باز هم نتیجه معکوس / باز هم ناکامی آمریکا آئین رونمایی از بازی تابستان سیاه/تصاویر لزوم برخورد با دانه درشت‌های اقتصادی/ مردم از اموال‌ نجومی برخی مدیران و مسئولان نگران‌اند‌ نشانه‌هایی پنهان از بیماری خطرناک که شما را گوشه‌نشین می‌کند +راهکار‌های پیشگیری و درمان ام اس سکه‌های اهدایی دانشگاه آزاد به مسؤولان دفاتر نهاد را بازمی‌گردانیم/ طهرانچی گفت پرداخت سکه به این شکل قابل توجیه نیست واکنش کاربران توییتر به وعده تحریم ظریف + عکس قدردانی سرلشکر سلامی از نیروهای هوافضا و دریایی سپاه در پی انهدام و کشف بقایای پهپاد متجاوز آمریکایی جزئیات داغ‌ترین پرونده‌های «فساد اقتصادی» / از اتهامات چهره‌های مشهور سیاسی کشور تا اعدام عامل اصلی اخلال ارزی بدحجابی با ذات آدمی در تضاد است/امربه معروف باید تحول ایمانی ایجاد کند نه تقابل ظریف خطاب به ترامپ: نگران 150 نفر بودید؟ چند نسل را با سلاح هسته‌ای نابود کردید؟!
سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
کد خبر: 49709
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲

دوگانه‌ی «عقلانیت-حماقت»

غربگرایان بارها با ساده‌اندیشی و کم خردی (حماقت) به آمریکا و اروپا اعتماد کرده و خسارات زیادی را به کشور تحمیل نموده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، رضا سراج کارشناس مسائل راهبردی در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت:

شاهد دوگانه‌ی «عقلانیت-حماقت» در کشور هستیم. عقلانیت حاکم بر گفتمان انقلاب، عامل پیشرفت بوده و حماقت در اعتماد به آمریکا و اروپا، باعث ایجاد توقف و مشکلات شده است.

غربگرایان بارها با ساده‌اندیشی و کم خردی (حماقت) به آمریکا و اروپا اعتماد کرده و خسارات زیادی را به کشور تحمیل نموده‌اند. در این ارتباط روزنامه ایتالیاییکوریره دلا سرا، پیش از خروج آمریکا از برجام، نوشت: «عجله دولت روحانی در از بین بردن تمامی داشته‌های استراتژیک خود که در سال‌های گذشته دولت‌های اروپایی را مجبور کرد به امریکا فشار بیاورند و سرانجام موفق شدند امریکا را بر سر میز مذاکره آورده و به توافقاتی برسند، موجب شد که امریکایی‌ها در این توافق دست بالا را داشته باشد و امروز دولت روحانی فریب خورده و در حالت کیش و مات قرار گرفته است. مردم ایران از بیکفایتی دولت روحانی سخت خشمگین هستند! نادیده گرفتن تمامی هشدارهای رهبر تیزهوش ایران در مورد اعتماد نکردن به آمریکا که سابقه‌ای بد درگذشته داشته و فریب دوباره روحانی که یکبار در سال ۸۲ چنین فریبی را خورده بود، برای او درس عبرتی نشد.»

در حالی که راه عبور از مشکلات، تکیه بر عقلانیت حاکم بر گفتمان انقلاب و نگاه به درون است؛ غربگرایان در ایران اصرار بر حماقت اعتماد مجدد به آمریکا را دارند. با این شرایط می‌توان آنان را احمق‌های درجه دو به حساب آورد.

captcha