محصولات کشاورزی آب بر نباید در استان کشت شوند/مشوق‌های لازم برای صرفه جویی مصرف آب در صنعت جدی گرفته شود احتمال لغو سفر حسن روحانی به آمریکا شلیک موشک‌های بالستیک یمن به جنوب عربستان خواب دیروقت چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟ دنبال مالک جدید توانا و دارای اهلیت برای هپکو هستیم/ تغییر مالکیت هفته آینده اعزام 21 گروه جهادی به مناطق محروم فراهان + عکس 250هزار دانش‌آموز استان مرکزی اول مهر به مدرسه می‌روند/ 24 هزار کلاس اولی کوچکترین اراده‌ای برای پیگیری مطالبات کارگران هپکو وجود ندارد / دانشجویان به عیادت کارگران آسیب دیده می‌روند ملی شدن فضای مجازی از ملی شدن صنعت نفت مهمتر است/ گردان‌های سایبری بسیج خط مقدم نبرد مستضعفین با مستکبرین عالم هستند هپکو هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
کد خبر: 50336
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴
در جلسه رسیدگی به مشکلات جامعه پزشکی استان مطرح شد:

طلب ۱۸۰ هزار میلیارد تأمین اجتماعی از دولت/مرکزی پاک‌ترین استان از نظر زیرمیزی گرفتن پزشکان

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی ضمن بیان اینکه حدود ۱۸۰ هزار میلیارد از دولت طلب داریم گفت: در استان حدود ۲۱۰ میلیارد بدهکار هستیم که اخیراً دو ماه برای داروسازان پرداختی داشته‌ایم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی عصر دوشنبه در جلسه رسیدگی به مشکلات جامعه پزشکی استان ضمن بیان اینکه مطالبات پزشکان از بیمه‌ها در جلسه مشترک استانداران و هیئت دولت مطرح شد، گفت: این موضوع کشوری است و بهداشت و درمان استان‌های مختلف با آن درگیر هستند و مطمئناً می‌توان در یک نشست صمیمانه با جامعه پزشکی به جمع‌بندی دقیق در حوزه مشکلات موجود رسید.

آقازاده ضمن اشاره به جریمه کتمان مالیات پزشکان، خطاب به مسئولین مالیاتی عنوان کرد: اگر کتمان را از اظهارنامه فرد بگیریم خودش یک نوع فرار رو به جلو است، در صورتی که باید از طریق مستندات به کتمان برسید.

وی در نظر گرفتن کتمان بر اساس اظهارنامه مالیاتی بدون آموزش دیدن مؤدی و اطلاع‌رسانی قوانین را منجر به گله‌مندی مؤدیان دانست و تصریح کرد: برای جلوگیری از این موضوع یک کمیته متشکل از جامعه پزشکی، پرستاری، داروسازی،استانداری، علوم پزشکی و نماینده خبره و متخصص مالیات برای حل این قبیل مشکلات تشکیل شود و این کمیته به زودی کارش را آغاز کند.

استاندار مرکزی ضمن بیان اینکه تا پایان سال جلسه دیگری با پزشکان برگزار خواهیم کرد تشریح کرد: نامه ای به آقای رئیس جمهور تنظیم خواهیم کرد تا به مسئله طلب های بیمه ای بعد ملی داده شود تا در این موضوع تنخواهی از طرف دولت به استان ها اختصاص یابد و دولت از جایی به صورت امانی برداشت کند تا بتوانیم حداقل از این طلب حدود یک سال پزشکان، شش ماه داروسازان و هشت ماه پرستاران به حداکثر تا سه ماه طلب برسیم.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، توانستیم ادامه خدمات درمانی مناسب و صادقانه را به مردم داشته باشیم. درست است جامعه پزشکی به بخشی از مطالباتش می رسد اما در واقع هدف این است که خدمت بهتر و روان تری به مردم داده شود.

آقازاده بیان کرد: در استان باید مکاتبات مستند همراه پیشنهاد با دستگاه های ملی انجام شود تا بتوانیم با انجام این اتفاق در اسفند ماه خدمات بهتری را به مردم بدهیم و آرامش خاطری هم برای جامعه پزشکی فراهم کنیم.

مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی:

کسری بودجه ۳۰۰۰ میلیاردی تأمین اجتماعی

محمدرضا بیدهندی مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی در استان مرکزی در این جلسه گفت: با توجه به اینکه تأمین اجتماعی مدیریت درآمد و هزینه است، مشکل این است که در حوزه درآمدی بخشی از کارگاه ها متأسفانه دچار رکود شدند به همین دلیل نمی توانند منابع را برای تأمین اجتماعی تأمین کنند.

بیدهندی ضمن بیان اینکه در استان مرکزی نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان مطالبات معوقه داریم عنوان کرد: واقعیت این جاست که نمی دانیم سرباز دشمنیم یا سرباز دوستیم. جایی می آییم مطالباتمان را وصول کنیم می گویند شما در جنگ اقتصادی به تولید ضربه می زنید و ما مجبوریم که عقب نشینی کنیم. از طرف دیگر بدهی هایی داریم که به شکل دیگر است.

وی بیان کرد: امسال با توجه به بودجه ای که تدوین شد، در این شرایط سخت بودجه سازمان تأمین اجتماعی با کسری مواجه است یعنی بودجه را با کسری نوشته ایم و در حال حاضر بخشی از پرداختی ها را با استقراض پرداخت می کنیم. با این بودجه ۳۰۰۰ میلیارد تومان کسری داریم یعنی تا آخر امسال مکلف هستیم که در سطح کشور ۳۰۰۰ میلیارد تومان تأمین مالی کنیم تا بتوانیم عیدی مستمر بگیران را بدهیم. یعنی در حال حاضر برای پرداخت عیدی مستمری‌بگیران نیز با مشکل روبه رو هستیم.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان مرکزی به قانون مشاغل سخت و زیان‌آور اشاره کرد و افزود: در این حوزه مشکلی نداریم و به خوبی در حال اجراست اما معضلی که هست بعضاً پرستاران بازنشسته زودهنگام می شوند و در بخش خصوصی شروع به کار می کنند و باکس های اشتغال را پر می کنند و از طرفی مغایر قانون است و سازمان تأمین اجتماعی، هم حق بیمه را می گیرد و هم حقوق آنها را قطع می کند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی:

طلب ۱۸۰ هزار میلیارد تأمین اجتماعی از دولت

ثریا پازوکی مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی ضمن بیان اینکه حدود ۱۸۰ هزار میلیارد از دولت طلب داریم گفت: در استان حدود ۲۱۰ میلیارد بدهکار هستیم که اخیراً دو ماه برای داروسازان پرداختی داشته‌ایم.

پازوکی ضمن اشاره به اینکه مطالبات داروسازان تا پایان مردادماه پرداخت‌شده است عنوان کرد: آخرین پرداختی به پزشکان آخر بهمن‌ماه سال ۹۶ بوده است.

وی بیان کرد: طبق پیشنهاد معاونت درمان تأمین اجتماعی کشور مطرح‌شده است که ماهانه تنخواهی به استان‌ها داده شود و خودشان اولویت‌بندی کنند که به کجاها پرداخت شود که البته تا به حال چنین چیزی پرداخت‌نشده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی به دیگر پیشنهاد تأمین اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: چون بزرگ‌ترین بدهی تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت هست. می‌خواهیم صحبت کنیم تا نمایندگان با تهاتر طلب ۵۰ هزارمیلیاردی با اوراق موافقت کنند. اگر نمایندگان این کمک را به سازمان کنند و دولت را مکلف کنند که دولت این کمک را بکند تا از طریق این تهاتر بدهی‌ها داده شود، سازمان می‌تواند بخش خصوصی را پوشش دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی:

پرداخت ۷۴ میلیارد تومان از بدهی‌های مؤسسات طرف قرارداد

محمدرضا جیریایی مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی ضمن بیان اینکه اخیراً از طرف سازمان بیمه سلامت در کل کشور مبالغ خوبی پرداخت شد گفت: هفته گذشته توانستیم مبلغ ۷۴ میلیارد تومان در استان مرکزی به مؤسسات طرف قرارداد پرداخت کنیم.

