سانحه رانندگی محور قدیم ساوه _ سلفچگان ۴ کشته بر جا گذاشت چرا آشوبگران باید به اشد مجازات برسند؟ ثبت‌نام ۳۷۵ نفر در پایان مهلت قانونی ثبت‌نام انتخابات مجلس در استان مرکزی/افزايش ۹ درصدی مشاركت فرصت جوان‌شدن مجلس نباید به تهدید تبدیل شود مشکلات صنایع استان مرکزی با حضور معاون اول رئیس جمهور پیگیری می شود نیازمند تغییر نگاه مدیریتی در کشور هستیم/ ستاد اقتصاد مقاومتی با روحیه جهادی شکل گرفته است تجلیل از دست‌اندرکاران نشریه کنگره شهدای استان سارق 3 ميليارد ريال وسايل آزمايشگاهي يكي از دانشگاه‌های اراك دستگير شد محققان ایرانی در تلاش برای تولید داروی گیاهی موثر در بهبود سرطان پنج محور و هفده نکته درخصوص پرسش و شبهه‌ی علی علیزاده/ برخورد رهبری با مسئله «لیبرالیسم اقتصادی» چگونه بوده است؟
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۱
کد خبر: 49911
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
در جشنواره تجلیل از برترین های جشنواره نوجوان خوارزمی مطرح شد:

شکوفایی استعدادهای دانش آموزان با برگزاری جشنواره خوارزمی/مشارکت 65000 دانش آموز در طرح داناب/ یارانه دولت جهت اصلاح شیرهای آب

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: در سال تحصیلی 96-97 جشنواره خوارزمی در 5 محور زبان انگلیسی، پژوهش، زبان و ادبیات فارسی، دست سازه، بازارچه درس کار و فناوری کار خود را انجام داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجتبی حیدری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از برترین های جشنواره نوجوان خوارزمی با بیان اینکه انسان ها استعدادهای متفاوت و متعددی دارند و باید به تمام آن ها توجه شود، عنوان کرد: نگاه مجموعه آموزش و پرورش به دانش آموزان صرفا محدود به تکالیف درسی نیست بلکه می کوشیم تا زمینه های بروز استعداد آن ها را در موضوعات مختلف فراهم کنیم.

شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در 5 محور جشنواره خوارزمی

وی با بیان اینکه جشنواره نوجوان خوارزمی دیگر استعدادهای دانش آموزان مانند هوش مهارتی، هوش کلامی و هوش جسمانی را شکوفا می کند، افزود: در سال تحصیلی 96-97 نیز این جشنواره در 5 محور زبان انگلیسی، پژوهش، زبان و ادبیات فارسی، دست سازه، بازارچه درس کار و فناوری کار خود را انجام داد.

"داناب" طرحی برای مشارکت دانش آموزان در استفاده بهینه از آب

حیدری ضمن تاکید بر اینکه امروزه کم آبی جزو مشکلات جامعه و کشور است و آموزش پرورش می تواند در حوزه ارتقاء فرهنگ استفاده از حامل های انرژی مانند آب، برق و ... کمک زیادی به جامعه کند تصریح کرد: در این جشنواره با شرکت سهامی آب منطقه ای جهت توسعه فرهنگ و مهارت اجتماعی استفاده بهینه از منابع آب با عنوان طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) همکاری داشتیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی:

همکاری 65000 دانش آموز در طرح ملی داناب

در ادامه عزت اله آمره ای مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی با بیان اینکه در طرح ملی داناب حدود 65000 دانش آموز همکاری داشته اند تصریح کرد: اجرای طرح داناب در سطح ملی باعث شد تا کتابی تحت عنوان انسان و محیط زیست چاپ شود که در پایه یازدهم متوسطه نیز به دانش آموزان تدریس می شود.

وی با بیان اینکه تنها 2.5 درصد آب های روی کره زمین آب شیرین است تاکید کرد: این مقدار سهم بسیار کمی است و با توجه به اینکه کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده است حساسیت موضوع بیشتر هم می شود. به همین جهت گذشتگان ما قنات ها را ابداع کردند و از آب های زیر زمینی جهت مقابله با کم آبی استفاده می کردند.

آمره ای ضمن تاکید بر اینکه آب مسئله ای حساس در مباحث سیاسی، اجتماعی و حتی امنیتی است اضافه کرد: امروزه وقتی به آمار های 50 ساله نگاه می کنیم متوجه می شویم که بر خلاف تصور عموم جامعه، بارش ها نسبت به سال های گذشته زیاد تفاوتی نداشته است اما این مصرف بیش از اندازه ما از منابع آبی است که باعث مشکلاتی در این حوزه شده است. البته افزایش جمعیت، توسعه اقتصادی و خود کفایی در تولید محصولات کشاورزی ناچارا باعث افزایش مصرف آب می شود اما باید این مسئله را مدیریت کرد.

یارانه دولت جهت اصلاح شیرهای آب ادارات

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی ضمن اشاره به اینکه دانش آموزان باید نسبت به مسئله آب و آینده خود حساس باشند اظهار کرد: وقوع فرونشست ها و فروچاله هایی که در بعضی مناطق شاهد آن هستیم به علت استفاده نادرست و بیش از حد از منابع زیر زمینی آب است. به همین علت و برای کم کردن مصرف آب شرب استاندارد سازی شیر های آب در مدارس، ادارات و خانه ها شروع شده و قرار است دولت بابت اصلاح شیرها به شیرهای کم مصرف اهرمی و الکترونیک یارانه دهد.

وی با بیان اینکه باید دغدغه ذهنی برای مصرف بهینه آب در ذهن تک تک افراد ایجاد شود خاطرنشان کرد: موضوع آب آن قدر مهم شده است که برای اولین بار نمایندگان مجلس در تصویب قانون بودجه سر موضوع آب با رئیس جمهور بحث هایی داشتند و این نشان از اهمیت بیش از پیش این قضیه است.

انتهای پیام/

captcha