۹۱۷ پروژه در استان مرکزی افتتاح و کلنگ زنی می‌شود اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمدشان را صرف اجاره‌بها می‌کنند ورزشگاه آل‌مکتوم در تسخیر ایرانی‌ها ۱۰۰ درصد بذر گندم در داخل تولید می‌شود/ تهیه برنامه ۱۲ ساله برای خوداتکایی گندم توزیع دعوت‌نامه مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) از طریق سامانه «رضوان» مهاجم سابق پرسپولیس به سوون سامسونگ پیوست روسیه: هدف آمریکا از خروج از برجام، بی‌ثباتی اوضاع در ایران است با دم شیر بازی می‌کنید/ بترسید از روزی که موشک‌های نقطه‌زن بر سرتان فرود آید طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین 1+5 مدعی قهرمانی آسیا در یک سمت جدول؟!
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰
کد خبر: 49709
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲

دوگانه‌ی «عقلانیت-حماقت»

غربگرایان بارها با ساده‌اندیشی و کم خردی (حماقت) به آمریکا و اروپا اعتماد کرده و خسارات زیادی را به کشور تحمیل نموده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، رضا سراج کارشناس مسائل راهبردی در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت:

شاهد دوگانه‌ی «عقلانیت-حماقت» در کشور هستیم. عقلانیت حاکم بر گفتمان انقلاب، عامل پیشرفت بوده و حماقت در اعتماد به آمریکا و اروپا، باعث ایجاد توقف و مشکلات شده است.

غربگرایان بارها با ساده‌اندیشی و کم خردی (حماقت) به آمریکا و اروپا اعتماد کرده و خسارات زیادی را به کشور تحمیل نموده‌اند. در این ارتباط روزنامه ایتالیاییکوریره دلا سرا، پیش از خروج آمریکا از برجام، نوشت: «عجله دولت روحانی در از بین بردن تمامی داشته‌های استراتژیک خود که در سال‌های گذشته دولت‌های اروپایی را مجبور کرد به امریکا فشار بیاورند و سرانجام موفق شدند امریکا را بر سر میز مذاکره آورده و به توافقاتی برسند، موجب شد که امریکایی‌ها در این توافق دست بالا را داشته باشد و امروز دولت روحانی فریب خورده و در حالت کیش و مات قرار گرفته است. مردم ایران از بیکفایتی دولت روحانی سخت خشمگین هستند! نادیده گرفتن تمامی هشدارهای رهبر تیزهوش ایران در مورد اعتماد نکردن به آمریکا که سابقه‌ای بد درگذشته داشته و فریب دوباره روحانی که یکبار در سال ۸۲ چنین فریبی را خورده بود، برای او درس عبرتی نشد.»

در حالی که راه عبور از مشکلات، تکیه بر عقلانیت حاکم بر گفتمان انقلاب و نگاه به درون است؛ غربگرایان در ایران اصرار بر حماقت اعتماد مجدد به آمریکا را دارند. با این شرایط می‌توان آنان را احمق‌های درجه دو به حساب آورد.

captcha