گزارش تصویری| بازدید فرمانده سپاه روح الله از روند بازسازی و مرمت قبور مطهر شهدای اراک پیام مجلس ایران به پارلمان نیجریه آزادی و درمان زکزاکی در سریع‌ترین زمان است/جمهوری اسلامی ایران هرگونه محدودیت و فشار بر شیخ زکزاکی را محکوم می کند گزارش تصویری| توزیع کلاه ایمنی توسط راهداری میان موتور سواران خنجر یمنی درقلب نفتی ریاض/ تداوم کاهش قیمت مسکن تا پایان سال/ قضاوت انقلابی انقلاب قضایی گرد و خاک خطیر در باشگاه استقلال/ دایی به عراق پیشنهاد شد/ سناریوی حذف فرهاد/ مذاکره سه جانبه! گزارش تصویری| آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهپاد معرفی شدند پیشنهاداتی که مشکلات اقتصادی را تبدیل به بحران می‌کند/ از «اصلاح ساختار بودجه» بدون توجه به اقتصاد مقاومتی تا حذف 4 صفر از پول ملی شرایط جذب نخبگان به‌عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها اعلام شد توافق گران‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا با بایرن مونیخ تصاویر/ سد زاینده رود
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
کد خبر: 49681
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

مسئولینِ دارای روحیه اشرافی گری موردقبول مردم نیستند/ امید واهی به اروپا سرانجامی نخواهد داشت

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: امید داشتن به اروپایی‌ها برای کمک به ما در مقابل تحریم آمریکا امید واهی و توخالی است و قطعاً به سرانجامی نخواهد رسید.

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی در رابطه با سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری در حوزه اشرافی گری مسئولین و اعتماد به غرب در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در آموزه‌های دینی، قوانین و مشی حضرت امام(ره) و مسئولین نظام به‌ویژه در دهه اول انقلاب ساده زیستی، زهد، پرهیز از اشرافی گری و پرهیز از تجملات چه در زندگی شخصی و چه محیط اداری به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای زندگی مطرح بوده است.

کریمی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای که خلاف این مشی را دنبال می‌کنند و صراحتاً اظهار کردند که ما باید در کشور مانور تجمل بدهیم، زمینه‌سازی توسعه اشرافی گری و تجمل‌گرایی را در بین مسئولان در محیط‌های اداری و دولتی رواج دادند و این باعث شد که به این بلیه دچار شدیم.

شفافیت؛ راه نجات از تجمل‌گرای

وی ضمن بیان اینکه راه نجات این موضوع شفافیت است عنوان کرد: هر چه قدر بتوانیم شفافیت را در نظام اداری کشور و در بین مسئولان توسعه دهیم باعث می‌شود کسانی که شایستگی ندارند و خارج از ملاک‌ها و معیارهای یک مسئول در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران و مطالبه مردم هستند، نتوانند سرکار بیایند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان ضمن اشاره به اینکه مسئولینِ دارای روحیه اشرافی گری و تجمل‌گرایی، موردقبول مردم نیستند تصریح کرد: باید این‌ها به‌طور شفاف مشخص و معرفی شوند و در راستای تعیین شفافیت وضعیت درآمدی مسئولان و مبارزه با فساد طرحی در مجلس تهیه کردیم که متأسفانه این طرح به‌صورت ناتمام باقی‌مانده و همچنان پیگیریم که این موضوع به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: در قالب این طرح باید همه مسئولان موظف باشند تا ثروت خودشان و خانواده‌شان را به مراجع مربوط گزارش دهند و شفاف کنند و این باعث می‌شود که آن‌هایی که از راه‌های غیرقانونی و غیر مشروع ثروت کسب کردند و با سوءاستفاده از موقعیتشان نسبت به جلب رانت و ویژه خواری اقدام می‌کنند شناخته شوند و به جامعه معرفی شوند.

کریمی افزود: مردم هم قطعاً آن‌ها را در منصبی که انتخابی باشد طرد خواهند کرد و آن‌هایی هم که انتصابی هستند به‌عنوان یک ملاک قانونی این مطرح باشد که مسئولان خارج از چارچوب اشرافی گری و رانت‌خواری و ویژه خواری منتصب شوند و این به‌عنوان یک‌رویه قانونی و مورد عمل در بین مسئولان جمهوری اسلامی ایران نهادینه شود.

قبری که بر سر آن گریه می‌کنی، مرده‌ای ندارد

وی به موضوع ادامه‌دار شدن انتظار مسئولین اجرایی برای تحقق وعده‌های اروپایی‌ها اشاره کرد و افزود: متأسفانه مسئولان اجرایی علی‌رغم اعتراف به‌وقت کشی اروپا و بی‌خاصیت بودن انتظار کشیدن برای ایجاد گشایش از سوی اروپایی‌ها، ولی حاضر نیستند این واقعیت‌ها را بپذیرند و هم چنان این انتظار را ادامه می‌دهند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان تشریح کرد: ما اعتقادداریم باید به دنبال اتکا به توانمندی‌های داخلی بود و باید راهکارهای قانونی‌ای که در داخل کشور و با اتکا و استفاده از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور برای مقابله با تحریم‌هاست هر چه سریع‌تر فعال و اجرایی شود.

امید واهی به اروپا سرانجامی نخواهد داشت

وی ضمن بیان اینکه باید به‌طور واقعی و با اعتمادبه‌نفس و استفاده از ظرفیت‌های خودمان با تحریم‌ها مقابله کنیم خاطرنشان کرد: امید داشتن به اروپایی‌ها برای کمک به ما در مقابل تحریم آمریکا امید واهی و توخالی است و قطعاً به سرانجامی نخواهد رسید.

انتهای پیام/

captcha