گزارش تصویری| توزیع کلاه ایمنی توسط راهداری میان موتور سواران خنجر یمنی درقلب نفتی ریاض/ تداوم کاهش قیمت مسکن تا پایان سال/ قضاوت انقلابی انقلاب قضایی گرد و خاک خطیر در باشگاه استقلال/ دایی به عراق پیشنهاد شد/ سناریوی حذف فرهاد/ مذاکره سه جانبه! گزارش تصویری| آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهپاد معرفی شدند پیشنهاداتی که مشکلات اقتصادی را تبدیل به بحران می‌کند/ از «اصلاح ساختار بودجه» بدون توجه به اقتصاد مقاومتی تا حذف 4 صفر از پول ملی شرایط جذب نخبگان به‌عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها اعلام شد توافق گران‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا با بایرن مونیخ تصاویر/ سد زاینده رود رونمایی از نسخه روسی، اسپانیایی و فرانسوی پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله‌ خامنه‌ای ۳ پسر خانواده کریمی در یک روز به شهادت رسیدند
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۲
کد خبر: 51360
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹

جنایتی از رژیم پهلوی، بنام «دوشهید»

اگر بخواهیم گوشه‌ای از جنایات حکومت پهلوی را مرور کنیم کافی است که سری به بازارچه معروف به سهام السلطان اراک بزنیم که این روزها تابلویی با نام «دو شهید» بر ورودی این بازارچه نقش بسته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ نگاهی به دوره پهلوی و در امتداد آن آغاز فعالیت های انقلابی مجموعه ای از جنایات گسترده حکومت پهلوی را نمایان می کند. جنایاتی که خون ایرانیان بسیاری به خاطر آن بر زمین ریخت و ملتی عزادار شدند اما آرمان بلندشان آن ها را در این مسیر حفظ کرد.

در جریان فعل و انفعالات انقلابی مردم، در  ماه ها و روزهای پایانی حکومت پهلوی در کشور، استان مرکزی نیز هم پا و هم قدم با مردم دیگر استان های کشور فریاد بلند مرگ بر شاه را سر دادند و با راهپیمایی ها و فعالیت های دیگر اعم از پخش اعلامیه های امام (ره)، استعفاهای دسته جمعی و اعتصاب های گسترده کارگری و فرهنگیان به سمت هدف خود حرکت کردند.


در میان همین تظاهرات و راهپیمایی های انجام شده حکومت نیز برای کنترل تحرکات مردمی و ایجاد رعب و وحشت در جامعه تیر اندازی به سمت مردم را در پیش گرفته بود و با اقدامات خود جنایات بسیاری را رقم زد.

در راستای اثبات جنایات حکومت پهلوی باید گفت که مردم استان مرکزی 60 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کردند که از این تعداد 15 شهید مختص شهر اراک است .

اگر بخواهیم گوشه‌ای از این جنایات را مرور کنیم کافی است که سری به بازارچه معروف به سهام السلطان اراک بزنیم که این روزها تابلویی با نام «دو شهید» بر ورودی این بازارچه نقش بسته است و اگر ماجرای چرایی این نام‌گذاری (دو شهید) را جویا شویم خواهیم شنید که در روز ۲۶ دی‌ماه سال ۵۷ بود که مأموران حکومتی دو تن از جوانان را به شهادت رساندند یکی را در ابتدای بازارچه و دیگری را در انتهای آن. شهدایی که شاید نگاه به سن و سالشان جنایت را بسیار عمیق‌تر خواهد کرد. شهید حجت‌الله رضایی ۹ ساله و شهید علی اسکندری که هر دو به دست مأموران حکومتی به شهادت رسیدند و با خون خود نهال انقلاب را برای رشد و شکوفایی آب یاری کردند.

انتهای پیام/

captcha