خرابکار‌های ذهنی وجودمان را بشناسیم فروش رسمی بازی‌های مستهجن خارجی در بازار ایران/ دیجی‌کالا با چه مجوزی بازی رایانه‌ای توزیع می‌کند؟ +عکس کدام خودروها امروز افزایش قیمت داشتند؟ / قیمت محصولات سایپا در ۴ اردیبهشت + جدول چاقی مغز را کوچک می‌کند ضربان‌ساز بدون باتری، با موفقیت روی خوک‌ها آزمایش شد مخالفت شرکای ایران با تحریم نفتی جمهوری اسلامی/ چرا عربستان نمی تواند جایگزین خوبی برای نفت ایران باشد خط کشی بین بازیگران سینما و تلویزیون را قبول ندارم/ تقلید برای بازیگر کار درستی نیست/ بازی حامد بهداد در آرایش غلیظ مرا به یاد بازی خودم در وضعیت سفید انداخت رئیس دفتر سیاسی حماس در پی سیل اخیر کشور تصمیم جدید برای تعلل کنندگان در اجرای دولت الکترونیک پرویز کاظمی روانه زندان شد/ سکته همزمان سه متهم پرونده بانک سرمایه
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
کد خبر: 51242
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
حماسه ۴۰ ساله/15

محرومیت‌زدایی از چهره روستاها، از دیروز تا امروز/بهسازی ۱۱۰۰ واحد روستایی در محلات

قیام امام خمینی(ره) علیه رژیم پهلوی، با تکیه‌بر محرومین و با شعار محرومیت‌زدایی به‌سرعت جای خود را در دل مردم مستضعف و محروم ایران باز کرد و امروز کمک به مسکن محرومین روستاها یکی از شاخصه‌های خدمات‌رسانی به روستاها است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب عهده‌دار این مسئولیت شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از صبح محلات، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، فروردین‌ماه، سال ۵۸ تنها ۲ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به‌فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی‌ایران به‌منظور تأمین مسكن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای كشور و ساخت واحدهای مسكونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی‌ایران تشكیل شد.

امروز بنیاد مسكن انقلاب اسلامی‌ با ایجاد شعبات مختلف در مراكز استان‌ها و بیش از ۲۷۸ شعبه شهرستانی به‌علاوه هفت سازمان اجرایی، عملاً به‌منظور انجام مسئولیت ویژه بنیاد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سوانح عهده‌دار وظایف مربوط است.

مطالعه و بررسی درزمینهٔ تشخیص و تعیین نیازمندی‌های مسكن محرومان اعم از روستایی و شهری و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با مشاركت، همكاری و خودیاری مردم و دستگاه‌های مختلف، تهیه طرح مجتمع‌های زیستی و واحدهای مسكونی ارزان‌قیمت و اجرای آن‌ها به‌طور مستقیم یا با مشاركت مردم و همكاری دستگاه‌های ذی‌ربط در روستاها و شهرها و تهیه طرح‌های ‌هادی و اصلاح معابر در روستاها با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط و اجرای آن با مشاركت مردم از محل اعتبارات مصوب واگذاری دولت بخشی از شرح وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که از ابتدای تشکیل این نهاد در دستور کار بوده است.

در همین راستا، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان محلات در طول عمر ۴۰ ساله خود تلاش‌های فراوانی را در راستای تهیه مسکن محرومین و کمک به خانه‌دار شدن محرومین برداشته است که انتشار گوشه‌ای از این اقدامات، گام‌های بلند انقلاب اسلامی در رفع محرومیت را نشان می‌دهد.

صدور بیش از ۱۶۰۰ سند مالکیت ویژه ساکنین ۲۱ روستا و بخش باقرآباد شهر نیم ور و تهیه ۲۱ طرح هادی روستایی و اجرا ۰ تا ۷۰ درصدی طرح‌های هادی در ۱۹ روستای شهرستان محلات در مقابل عدم صدور سند مالکیت، عدم تهیه، تصویب و اجرای طرح‌های هادی روستایی یکی از مهم‌ترین گام‌های بنیاد مسکن در رفع محرومیت از روستاها بوده است.

بنیاد مسکن شهرستان محلات همچنین در راستای نیل به اهداف خود ۴۳۲ قطعه زمین ویژه مسکن روستایی در ۵ روستا شهرستان محلات به محرومین روستایی واگذار کرده و این اقدام در کنار بهسازی ۱۱۰۰ واحد مسکونی روستایی در کلیه روستاهای شهرستان محلات ازجمله دستاوردهای بنیاد مسکن در بخش روستایی است.

این نهاد همچنین در طول فعالیت ۴۰ ساله خود ۳۴۰ واحد مسکونی مسکن مهر در شهر نیم ور(شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر) و تعداد ۷۸ واحد مسکونی ویژه اقشار کم‌درآمد در سطح شهر محلات و تعداد ۱۰ واحد مسکونی روستایی نیز احداث و به افراد واجد شرایط تحویل داده است.

ساماندهی و واگذاری زمین‌های شهرک امام خمینی(ره) شهر محلات از ابتدایی‌ترین اقدامات بنیاد مسکن شهرستان در راستای کمک به بحث مسکن مردم در شهر محلات بود.

اقدامات محرومیت‌زدایی در بخش روستایی، زمانی واضح‌تر دیده خواهد شد که بدانیم در طول ۴۰ سال گذشته، تمام روستاهای شهرستان محلات، با برخورداری از آب شرب سالم، برق و نعمت گاز طبیعی، امروز به محور تولید و اشتغال تبدیل‌شده و شاهد مهاجرت به سمت روستاها هستیم.

انتهای پیام/

captcha