دستگیری باند سارقان مسلح احشام در عمليات پليس استان مركزي/اعتراف به 7 فقره سرقت در خرم‌آباد و شازند محموله میلیاردی قاچاق در دلیجان توقيف شد استان مرکزی شهدای ارتشی شاخصی را تقدیم انقلاب کرده است محصولات کشاورزی آب بر نباید در استان کشت شوند/مشوق‌های لازم برای صرفه جویی مصرف آب در صنعت جدی گرفته شود احتمال لغو سفر حسن روحانی به آمریکا شلیک موشک‌های بالستیک یمن به جنوب عربستان خواب دیروقت چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟ دنبال مالک جدید توانا و دارای اهلیت برای هپکو هستیم/ تغییر مالکیت هفته آینده اعزام 21 گروه جهادی به مناطق محروم فراهان + عکس 250هزار دانش‌آموز استان مرکزی اول مهر به مدرسه می‌روند/ 24 هزار کلاس اولی
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
کد خبر: 51406
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
فرمانده «الحشد الشعبی» هشدار داد

توطئه آمریکا و داعش برای نزدیک شدن به مرز ایران

یکی از فرماندهان سازمان «الحشد الشعبی» اعلام کرد که عناصر داعش در پی بر هم زدن امنیت منطقه «حمرین» هستند تا نیرو‌های آمریکایی با این بهانه مجددا در این منطقه حاضر شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «جبار المعموری» از فرماندهان سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق از تلاش داعش و آمریکا برای نفوذ در منطقه «خانقین» (در نزدیکی مرز‌های جمهوری اسلامی ایران) خبر داد.

المعموری در یک نشست خبری گفت که آمریکا قصد دارد به بخشی از منطقه «حمرین» واقع در استان «دیالی» واقع در شرق عراق نفوذ کند.

پایگاه خبری «بغداد الیوم» تأکید کرد که هدف نیرو‌های آمریکایی، پیاده کردن نظریه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور برای تحت نظر قرار دادن ایران است.

ترامپ اخیرا اعلام کرد که آمریکا از سوریه خارج می‌شود، اما حضور خود را در عراق حفظ خواهد کرد تا ایران را تحت نظر داشته باشد؛ اظهار نظری که اعتراض طیف‌های سیاسی، مسئولان عراقی و آیت الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی‌قدر شیعان در عراق را به همراه داشت (جزئیات بیشتر).

المعموری همچنین تصریح کرد که آمریکا با نفوذ به منطقه حمرین در تلاش است که از «خاک عراق به عنوان نقطه‌ای برای حمله به کشور‌های همسایه (ایران) استفاده کند و این مسئله از سوی همه عراقی‌ها رد شده است».

وی در ادامه عنوان کرد که با آغاز اعلام تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه، ریف خانقین (در استان دیاله و نزدیکی ایران) شاهد تلاش عناصر داعش برای نفوذ است.

این فرمانده الحشد ادامه داد: «آنچه رخ می‌دهد، تصادفی نیست؛ زیرا ریف [خانقین]از چند سال پیش با ثبات بوده و ظهور داعش بدین صورت، فقط تلاش برای متشنج کردن وضعیت است تا به بهانه‌ای برای بازگشت آمریکایی‌ها به حوض حمرین باشد که شامل شهر‌های بزرگ از جمله جلولا، السعدیه به اضافه خانقین است».

خانقین، السعدیه، جلولا و ده‌ها روستای دیگر، بخشی از حوض حمرین هستند که وسعت زیادی دارد و بسیاری، این شهر‌ها را شهر‌های حمرین می‌نامند.

المعموری با بیان اینکه آمریکایی‌ها در تلاشند که در پایگاه «کوبرا» در اطراف السعدین مستقر شوند، تأکید کرد که علت این مسئله، اهمیت راهبردی این پایگاه است که اهمیتش از پایگاه «عین الاسد» بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه نیرو‌های آمریکایی «از طریق راه‌های مشکوک خود در تلاشند که امنیت این مناطق را از رهگذر هسته‌های داعش بر هم بزنند»، خاطر نشان کرد که نیرو‌های آمریکایی روابط بسیار مستحکمی با عناصر داعش دارند.

این فرمانده عراقی در پایان خاطر نشان کرد: «الحشد اجازه نخواهد داد آمریکا در دیاله حضور پیدا کند و پای آنان بار دیگر به پایگاه کوبرا باز شود... بخش زیادی از مسائل امنیتی موجود در دیالی با برنامه‌ریزی و نقشه آمریکا صورت گرفت».

کوبرا یکی از مهمترین پایگاه‌های نظامی نیرو‌های آمریکا در دیالی به شمار می‌رفت که تحویل نیرو‌های ارتش عراق داده شد.

انتهای پیام/

captcha