ایران در شمار ۱۰ کشور پرمخاطره قرار دارد شورای گفتگو بخش قابل توجهی از مشکلات استان را حل کرده است/ لزوم اعمال معافیت های مالیاتی برای شهرک های صنعتی دولتی تلاش روحانی برای اثبات خود به اصلاح‌طلبان/روحانی در مسیر احیا؟! آدرس استقرار موکب های استان مرکزی در مسیر پیاده‌روی اربعین تقابل گفتمانی در مناسک اربعین حسینی یک موسسه انتشاراتی کتاب فرقه جادوگری صهیونیست را منتشر کرد!/ رپورتاژ خبرگزاری کتاب برای کتاب صهیونیستی/ آیا وزارت فرهنگ بر انتشار کتب نظارت حداقلی هم ندارد؟ حملات شیمیایی ترکیه به سوریه متین ستوده با قرار کفالت آزاد شد ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»! نظرسنجی مریلند| سردار سلیمانی همچنان در صدر محبوبترین چهره‌های ایرانی
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
کد خبر: 50182
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی خبر داد:

رهاسازی 106 خودروی گرفتار در برف و کولاک در استان مرکزی/ امدادرسانی به 292 نفر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی گفت:به همت جمعیت هلال‌احمر استان، حدود ۱۰۶ خودرو از گرفتاری در برف و کولاک رهاشده‌اند.

 محمد محمدی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: همزمان با شروع نزولات آسمانی و بارش برف، از دو روز گشته تا کنون جمعیت هلال احمر در نقاط مختلف استان، در حال خدمات رسانی است.

وی افزود : تا کنون ۲۹۲ نفر از خدمات امداد و نجات، جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از خدمات رسانی در محورهای استان از جمله تفرش، خمین، شازند، دلیجان و آشتیان خبر داد و تصریح کرد: به همت جمعیت هلال احمر استان، حدود ۱۰۶ خودرو گرفتار در برف و کولاک رها شده اند.

وی ادامه داد: این رهاسازی در غالب بستن زنجیر چرخ، هدایت به مسیر اصلی و بکسل کردن آنها از جمله خدماتی است که به خودرو ها ارائه شده است.

محمدی درباره اسکان اضطراری در پایگاههای ثابت جاده ای عنوان کرد: تاکنون 10 نفر در این پایگاهها اسکان یافتند.

وی درباره آمار مصدومان اظهار کرد: همزمان با بارش برف، حوادث جاده ای نیز رخ داد که ۴ نفر از مصدومان به وسیله جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین ۱۶ مصدوم سرپایی نیز در محل مداوا شدند و نیاز به انتقال نداشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به توزیع اقلام تغذیه ای و غذایی برای در راه ماندگان، گفت: کنسروجات، خرما، نان، آب معدنی و بیسکویت از اقلامی است که بین افرادی که در کولاک و برف گیر افتاده اند، توزیع شده است.

محمدی تصریح کرد: علاوه بر ۱۲ پایگاه ثابت بین راهی، ۸ پست سیار و یک پایگاه کوهستان جمعیت هلال احمر استان مرکزی، کشیک شهرستان ها نیز همچنان فعال است.

وی افزود: بیش از ۱۲۰ نفر روز، نیروهای داوطلب و پرسنل نجات گر در حال خدمات رسانی به مسافرین و هموطنان در کل استان مرکزی، هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به سرمای شدید هوا و بارش برف در نقاط مختلف استان و کشور از هم استانی ها خواست که از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مسافران، در هنگام تردد در محورها حتما تجهیزات گرمایشی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/

captcha