آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

ارزیابی چهل‌سالگی انقلاب حاکی از تحول عظیم در حوزه‌های مختلف است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: ارزیابی چهل‌سالگی انقلاب اسلامی حاکی از تحول عظیم در حوزه پیشرفت و خدمت‌گزاری به مردم در بخش‌های مختلف بوده و باید همواره شکرگزار این برکات الهی بود.
کد خبر: ۴۹۶۹۲ تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله "قربانعلي دری نجف‌آبادی" نماینده ولی‌فقیه در استان روز چهارشنبه در افتتاحیه همایش شبکه فرهیختگان ناجا در اراک با اشاره به تحولات چهل‌ساله در انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با دوران پیش از انقلاب گفت: ارزیابی چهل‌سالگی انقلاب اسلامی حاکی از تحول عظیم در حوزه پیشرفت و خدمت‌گزاری به مردم در بخش‌های مختلف بوده و باید همواره شکرگزار این برکات الهی بود.

امام‌جمعه شهر اراک با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی انتظامی بیان داشت:‌ امروزه نیروی انتظامی با دارا بودن جوانانی غیرتمند، شجاع، باایمان و خانواده‌هایی قانع، اصیل و متعهد به میثاق خود با ولایت در تمامی عرصه‌ها، توانمند و آماده است.

وی نگرش تخصصی و حرفه‌ای گرايي در نیروی انتظامی را یک ضرورت دانست و ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های هدفمند در برگزاری‌های دوره‌های تخصصی در نیروی انتظامی نشانه تعهد، انضباط کاری و دغدغه‌های انجام مسئولیت در ناجاست و باید با بهره‌گیری از تمامی سرمایه‌ها و تخصص‌ها به سمت پيشرفت و نوآوري در عرصه خدمت‌گزاری به آحاد ملت برنامه‌ریزی داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در ادامه بابیان مصداق‌هایی از تاراج ملت ایران در دوران پیش از انقلاب تصریح کرد: گذر و تعمق در دوران پیش از انقلاب اسلامی، نشانگر غارت سرمایه‌های ایران توسط استعمارگران بوده است، اما امروز به برکت انقلاب، خون شهدا، امام راحل (ره) و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبري (مدظله‌العالی)، به دوران عزت و سربلندی ایران در عرصه جهانی دست یافته‌ایم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی نخبه پروری در جمهوری اسلامی ایران را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و افزود: در کنار مسئولیت‌های ظاهری باید به‌عنوان یک فرد انقلابی،‌ در دیگر حوزه‌های اجتماعی نیز تأثیرگذار بوده و از تخصص‌ها و توانمندی‌ها در تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران بهره جست.

وی دقت، ظرافت و تخصص در نوع مأموریت‌های ناجا را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بسیاري از مأموریت‌ها و مسئولیت‌ها در نیروی انتظامی با حقوق مردم در ارتباط مستقیم است، باید انجام وظایف در اين نيرو، متقن و خدشه‌ناپذیر باشد.

امام‌جمعه شهر اراک در پایان نیروی انتظامی را مظهر انضباط، نظم، غیرتمندی و خدمتگزاری در جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: ناجا با داشتن فرماندهانی مخلص، باصفا و دلسوز در برخورد با باندهای فساد و هرگونه هنجارشکنی قاطع بوده و توانسته است جلوه‌هایی از قاطعیت، عزت‌نفس، خوشنامی، امانت داری و حسن ادای وظیفه را نمایان سازد.