جاذبه های گردشگری شهر تاریخی دلیجان+تصاویر حضور خانواده شهید مدافع حرم استان مرکزی در جمع زائران کربلای ایران چراغپور: کی‌‌روش ۶۰ درصد تیم ملی ما بود/ مزایای او زیاد بود اما موفق نبود! تأکید دبیرکل سازمان ملل بر اشغالی‌بودن جولان شفر: تمام مربیان باید بیایند و از تماشای بازی تیم امید لذت ببرند/ این تیم می تواند عراق را شکست دهد زلاتکو کرانچار: بدون بهانه‌تراشی و با برنامه‌ریزی مناسب مهیای مرحله بعدی مسابقات می‌شویم/ تنها مشکل ما عدم همکاری برخی باشگاه‌هاست انتقاد تند علی دایی پس از سیل گلستان +عکس پیروزی دراماتیک آلمان در خاک هلند در دقیقه ۹۰/ باخت کرواسی و برد آسان بلژیک گرانی‌های ۹۷ چه غذاهایی را به سفره مردم آورد؟ +عکس قانون‌های متناقض مانع پیشروی تولید/رونق تولید راه عبور از موانع کشوراست
دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
کد خبر: 49709
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲

دوگانه‌ی «عقلانیت-حماقت»

غربگرایان بارها با ساده‌اندیشی و کم خردی (حماقت) به آمریکا و اروپا اعتماد کرده و خسارات زیادی را به کشور تحمیل نموده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، رضا سراج کارشناس مسائل راهبردی در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت:

شاهد دوگانه‌ی «عقلانیت-حماقت» در کشور هستیم. عقلانیت حاکم بر گفتمان انقلاب، عامل پیشرفت بوده و حماقت در اعتماد به آمریکا و اروپا، باعث ایجاد توقف و مشکلات شده است.

غربگرایان بارها با ساده‌اندیشی و کم خردی (حماقت) به آمریکا و اروپا اعتماد کرده و خسارات زیادی را به کشور تحمیل نموده‌اند. در این ارتباط روزنامه ایتالیاییکوریره دلا سرا، پیش از خروج آمریکا از برجام، نوشت: «عجله دولت روحانی در از بین بردن تمامی داشته‌های استراتژیک خود که در سال‌های گذشته دولت‌های اروپایی را مجبور کرد به امریکا فشار بیاورند و سرانجام موفق شدند امریکا را بر سر میز مذاکره آورده و به توافقاتی برسند، موجب شد که امریکایی‌ها در این توافق دست بالا را داشته باشد و امروز دولت روحانی فریب خورده و در حالت کیش و مات قرار گرفته است. مردم ایران از بیکفایتی دولت روحانی سخت خشمگین هستند! نادیده گرفتن تمامی هشدارهای رهبر تیزهوش ایران در مورد اعتماد نکردن به آمریکا که سابقه‌ای بد درگذشته داشته و فریب دوباره روحانی که یکبار در سال ۸۲ چنین فریبی را خورده بود، برای او درس عبرتی نشد.»

در حالی که راه عبور از مشکلات، تکیه بر عقلانیت حاکم بر گفتمان انقلاب و نگاه به درون است؛ غربگرایان در ایران اصرار بر حماقت اعتماد مجدد به آمریکا را دارند. با این شرایط می‌توان آنان را احمق‌های درجه دو به حساب آورد.

captcha