گزارش تصویری| جلوه بهشت در باغ گل رز فراهان دشمنان انقلاب از بازخوانی فتنه88 ناخشنودند/ فتنه انگیزی دشمنان به دلیل ماهیت ضد استکباری انقلاب اسلامی است از علی(ع) تا سید علی؛ تَکرار فتنه ها در تاریخ وزیر بهداشت به استان مرکزی سفر می‌کند پیچ های تاریخی محلی برای به کارگیری عبرت های فتنه/خطبه تاریخی رهبر انقلاب نقش های دشمنان را خنثی کرد کلیپ| فتنه 88 در کلام مقام معظم رهبری کشف انبار شکر و روغن احتکار شده در اراک قدرت آمریکا علی‌رغم رجزخوانی‌های ترامپ رو به افول است/ راه‌حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان انقلابی است حراست از آراء ملت و جمهوریت نظام سر فصل اصلی خطبه 29 خرداد 88 بود/رهبری به درستی دوای فتنه را روشنگری تشخیص دادند گزارش تصویری| دورهمی خانوادگی شبانه در پارک ملت اراک
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
کد خبر: 49700
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
استاندار مرکزی:

نباید مسائل سیاسی را در مدیریت شهری و انتخاب شهردار دخالت داد/ رشد اعتبارات هزینه مرکزی کمتر از سایر استان‌های کشور است

استاندار مرکزی گفت: اصلاً پذیرفته نیست که دربسته و بر اساس اطلاعات غلط، مسائل سیاسی را در مدیریت شهری و انتخاب شهردار داخل کنید.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری استان گفت: طبق آماری که مرکز آمار منتشر کرده، درصد نرخ بیکاری استان از پاییز سال ۹۶ تا پاییز سال جاری، ۱.۵ درصد کاهش داشته است.

آقازاده اظهار کرد: این کاهش نرخ بیکاری نوید خوبی برای استان مرکزی است که در یک سال درصد نرخ بیکاری از ۸.۴ درصد به ۶.۹ درصد رسیده است.

استاندار مرکزی با اشاره به فصل بودجه تصریح کرد: متأسفانه اخبار خوبی برای بودجه استان در سال ۹۸ نداریم.

وی افزود: رشد اعتبارات هزینه‌ای استان‌ها برای سال آینده در حدود ۳۲ درصد است اما برای استان مرکزی کمتر از این مقدار و در حدود ۲۹ درصد در نظر گرفته‌شده است.

رشد اعتبارات هزینه مرکزی کمتر از سایر استان‌های کشور است

آقازاده ضمن اشاره به افزایش اعتبارات استان‌ها تصریح کرد: در استان‌های دیگر شاهد افزایش اعتبار خوبی هستیم مثلاً استان تهران ۱۳۲ درصد رشد اعتبار استانی داشته و قم حدود ۲۰ درصد و اعتبار استان‌های دیگر ازجمله همدان و لرستان و ... نیز افزایش مناسبی داشته‌اند اما افزایش اعتباری که برای استان مرکزی در نظر گرفته‌شده در حدود ۷ درصد است.

وی تأکید کرد: پیشرفت‌های استان در حوزه اشتغال، کشاورزی و صنعت و ... نباید تبدیل به تهدید برای استان شود و گفت: نباید به خاطر پیشرفت‌های استان، سرمایه‌گذاری دولت در استان مرکزی کمتر شود و مجمع نمایندگان بایستی به این موضوع واکنش نشان دهد.

آقازاده ادامه داد: با توجه به انقباضی بودن بودجه در سال آینده، این مسائل باعث می‌شود که استان مرکزی فشار مضاعفی را متحمل شود.

استاندار مرکزی با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان که شامل حال شهردار پیشین شد و انتخاب شهردار جدید از سوی شورای شهر اراک گفت: شورا در انتخاب شهردار وقت‌کشی نکند.

وی افزود: بنده و آیت‌الله دری در خصوص انتخاب شهردار اراک با اعضای شورای شهر صحبت کردیم و علیرغم این صحبت‌ها هیچ توجهی به توصیه ما نکردند.

آقازاده با اشاره به اینکه انتخاب شورا موردحمایت همه مسئولین است تصریح کرد: گفتیم کسی را انتخاب کنید که حائز همه شرایط باشد درحالی‌که فرد منتخب شما حائز شرایط نیست.

وقت‌کشی اعضای شورا در انتخاب شهردار اراک

وی با اشاره به اینکه شهر نباید در این شرایط ضرر کند، افزود:همان افرادی که به شهردار پیشنهادی رأی دادند به ما گفتند که می‌دانیم این شخص رد می‌شود اما به دلایل حزبی و پروسه سازمانی و ... به او رأی دادیم. و این گفته‌ها نشان از وقت‌کشی اعضای شورا در انتخاب شهردار است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شورای شهر در انتخاب شهردار امتیاز منفی گرفت.

وی خطاب به اعضای شورای شهر اراک افزود: بایستی اعضای شورا در انتخاب بعدی با احترام به نظر مردم، جبران کنید.

آقازاده با تأکید بر پذیرفته نبودن عملکرد شورای شهر اراک اظهار کرد: ما از انتخاب شورا حمایت کرده و می‌کنیم ولی به‌عنوان نماینده دولت و در دفاع از مردم و قانون باید به شما می‌گویم که این کار شما وقت‌کشی است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اعضای شورا منتخب مردم هستند گفت: شما منتخب مردم هستید و بایستی نظر مردم را در نظر بگیرید.

وی با اشاره به اهمیت نظر مردم ادامه داد: سمینار بگذارید و ببینید چه کسی می‌تواند این شهر را با این مشکلات اداره کند.

نباید مسائل سیاسی را در مدیریت شهری و انتخاب شهردار دخالت داد

آقازاده اظهار کرد: اصلاً پذیرفته نیست که دربسته و بر اساس اطلاعات غلط، مسائل سیاسی را در مدیریت شهری و انتخاب شهردار داخل کنید.

وی مسئولین را امانت‌دار مردم دانست و عنوان کرد: ما امانت‌داریم و باید امانت را به‌سلامت به منزل برسانیم و هرچه در این ۴۰ سال به کشور ضرر  رسیده ناشی از تفکرات بسته بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید رضایت مردم در نظر گرفته شود، افزود: باید مسیر اصلح و صلاح و فلاح را در نظر بگیریم نه اینکه در کدام حزب و گروهیم، چراکه این نگرش برای کشور هزینه دارد.

انتهای پیام/

captcha