۹۱۷ پروژه در استان مرکزی افتتاح و کلنگ زنی می‌شود اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمدشان را صرف اجاره‌بها می‌کنند ورزشگاه آل‌مکتوم در تسخیر ایرانی‌ها ۱۰۰ درصد بذر گندم در داخل تولید می‌شود/ تهیه برنامه ۱۲ ساله برای خوداتکایی گندم توزیع دعوت‌نامه مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) از طریق سامانه «رضوان» مهاجم سابق پرسپولیس به سوون سامسونگ پیوست روسیه: هدف آمریکا از خروج از برجام، بی‌ثباتی اوضاع در ایران است با دم شیر بازی می‌کنید/ بترسید از روزی که موشک‌های نقطه‌زن بر سرتان فرود آید طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین 1+5 مدعی قهرمانی آسیا در یک سمت جدول؟!
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵
کد خبر: 49797
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي:

سهم 12هزار ميليارد ريالی استان ازتسهيلات رونق توليد/ عملكرد بانک‌های خصوصي در پرداخت تسهیلات ضعيف است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي با اشاره به اینکه عملكرد بانک‌های خصوصي در پرداخت تسهیلات ضعيف است گفت: از بانک‌های عامل درخواست تسريع در روند بررسي و پرداخت طرح‌ها را داريم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعيد فرخي معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرين وضعيت پرداخت تسهيلات رونق توليد در بنگاه‌های توليدي كوچك و متوسط استان گفت: طبق آخرين گزارش در حال حاضر  ٥٣٧ واحد توليدي متقاضي دريافت تسهيلات رونق توليد در سامانه بهين ياب ثبت‌نام کرده‌اند.

فرخی اظهار کرد: از تعداد ٥٣٧ طرح ثبت نامي ٣١٩ طرح با مجموع ١٢ هزار و ٩٢٩ ميليارد ريال تسهيلات درخواستي، به تصويب رسيده و به بانک‌های عامل استان جهت دريافت تسهيلات معرفی‌شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ٥٤ درصد طرح‌های معرفی‌شده به بانک‌های عامل با ١٧٤ متقاضي در  حوزه صنعت ، ٤٤ درصد طرح‌ها با ١٤٢ متقاضي در حوزه كشاورزي و حدود يك درصد طرح‌ها با ٣ متقاضي در حوزه گردشگري است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي بیان کرد: از اين تعداد تا به امروز به ١٧٢ واحد توليدي متقاضي دريافت تسهيلات مجموعاً ٣ هزار و ٣٢٧ ميليارد ريال تسهيلات پرداخت‌شده است.

فرخی افزود: تولیدکنندگان متقاضي دريافت تسهيلات رونق توليد می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهين ياب از اين تسهيلات بهره‌مند شوند .

وی اضافه کرد: در اين دوره تسهيلات سرمايه در گردش، تسهيلات سرمايه ثابت، تسهيلات نوسازي و بازسازي صنايع ، در حوزه صنعت و در بخش‌های كشاورزي و گردشگري نيز به متقاضيان پرداخت می‌شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي با اشاره به اینکه عملكرد بانک‌های خصوصي در پرداخت تسهیلات ضعيف است خاطرنشان کرد: از بانک‌های عامل درخواست تسريع در روند بررسي و پرداخت طرح‌ها را داريم و انتظار داريم با توجه به اينكه بانک‌های خصوصي از منابع استان استفاده می‌کنند در اين طرح شاهد عملكرد بهتري از آنان باشيم .

فرخی خاطرنشان کرد: در سال جاري 12هزار ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد سهم استان مركزي است.

انتهای پیام

captcha