کاربران شبکه‌های اجتماعی دولت را مجبور به عقب نشینی کردند/ از واکنش کاربران به طرح تشکیل وزارت بازرگانی تا خروج این طرح از دستور کار مجلس+تصاویر نفت فاقد بخش خصوصی اهلیت دار برای تحویل پالایشگاه شازند است مصوبه ستاد رفع موانع تولید برای شرکت هپکو و آذرآب اجرا نمی شود طرح مذاکره موشکی توهم مقامات کاخ سفید است اولویت ما حمایت و کمک به رفع مشکلات صادرات است جزئیاتی از جلسه وزرای سابق نفت با زنگنه/ کشور را با درآمدهای کم‌تر از این هم اداره کردیم برای حفظ محیط زیست از پتانسیل‌های تخصصی و دانشگاهی استفاده کنیم با این دولت نمی توان درباره بازگشت به توان هسته ای قبلی نظر داد/ فردو به کارکرد اصلی خود باز گردد به جای 20 درصد به غنی سازی 56 درصد می رسد فقط ۳ بار سی‌تی اسکن می‌تواند سرطان‌زا باشد چرا سعودی‌ها در یمن تسلیم شدند/ پابرهنه‌هایی که ارتش آمریکایی را از پا درآوردند +نقشه و عکس
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
کد خبر: 49519
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
گزارش دیار آفتاب از مشکلات بیمارستان خصوصی اراک؛

استفاده از امتیازات در حوزه درمان باید عادلانه باشد/ قول وزیر مبنی بر برداشتن سقف منابع از بیمارستان خصوصی عملیاتی نشده است

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی درباره قول وزیر مبنی بر برداشتن سقف منابع گفت: قرار بود وزیر با سازمان بیمه سلامت مکاتباتی داشته باشد و بیمه به اداره کل مجوز بدهد که این سقف برداشته شود اما از نتیجه خبری نیست و همچنان منتظر مجوز از ستاد هستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمعیت یک هزار و چهارصدنفری استان مرکزی و عدم تناسب تخت بیمارستانی با جمعیت استان مشارکت بخش خصوصی در خدمات سلامت می‌تواند نقش مؤثری در بهبود و ارتقای خدمات درمانی داشته باشد.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا یکی از بیمارستان‌های خصوصی استان در اراک است که خدمات تشخیصی و درمانی متعددی را ارائه می هد.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا اراک:

استفاده از امتیازات در حوزه درمان باید عادلانه باشد

صدیقی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا گفت: بیمارستان سینا که در سال گذشته یکی از منابع اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم استان مرکزی بود با هزینه بخش خصوصی و ۷۰% آورده سهامداران و مابقی با استفاده از تسهیلات ساخته شد.

وی افزود: بااینکه پیش‌بینی کرده بودیم که تا یک سال دریافتی بیمارستان از بیمه‌ها چشمگیر نباشد، اما یک سال گذشت دریافتی‌ها بیشتر شد و در حال حاضر بیمارستان با مشکل جدی درباره دریافت مطالبات مواجه است و این مسائل می‌تواند بیمارستان را با چالش جدی روبه‌رو کند.

صدیقی با اشاره به سقف ۵۹ میلیون تومانی که سازمان تأمین اجتماعی برای این بیمارستان تعیین کرده، بیان کرد: این سقف از بسیاری از مراکز درمان سرپایی و یا سونوگرافی‌ها کمتر است.

رئیس بیمارستان سینا تصریح کرد: این مسئله را با وزیر بهداشت در میان گذاشتیم و ایشان وعده داد که یا سقف برداشته شود و یا درباره بیمارستانی که در بخش خصوصی ساخته‌شده شرایط را به شکل دیگری در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: استفاده از امتیازات باید عادلانه باشد و بیمارستان سینا نیز باید بتواند مانند بیمارستان خصوصی دیگر از آن استفاده کند.

صدیقی درخواست خود را از سازمان تأمین اجتماعی پرداخت مطالبات سال۹۶ عنوان کرد و گفت: تاکنون هم در بخش بستری و هم در سایر بخش‌ها، پرداختی قابل‌توجهی نداشتیم.

وی افزود: تأمین اجتماعی پرداختی سال۹۶ بیمارستان سینا را در اولویت قرار دهد و در صورت امکان محدودیت پرداختی را بردارد.

