ایران در شمار ۱۰ کشور پرمخاطره قرار دارد شورای گفتگو بخش قابل توجهی از مشکلات استان را حل کرده است/ لزوم اعمال معافیت های مالیاتی برای شهرک های صنعتی دولتی تلاش روحانی برای اثبات خود به اصلاح‌طلبان/روحانی در مسیر احیا؟! آدرس استقرار موکب های استان مرکزی در مسیر پیاده‌روی اربعین تقابل گفتمانی در مناسک اربعین حسینی یک موسسه انتشاراتی کتاب فرقه جادوگری صهیونیست را منتشر کرد!/ رپورتاژ خبرگزاری کتاب برای کتاب صهیونیستی/ آیا وزارت فرهنگ بر انتشار کتب نظارت حداقلی هم ندارد؟ حملات شیمیایی ترکیه به سوریه متین ستوده با قرار کفالت آزاد شد ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»! نظرسنجی مریلند| سردار سلیمانی همچنان در صدر محبوبترین چهره‌های ایرانی
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
کد خبر: 50284
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
دستاوردهای انقلاب در خمین از زبان نماینده مردم:

از تبدیل محور روستایی اراک-خمین به بزرگراه تا ایجاد شهرک صنعتی با هزاران میلیارد سرمایه‌گذاری

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان خمین پیش از انقلاب از هیچ گونه صنعتی برخوردار نبود در حالی که شهرک صنعتی خمین با هزاران میلیارد سرمایه گذاری در انقلاب اسلامی تاسیس شد که با فعالیت خود قسمتی از نیاز داخلی را تامین می کند.

محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه کشور ایران در دوران طاغوت جزو وابسته ترین کشورهای دنیا به غرب و به ویژه آمریکا بود، بیان کرد: قبل از انقلاب اسلامی هزاران مستشار غربی در کشور بودند و با ایرانیان به صورت تحقیر آمیزی برخورد می کردند.

وی ادامه داد: با آغاز انقلاب اسلامی و به برکت آن، در تمامی زمینه ها کشور به استقلال و خود اتکایی رسیده است تا جایی که در حوزه صنایع تکنولوژی، صنایع هوافضا و هواپیمایی به ویژه تعمیر و به روز کردن هواپیماهایی که تمام قطعات آن توسط شرکت های اروپایی و آمریکایی ساخته می شود پیشرفت بسیاری داشته ایم.

رضایی  با بیان اینکه طبق آمار های ارائه شده توسط سازمان های جهانی و حتی خود غربی ها رشد چشمگیری در حوزه های علمی و دانشی داشته ایم گفت: همچنین در صنایع کشتی سازی و ساخت زیردریایی ها رشد بسیار قابل توجهی داشته ایم به طوری که زیردریایی های ساخته شده توسط ایران جزو مدرن ترین آن ها در دنیا محسوب می شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی صنایع موشکی کشور را جزو پیشرفته ترین صنایع داخلی نامید و عنوان کرد: آوازه موشک های پیشرفته ما در دنیا پیچیده و قدرت بازدارندگی آن اجازه دست درازی هیچ قدرتی را به خاک کشور نمی دهد در حالی که قبل از انقلاب در این حوزه کاملا به غرب و آمریکا متکی بودیم.

برابری امکانات روستاهای خمین در انقلاب اسلامی با پیشرفته ترین شهرهای قبل از انقلاب

وی اضافه کرد: در حوزه های آب آشامیدنی، برق رسانی و گاز رسانی و خطوط جاده ای امروز تمامی شهرها و روستاهای شهرستان خمین از وضعیت بسیار خوبی برخورداند و می توان امکانات این روستاهارا  در حد پیشرفته ترین شهرهای زمان قبل از انقلاب دانست.

رضایی ادامه داد: همچنین در حوزه بهداشت و درمان در سال های قبل از انقلاب به پزشکان خارجی و تجهیزات وارداتی وابسته بودیم اما امروزه با استفاده از سرمایه ها و جوانان داخلی خود کفا شده ایم.

نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد مراکز آموزش عالی در شهرستان خمین پس از انقلاب اسلامی تشریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و در این ۴۰ سال دانشگاه های ملی، آزاد و پیام نور در شهرستان خمین به تربیت دانشجو می پردازند که اکنون شهرستان خمین پذیرای ۵۰۰۰ دانشجو در رشته های مختلف می باشد و این نیز از افتخارات جمهوری اسلامی است.

تبدیل محور اراک-خمین از راه درجه سه روستایی به بزرگراه به برکت انقلاب اسلامی

وی به بیان پیشرفت های استان مرکزی و شهرستان خمین در حوزه جاده ای پرداخت و گفت: قبل از انقلاب اسلامی جاده خمین به اراک جزو جاده های رده سوم روستایی محسوب می شد که امروزه به یک بزرگراه تبدیل شده است. سایر راه های شهرستان از جمله جاده خمین-گلپایگان، خمین-محلات و خمین-دلیجان از کیفیت بسیار خوبی بهره مند است و طی سال آینده با راه اندازی جاده خمین به الیگودرز گام مهمی در این حوزه برداشته خواهد شد.

ایجاد شهرک صنایع خمین از برکات جمهوری اسلامی است

رضایی به صنایع به وجود آمده در شهرستان خمین اشاره کرد و تصریح کرد: شهرستان خمین پیش از انقلاب از هیچ گونه صنعتی برخوردار نبود. صنایع نخ از جمله صنایعی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه اندازی شد و با این کار بسیاری از جوانان در این صنایع مشغول به کار شدند. همچنین شهرک صنعتی خمین با هزاران میلیارد سرمایه گذاری در انقلاب اسلامی تاسیس شد که با فعالیت خود قسمتی از نیاز داخلی را تامین میکند.

وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی نیز پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم تاکید کرد: قبل از انقلاب ،کشاورزی در خمین تنها به صورت سنتی انجام می شد اما امروزه با بهره مندی از پیشرفته ترین گلخانه ها، آبیاری قطره ای و مکانیزه کردن کشاورزی شاهد رشد بسیار ویژه ای بودیم به طوری که برداشت محصولات کشاورزی چندین برابر شده است.

رضایی راه اندازی صنایع خودروسازی و پتروشیمی در شهرستان خمین را در چند ماه آینده محتمل دانست و گفت: پتروشیمی خمین تا ۴ ماه آینده به بهره برداری می رسد. همچنین در تولید سلول های خورشیدی سرمایه گذاری کلانی صورت گرفته که امیدواریم ظرف چند ماه آینده فاز اول آن به نتیجه برسد.

انتهای پیام/

captcha