جیریایی عنوان کرد: برای سال ۹۶ هیچ گونه بدهی ای به مؤسسات طرف قرارداد در استان منهای پاراکلینیک که آن هم دو ماه است و ظرف هفته آینده پرداخت خواهد شد، نداشته ایم.

وی بیان کرد: سال ۹۷ پرداخت سازمان بیمه سلامت از ابتدای سال منظم و به روز بوده است که ماهیانه پرداخت می شود. مطالبات مؤسسات خصوصی تا شهریور ماه امسال  و بخش دولتی دانشگاهی، که عمده هزینه ها سازمان بیمه سلامت در بخش دولتی است تا آبان ماه پرداخت شده که دو ماه نسبت به بخش خصوصی جلو تر هست.

مدیر کل بیمه سلامت استان مرکزی ضمن تاکید بر اینکه پرداخت های مهر بخش خصوصی و آذر بخش دولتی در هفته آینده انجام خواهد شد تشریح کرد: از مبلغ ۷۴ میلیارد تومان پرداخت شده برای بخش دولتی ۶۳ میلیارد تومان و برای بخش خصوصی ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی:

خواهان مالیات عادلانه برای پزشکان هستیم/ پاک ترین استان از نظر گرفتن زیر میزی هستیم

حسن طاهر احمدی رئیس سازمان نظام پزشکی استان مرکزی در این جلسه گفت: جامعه پزشکی جز صادق ترین و پاک ترین اقشار کشور هستند و این مهم در استان مرکزی از متوسط کشوری بالاتر است که این را می توان با نگاه به تعداد پرونده های شکایت از پزشکان در استان نسبت به کشور متوجه شد.

طاهر احمدی بیان کرد: باید به این جامعه نخبه توجه ویژه ای شود و اگر بی توجهی شود ممکن است آسیب هایی را متوجه بحث سلامت مردم و جامعه کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سالانه حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته حقوق در کشور بالا می رود ولی در جامعه پزشکی تعرفه ها چند سال است که فقط ۳ تا ۵ درصد افزایش می یابد.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان مرکزی ضمن بیان اینکه جامعه پزشکی خودش را مکلف می داند تا با پرداخت مالیات کمک کننده به دولت باشد اظهار کرد: این مهم به شرطی محقق می شود که مالیات ها عادلانه، منصفانه، همگام و هماهنگ با افزایش تعرفه های پزشکی باشد.

وی به طلب یک ساله پزشکان از برخی از بیمه ها اشاره کرد و ادامه داد: در مالیات ها افزایش کم تعرفه ها و مطالبات از بیمه ها لحاظ نشده است و حتی امسال مالیات ها چند برابر و بیش از ۱۰۰ درصد گاها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است که این به هیچ وجه تناسبی ندارد و عادلانه نیست.

طاهر احمدی به جریمه کتمان مالیات در نظر گرفته شده در مالیات برخی پزشکان پرداخت و افزود: نمی دانم این مسئله از کجا ناشی شده و از کجا بروز و ظهور پیدا کرده است. سال های گذشته چیزی تحت عنوان کتمان مالیاتی نداشتیم و اصلاً مالیات های پزشکان قابل کتمان نیست.

وی تشریح کرد: یکی از پاک ترین استان ها از لحاظ گرفتن زیر میزی استان مرکزی است که به واسطه طرح نظام سلامت این مسئله به طور کامل در استان پاک شد و اگر کسی سراغ دارد نشان دهد تا برخورد شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان مرکزی تصریح کرد: گاها در تهران درآمد پزشکان ۵ برابر این استان است در صورتی که مبلغی که به عنوان مالیات پرداخت می کنند یک پنجم ماست که این باعث می شود نخبگان پزشکی استان مهاجرت کنند، که باید این موارد لحاظ شود.

وی خاطر نشان کرد: خواهشم این هست که کمک شود و دست به دست هم دهیم تا این خلوصی که جامعه پزشکی در استان دارند پا برجا بماند و خدایی نکرده به سمت زیر میزی و فرار از استان و به طرف فشار به مردم نرود.

انتهای پیام/

captcha