صدیقی یکی دیگر از مشکلات بیمارستان سینا را تأمین مواد اولیه دانست و گفت:در تأمین مواد اولیه مانند گوشت منجمد مشکلات زیادی وجود دارد. طبق قانون استفاده از گوشت گرم مجاز نیست و گوشت منجمد نیز در دسترس نیست و فقط در مراکز دولتی و ... توزیع می‌شود و ما از آن بی‌بهره‌ایم؛ راه سومی هم وجود ندارد. بنابراین انتظار داریم که بیمارستان سینا مانند سایر بخش‌ها دیده شود و برای ما هم سهمیه‌ای در نظر بگیرید.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی:

قول وزیر مبنی بر برداشتن سقف منابع از بیمارستان خصوصی عملیاتی نشده است

محمدرضا جیریایی مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی با اشاره به تصویب ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای پرداخت مطالبات عنوان کرد: دریکی دو هفته آینده تمام مطالبات مراکز طرف قرارداد که از مهرماه سال گذشته تاکنون طلب دارند، پرداخت می‌شود و بیمارستان سینا نیز در اولویت قرار دارد.

وی درباره سقف منابع اظهار کرد: استان‌ها طبق منابعی که برای آن‌ها مشخص‌شده و بر اساس عملکرد سازمان‌ها در سال گذشته سقفی را مشخص کردند.

جیریایی با تأکید بر محدودیت منابع تصریح کرد: مجبور شدیم علاوه بر مراکز خصوصی برای مراکز دولتی هم که خدمات خود را با مبلغی بسیار کمتر از هزینه اصلی آن به بیماران ارائه می‌دهند، سقفی مشخص کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه بیمارستان سینا در سال گذشته عملکردی نداشت سقف محدودی را برای آن در نظر گرفتیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی درباره قول وزیر مبنی بر برداشتن سقف منابع گفت: قرار بود وزیر با سازمان بیمه سلامت مکاتباتی داشته باشد و بیمه به اداره کل مجوز بدهد که این سقف برداشته شود اما از نتیجه خبری نیست و همچنان منتظر مجوز از ستاد هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی:

تعیین سقف بر اساس عملکرد گذشته برای بیمارستان سینا منطقی نیست

سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی درباره تعیین سقف بر اساس عملکرد گفت: بیمارستان سینا در سال گذشته تقریباً تعطیل بوده و عملکردی نداشته، بنابراین تعیین سقف بر اساس عملکرد گذشته در این مورد منطقی نیست.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان سینا با سرمایه بخش خصوصی تأسیس‌شده اظهار کرد: بایستی بیمارستان خصوصی با نگاه دیگری بررسی شود و حتی با فشار به بخش‌های دولتی از بخش‌های خصوصی حمایت کنیم.

وی افزود: اگر از بخش‌های دولتی کم کنیم، دولت نمی‌گذارد که سیستم خودش مختل شود و جبران می‌کند اما لازم است که از بخش خصوصی هم حمایت کند.

فرخی با اشاره به اینکه درخواست تأمین منابع نیز توسط ستاد تنظیم بازار قابل‌پیگیری است مجدداً تأکید کرد: اینکه بودجه را بر مبنای عملکرد قبل بگذاریم، کار غلطی است.

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان مرکزی:

مطالبه یک میلیارد و 620 میلیون تومان بیمارستان سینا از تأمین اجتماعی

ثریا پازوکی مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی ضمن تأکید بر اینکه در بخش بستری سقفی وجود ندارد گفت: برای بخش سرپایی در استان سقف وجود دارد اما برای بخش بستری هیچ سقفی تعیین نشده است.

وی افزود: با در نظر گرفتن کارکردها سعی کردیم اجحاف نشود، هرچند پرداختی بیمارستان غیردانشگاهی دیگر را تا اسفند ۹۶ به‌صورت جداگانه و علل الحساب دریافت کردیم اما کارکرد بیمارستان سینا تا آن زمان مشخص نبود.

پازوکی مطالبه بیمارستان سینا را یک میلیارد و 620 میلیون تومان خواند و تصریح کرد: این مسئله را پیگیری می‌کنیم و اگر منابعی بیاید حتماً مطالبه بیمارستان سینا را پرداخت می‌کنیم.

انتهای پیام/

captcha