عمر طولانی ویروس کرونا روی صفحه گوشی همراه وحید بهزادی و همسرش چگونه سلطان خودرو شدند؟ ۲۱ پروژه فرودگاهی تا پایان سال در کشور افتتاح می‌شود چهارشنبه؛رای گیری برای انتخاب رئیس مجلس در فراکسیون اکثریت/رئیس مجلس، رئیس فراکسیون نمی شود ایران قوی‌ترین سیلی را به دولت ترامپ زد/ آغاز فروپاشی سیاست‌های تحریم و محاصره توسط آمریکا دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام ۲ فروند بالگرد به گچساران برای مقابله با اتش‌سوزی مصاحبه| چهار نکته اساسی سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس / امام خامنه‌ا‌ی از منظر حق در برابر باطل می‌ایستند گزارش/ ۳ سناریو اصلی در برگزاری «حج تمتع ۹۹» خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت/۲ راهکار مجلس برای حل مشکل زاهدی: فراکسیون انقلاب اسلامی برنامه متنوعی برای مجلس یازدهم دارد / در حال اصلاح اساسنامه فراکسیون هستیم
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
کد خبر: 49682
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲

درخشش نام بلند امیر کبیر بر تارک استقلال وطن

سرمای دی ماه یادآور دست ِ سرد و بی رحم ِ استبداد بر سینه ی ستبر ِ دلیر مردی شجاع و عدالت خواه بنام امیر کبیر است، اوکه نام بلندش بر تارک استقلال وطن می درخشد...

به گزارش دیار آفتاب؛ علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امیر کبیر در کانال تلگرامی خود یادداشتی را با محوریت این امیر سرافراز منتشر کرد. متن این یادداشت در زیر آمده است.

سرمای دی ماه یادآور دست ِ سرد  و بی رحم ِ استبداد بر سینه ی ستبر ِ دلیر مردی شجاع و عدالت خواه بنام امیر کبیر است، اوکه نام بلندش بر تارک استقلال وطن می درخشد...

تلاشهای ماندگارمیرزا تقی خان فراهانی بر هیچ کس پوشیده نیست. او به توانمندی‌ و جایگاه رفیع ملت سرافراز ایران، اعتقاد فراوان داشت .

میرزا تقی خان امیری بود که استبداد نمی خواست اجازه ی کبیر‌ شدن به او داده شود، چرا که استقلال و پیشرفت ایران در اولویت کاری او بود و مخالف سرسخت حضور و دخالت اجنبی بر این سرزمین بود.

امیر کبیر به عدالت پایبند بود و کرامت انسانها را پاس می داشت، شجاعتش توان و قدرتی به او داده بود که ضمن تمرکز بر استقلال ایران از حقوق ملت در برابر استبداد و دشمنی بیگانگان نیز دفاع می‌کرد و همواره اقدامات ارزشمندی را برای سرافرازی مردم سرزمین خود انجام می داد.

"امیر"با انسجام بخشیدن به ارتش ایران امنیت را برقرار کرد، با کارخانه های مختلف بازار را کنترل کرد و با شجاعت بی نظیر دست اشرار را از این مملکت کوتاه کرد.

امیر کبیر با تاسیس دارالفنون و رشته‌های گوناگون حرفه‌آموزی و اولویت بخشیدن به آموزش، زمینه تحولات اجتماعی را فراهم آورد. بزرگمرد سرزمین آفتاب، با انحرافات مبارزه و براي ساماندهي اوضاع داخلي تلاش می نمود و با ذکاوتی خاص، دستگاه سياست خارجي را دگرگون کرد.

امیرکبیر نمونه برجسته یک قهرمان ملی است و درست در زمانی  امور را در دست گرفت که استعمار با دخالت در امور داخلی کشور بدنبال وابستگی همه جانبه ملت ایران بود.

خورشید زندگی این دولتمرد وطن دوست در خاک ِ پاک ِ هزاوه اراک طلوع کرد و نبوغ ذاتی وی، منشاء خدماتی سترگ به ايران و ایرانی شد.

مسئولیت صدراعظمی ایران ،در ۲۸ مهرسال ۱۲۲۷ بر عهده امیر نهاده شد تا قدمهای استوارش را در مسير اصلاح و ترقي کشور قرار دهد، اما تنها پس از گذشت سه سال، از صدرات وی، دست ناپاک دسیسه گران، ملت ایران را از خدمات بی نظیر این دولتمرد ِ دوستدارِ وطن ، که بحق معمار ایران مدرن بود محروم کرد تا شهادت ِ او سرآغازی باشد در راه بی پایان خدماتی ماندگار و جاودان...

تمام این عزتمندی و افتخار آفرینی ها محصول ۳ سال صدارت امیر ِ سرافراز ِ ایران زمین است ...

راه ِ عزت طلبی امیر و اندیشه ی آزادی خواه او سرانجام به کربلای_معلی رسید و پیکر ِ پاک ِ امیر ِ سرزمین ِ آفتاب در کنار مرقد مطهر سرورِ آزادگان حضرت امام حسين(ع) آرام گرفت...

دکتر علی اکبر کریمی نماینده مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی

captcha