امنیت اطلاعات، استقلال، حاکمیت و مدیریت سایبری اصول اساسی ایجاد شبکه ملی اطلاعات/فضای مجازی؛ غیر واقعی اما یک واقعیت! ثبت رکورد جدید مبتلایان روزانه به کرونا استان مرکزی/ شناسایی ۲۳۵ مورد مبتلا به کووید 19 در استان مرکزی اندوخته های معنوی به دست آمده از دفاع مقدس نقشه راهی برای ادامه راه نظام است شناسايي استعدادها و اشتغالزايي از اهداف رويداد سراسري توليد محتواي ديجيتال بسيج است تجلیل از دست‌اندرکاران موزه دفاع مقدس استان مرکزی اگر مردم دیدند خودرو «دناپلاس» سوار شدم هجمه وارد کنند مرکز آمار موج تازه تورم را تایید کرد/ تورم نقطه‌ای شهریور 4 درصد افزایش یافت کمک‌های مردم در بیماری کرونا الگوبرداری شده از صحنه‌های دفاع مقدس است آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات جورج فلوید سوژه بازی سازان بسیجی شد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
کد خبر: 50655
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
آیت الله حسینی قزوینی:

دفاع از ولایت یکی از مهمترین فرازهای زندگی حضرت زهرا(س) است

آیت‌الله حسینی قزوینی یکی از مهمترین فرازهای زندگی حضرت فاطمه(س) را دفاع از ولایت دانست و اظهار کرد: حضرت زهرا(س) حتی در زمان بیماری و تا پایان عمر مبارک خویش در دفاع از ولایت از پا ننشست.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله محمدحسین حسینی قزوینی مؤسس و مدیر موسسه پژوهشی حضرت ولی‌عصر(ع) در همایش منادیان فاطمه که روز یکشنبه با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرای برگزار شد، گفت: سخن گفتن درباره حضرت زهرا(س) بسیار سخت و دشوار است چرا که کسی باید درباره ایشان سخن بگوید که همانند او از سرچشمه وحی و از نور زلال علم بهره‌مند باشد تا بتواند حق مطلب را ادا کند و ما تنها به‌اندازه برداشت خود از فضایل ایشان سخن می‌گوییم.

وی افزود: فضایل بی‌نظیری برای صدیقه طاهره(س) در کتب شیعه و سنی بیان‌شده که در حق هیچ‌کدام از معصومین علیهماالسلام نیست و از الگو بودن ایشان برای دیگران حکایت می‌کند؛ تا جایی که امام حسن عسکری(ع) می‌فرماید: ما حجت الهی بر خلایق هستیم و زهرای مرضیه برای ما ائمه، حجت است، همچنین به نقل از حضرت ولی‌عصر(عج) در کتاب شیخ طوسی آمده است که: دختر پیغمبر برای منِ مهدی(عج) الگوی خوبی است.

وی یکی از بالاترین فضایل این بانوی بزرگوار را رسیدن جبرئیل به خدمت ایشان عنوان کرد و افزود: بعد از نبی مکرم اسلام(ص)، جبرئیل بر احدی از معصومین نازل نشده و تنها بر حضرت زهرا(س) نازل شده است. در اصول کافی کلینی، جلد ۱ صفحه ۱۷۳ آمده است که جبرئیل خدمت ایشان می آمد و مصیبت از دست دادن پدرش را تعزیت می گفت و از جایگاه رسول الله خبر می داد و از آنچه که تا قیامت اتفاق می افتد برای او بیان می کرد.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به فرمایش حضرت امام (ره) اظهار کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که جبرئیل حتی بر امیرالمؤمنین(ع) نیامده و فقط برای صدیقه طاهره(س) آنچه تا قیامت اتفاق می‌افتد را بیان می‌کرد و امیرالمؤمنین(ع) آن‌ها را می‌نوشت و در مصحف فاطمیه گرد هم آورد.

وی این مسئله را دلیلی بر رد شبهه وهابیت علیه شیعه می‌داند که وهابیت اعتقاد شیعه به پیشگویی ائمه را دلیل کفر شیعیان بیان می‌کند تا آنجایی که محمد بن عبدالوهاب در کتاب توحید خود با ذکر ۲۵ مورد، شرک شیعیان را از زمان پیامبر بیشتر می‌داند و می‌گوید همان‌طور که پیامبر(ص) مشرکین را کشت ما نیز باید قربت الی الله شیعیان را بکشیم؛ این در حالی است که مواردی غیرواقعی از پیشگویی را به خلفای خود نسبت می‌دهند و آن را شرک نمی‌دانند.

