روحیه شهادت‌طلبی ملت ایران لرزه بر اندام دشمنان انداخته است زمان توزیع میوه شب عید/ قیمت مرغ به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان می رسد تأکید چین بر تحکیم روابط با ایران هم‌زمان با ورود بن‌سلمان به پکن رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: شرایط کنونی کشور بسیار بهتر از قبل از برجام است چگونه مشکلات قلبی خود را پیش‌بینی کنیم؟ بن بست موقت برای انتخاب جانشین کی روش در تیم ملی! عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس: پیگیر آزادی مرزبانان هستیم؛ وزارت خارجه تلاش جدی دارد دعوت از وزیر اقتصاد برای پاسخگویی درباره عملکرد سازمان خصوصی سازی روایت جانشین نیروی ‌قدس سپاه از دروغ‌گویی آمریکا در بیان آمار دقیق کشته‌شدگان جنگ عراق و افغانستان‌ تعیین مجازات برای صادرکنندگانی که ارز صادراتشان را به کشور بازنمی‌گردانند
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۷
کد خبر: 51463
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) برگزار شد؛

آیین عزاداری و نخل گردانی در شهر نراق+تصاویر

هم‌زمان با فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) آیین عزاداری و نخل گردانی در شهر نراق از توابع شهرستان دلیجان برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛هم‌زمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) روز شنبه آیین عزاداری و نخل گردانی در شهر نراق از توابع شهرستان دلیجان برگزار شد.

شهروندان عزادار نراق با اجرای مناسک آیینی نخل گردانی، ارادت قلبی و شیفتگی خود را به دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) را به تصویر کشیدند.

خانواده‌های اصیل و مذهبی در نراق، هرکدام پایه‌هایی از این نخل‌ها را از پدران خود به ارث برده‌اند و نسل به نسل به اولاد ذکور و ارشد خانواده می‌سپارند به‌طوری‌که پایه‌ها به افراد یا طایفه خاصی تعلق دارد و مرسوم است به‌رسم ادب پایه نخل به افراد صلاحیت‌دار و محب اهل‌بیت(ع) واگذار می‌شود.

حضور مردم عزادار و ولایی نراق هم‌زمان با دیگر نقاط کشور در محافل عزاداری دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) رنگ و بوی خاصی به این آیین‌ها بخشیده است.

سابقه نخل گردانی در نراق به بیش از۴۰۰ سال می‌رسد.


عکس از هادی عابدی

captcha