ چرا عربستان نمی تواند جایگزین خوبی برای نفت ایران باشد خط کشی بین بازیگران سینما و تلویزیون را قبول ندارم/ تقلید برای بازیگر کار درستی نیست/ بازی حامد بهداد در آرایش غلیظ مرا به یاد بازی خودم در وضعیت سفید انداخت رئیس دفتر سیاسی حماس در پی سیل اخیر کشور تصمیم جدید برای تعلل کنندگان در اجرای دولت الکترونیک
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
کد خبر: 51577
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

ایران در تولید علم در رتبه برتر جهان قرار دارد/ امام(ره) در راه پیروزی انقلاب با یک دنیا مبارزه کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام خمینی(ره) در راه پیروزی انقلاب اسلامی ایران با یک دنیا مبارزه کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از صبح محلات، محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن شهر محلات گفت: انقلاب اسلامی ایران در زمانی به پیروزی رسید که بلوک شرق و غرب به دنبال تسخیر جهان و سروری و آقایی جهانی بودند و اجازه نمی‌داد کسی علیه منافع آن‌ها حرکتی داشته باشد.

 وی ادامه داد: امام خمینی(ره) درراه پیروزی انقلاب اسلامی ایران با یک دنیا مبارزه کرد و با اخلاصی که درحرکت خود داشت، پرچم نه شرقی و نه غربی را بلند کرد و نشان داد دین می‌تواند قدرت شرق و غرب را به زیر بکشد.

باهنر افزود: امام(ره) بدون هیچ پشتوانه مادی درراه‌ی گام برداشت که آینده آن را به‌روشنی می‌دید و امید مستکبرین بعد از انقلاب، برای بازگشت خودشان به کشور بعد از به بن‌بست رسیدن انقلاب و ایدئولوژی اسلامی را به یاس تبدیل کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با معرفی مردم ایران به‌عنوان تنها ملت ایستاده در مقابله با تروریسم بیان کرد: مردم ایران درراه مقابله با تروریسم ۲۰ هزار شهید تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: در آغاز پیروزی انقلاب، دشمنان خارجی با تجهیز و پشتیبانی از صدام، جنگی ۸ ساله را بر کشور ما تحمیل کردند که بنا بر گزارش شورای امنیت سازمان ملل این جنگ بیش از یک هزار میلیارد دلار به این کشور خسارت زد.

باهنر با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران طی ۴۰ سال گذشته اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در طول عمر ۴۰ ساله خود حتی یک روز هم از شر تحریم در امان نبوده و دشمنان با امید کشیدن ایران پای میز مذاکره بر سر آرمان‌های انقلاب این تحریم‌ها و فشارها را بر ایران تحمیل کردند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آمریکا در طول ۲۰ سال گذشته با فتنه‌انگیزی در منطقه، برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرده و در آینده نیز قطعاً این تحریم‌ها و فشارها ادامه خواهد داشت.

باهنر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود مشکلاتی در کشور بیان کرد: دشمنان پای میز مذاکره آمدند تا به قول خودشان تولید بمب هسته‌ای در ایران را ۴۰ سال به تأخیر بی اندازند و این در حالی است که ما ۱۰۰ ها سال با تولید بمب هسته‌ای فاصله‌داریم چراکه اراده‌ای برای ساخت بمب نداریم.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب در طول ۴۰ سال گذشته گفت: متوسط سن دانشمندان هسته‌ای ایران ۳۵ سال است و این در حالی است که این متوسط سنی در کشورهای مدعی تکنولوژی و صنعت هسته‌ای نزدیک به ۶۰ سال است.

باهنر افزود: امروز ایران در حالی در رتبه ۱۵ یا ۱۶ تکنولوژی دنیا قرار دارد که درگذشته امکان تولید کوچک‌ترین و جزئی‌ترین قطعات صنعتی را نداشتیم و امروز، تولید علم در ایران، در رتبه‌های برتر جهانی قرار دارد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: نسل دوم انقلاب در جنگ تحمیلی موفق عمل کرد و توانست معادلات جهانی در جنگ را به نفع ایران تغییر دهد و نسل سوم انقلاب نیز در مباحث علمی و تکنولوژیکی توانستند جایگاه ایران را ارتقاء دهند به‌نحوی‌که در بحث بهداشت و درمان ایران امروز در جایگاه سوم آسیا قرار دارد و نسل‌های آینده انقلاب نیز علاوه بر مواجهه با فتنه و جنگ نرم دشمن وظیفه تلاش درراه پیشرفت و تعالی کشور را بر عهده‌دارند.

انتهای پیام/

captcha