حسینی قزوینی عنوان کرد: وهابیت با ذکر دلایل واهی دیگر شیعیان را مشرک می‌دانند و ادعا می‌کنند که شیعیان به قرآن دیگری معتقدند که از حضرت زهرا(س) است؛ در حالی که مصحف حضرت زهرا(س) ارتباطی با قرآن ندارد.

دوسوم از فضای مجازی اسلامی در دست وهابیت است

وی درباره انتشار شبهات در فضای مجازی تصریح کرد: بر اساس آمار دانشگاه علم و صنعت بیش از ۳۰۰ شبکه ماهواره‌ای در خاورمیانه در دست وهابیت است و القای شبهه می‌کند، همچنین دوسوم از فضای مجازی اسلامی در دست وهابیت است و این‌چنین است که رهبری می‌فرمایند: فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است.

مدیر موسسه پژوهشی حضرت ولی‌عصر(ع) با اشاره به روایتی از امام سجاد(ع) که فرموده‌اند: در برابر فرزندان و کسانی که تحت تربیت تو هستند مسئولی، گفت: عمده وظیفه پدر و مادر تربیت فرزندان بافرهنگ اهل‌بیتی است و به همین دلیل باید نسبت به شبهاتی که در فضای مجازی مطرح می‌شود، دقت داشته باشیم زیرا خطر جدی‌ای است که فرزندان ما را تهدید می‌کند و اگر کوتاه بیاییم در قیامت نمی‌توانیم پاسخگو باشیم.

وی در ادامه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حضرت زهرا(س) را تربیت فرزند عنوان کرد و افزود: باید بچه‌هایمان را با خود به مساجد، حسینی، عزاداری، جلسات علمی و فرهنگی ببریم چه‌بسا جمله‌ای از عالم و یا مداحی بشنود و نقطه آغازی باشد برای مباحث دینی و عقیدتی و با روح او عجین شود.

این محقق، رعایت حقوق همسر را از نکات ظریف سبک زندگی فاطمی عنوان کرد و گفت:در روایات متعددی آمده است که حضرت صدیقه طاهره(س) گرسنگی و مشکلات زیاد را تحمل می‌کرد ولی از خدا حیا می‌کرد که از همسرش خواسته‌ای داشته باشد یا او را وادار به انجام کاری کند که در توانش نباشد و به‌زحمت بیفتد.

وی  اظهار کرد: در روایتی آمده است که امیرالمؤمنین(ع) فرموده‌اند: به خدا قسم در زندگی مشترک یک‌بار زهرا را به خشم نیاوردم و زهرای مرضیه را وادار نکردم که خلاف میلش کاری را انجام دهد؛ و حضرت زهرا(س) نیز متقابلاً چنین بوده‌اند.

حسینی قزوینی این را مایه مباهات مرد دانست که چند سال زندگی کند و با همسرش اختلافی نداشته باشد و تصریح کرد: عمده اختلافات زوجین برای این است که مرد می‌خواهد نظر خود را بر زن تحمیل کند ولی اگر زوجین بر اساس ضوابط اسلامی عمل کنند، اختلافی بین آن‌ها به وجود نمی‌آید؛ به این ترتیب هر کس به وظایفی که شارع مقدس برای آن‌ها معین کرده عمل کند و از آن تعدی نکند، اختلافی به وجود نمی‌آید.

فلسفه ایام فاطمیه الگوبرداری از سیره حضرت زهرا(س) است

وی فلسفه ایام عزاداری اهل‌بیت علیهماالسلام را الگوبرداری از فضایل ایشان دانست و گفت: باید در ایام فاطمیه زندگی حضرت صدیقه(س) را موشکافی کنیم و ببینیم که چرا در طول زندگی نه زهرا(س) امیرالمؤمنین(ع) را آزرد و نه امیرالمؤمنین(ع) ایشان را.

مدیر موسسه پژوهشی حضرت ولی‌عصر(ع) یکی از مهم‌ترین فرازهای زندگی حضرت فاطمه(س) را دفاع از ولایت دانست و اظهار کرد: حضرت زهرا(س) حتی در زمان بیماری و تا پایان عمر مبارک خویش در دفاع از ولایت از پا ننشست و خطاب به امیرالمؤمنین فرمود: روحی لروحک الفداء و نفسی لنفسک الوقاء یا أبا الحسن یعنی من سپر تو هستم و جان من فدای توست؛ و به همین دلیل بود که به عنوان اولین شهیده راه ولایت ثبت شد.

وی در اهمیت این موضوع افزود: دفاع از رهبری، دفاع از حاکم نیست بلکه ارزش آن به خاطر مقام ولایت است و اینکه در زمان غیبت، این بزرگوار جایگاه معصوم را می گیرد و راه او را در پیش می گیرد و اگر کسی در برابر ولی فقیه بایستد گویا در برابر معصوم ایستاده است و ما باید دفاع از حریم ولایت را از صدیقه طاهره و برای دفاع از امام(ره) و ولی فقیه یاد بگیریم.

در تمام فتنه ها، مستقیم ولایت فقیه را نشانه گرفته اند

حسینی قزوینی تصریح کرد: چنانکه می بینیم در تمام فتنه ها، مستقیم ولایت فقیه را نشانه گرفته اند و با شخص دیگری مثل رئیس جمهور یا رئیس مجلس و یا سایر مسئولین کشور کاری ندارند. دکتر هانتینگتون نظریه پرداز کاخ سفید در کتاب برخورد تمدن ها می گوید: رمز موفقیت ایران که آمریکا در طرح های خود علیه آن شکست می خورد، روحانیت و مرجعیت و رهبری است و ما باید نفوذ ولی فقیه را از بین ببریم تا موفق شویم. بر این اساس است که دشمنان ما و به خصوص عربستان سعودی، در برنامه ریزی برای فتنه های آینده در کشور ما، تلاش بسیاری کرده اند و بودجه های کلانی معادل بودجه چندین سال کل کشور را صرف کرده و می کنند که بتواند با مقابله با رهبری بر ما غالب شوند و ما را از بین ببرند.

آلودگی به دنیا فتنه ای است که جلوی خدمتگزاری را می گیرد

وی در صحبت های خود خطاب به مسئولین، به نکات ظریفی از زندگی مولای متقیان، علی (ع) اشاره کرد و گفت: امیرالمومنین(ع) در نامه ای خطاب به حاکم بصره که در مقر حکومتش یک کار اشتباه انجام داد و آن کار این بود که در مجلسی که یکی از ثروتمندان شهر ترتیب داده بود، حاضر شد، می نویسد: به من خبر دادند که در مهمانی و در کنار سفره ای که فقط ثروتمندان بصر نشستند و جایی برای فقرا نداشت، حاضر شدی این در حالی است که رهبر شما من هستم که در تمام زندگی جز دو دست لباس بیشتر ندارم و از نظر آذوقه در خانه خود برای دو روز بیشتر ندارم در حالی که به خدا قسم می توانم بهترین غذا و بهترین خانه را داشته باشم و هیهات که من لباس رنگارنگ بپوشم و در خانه آن‌چنان زندگی کنم، در حالی که در مملکت اسلامی افرادی هستند که نان خشکی هم ندارند و بالاترین مرض و مصیبت این است که مسلمان با شکم سیر بخوابد و بداند که در مملکت اسلامی مسلمان‌هایی هستند که از شدت گرسنگی خواب به چشم آن‌ها نمی‌آید و شما نیز باید رهبر خود را الگو قرار داده و از سیره من پیروی کنید.

این استاد حوزه علمیه اذعان کرد: رهبر ما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز سیره‌ای، این‌چنین دارند چنان‌که دشمنان ما نیز بر این موضوع اعتراف کردند. مثل مهاجرانی در سخنان اخیر خود گفته که نسبت به رهبری قاطعانه اعلام می‌کنم که هیچ‌گونه وابستگی مالی نه برای خودش و نه برای فرزندانش ندارد و ایشان از این نظر پاک و پاک و پاک هستند.

وی افزود: مسئولین ما نیز باید چنین رفتاری داشته باشند زیرا آلودگی به دنیا فتنه‌ای است که جلوی خدمتگزاری را می‌گیرد.

انتهای پیام/

captcha