باز هم نتیجه معکوس / باز هم ناکامی آمریکا آئین رونمایی از بازی تابستان سیاه/تصاویر لزوم برخورد با دانه درشت‌های اقتصادی/ مردم از اموال‌ نجومی برخی مدیران و مسئولان نگران‌اند‌ نشانه‌هایی پنهان از بیماری خطرناک که شما را گوشه‌نشین می‌کند +راهکار‌های پیشگیری و درمان ام اس سکه‌های اهدایی دانشگاه آزاد به مسؤولان دفاتر نهاد را بازمی‌گردانیم/ طهرانچی گفت پرداخت سکه به این شکل قابل توجیه نیست واکنش کاربران توییتر به وعده تحریم ظریف + عکس قدردانی سرلشکر سلامی از نیروهای هوافضا و دریایی سپاه در پی انهدام و کشف بقایای پهپاد متجاوز آمریکایی جزئیات داغ‌ترین پرونده‌های «فساد اقتصادی» / از اتهامات چهره‌های مشهور سیاسی کشور تا اعدام عامل اصلی اخلال ارزی بدحجابی با ذات آدمی در تضاد است/امربه معروف باید تحول ایمانی ایجاد کند نه تقابل ظریف خطاب به ترامپ: نگران 150 نفر بودید؟ چند نسل را با سلاح هسته‌ای نابود کردید؟!
سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
کد خبر: 49497
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

ولنگاری فضای مجازی خیانتی غیرقابل‌بخشش به کشور است/گسترش دوره‌های سواد فضای مجازی صیانت از نسل آینده

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر دستی که پشت پرده ولنگاری فضای است خیانتی غیرقابل‌بخشش به کشور، نظام اسلامی و ملت مسلمان ایران انجام می‌دهد.

ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص ولنگاری فضای مجازی و عدم ساماندهی این فضا توسط وزارت ارتباطات عنوان کرد: متأسفانه دولت در خصوص مدیریت فضای مجازی سیاستی برخلاف منافع نظام در پیش‌گرفته و وظیفه‌ای که نسبت به فیلتر تلگرام داشت را انجام نداد.

رضایی ادامه داد: بنا بود تا این شبکه اجتماعی پس از ارائه مهلت چندماهه به‌کلی فیلتر شده اما هنوز اقدامی عملی صورت نپذیرفته است. درواقع دولت با عدم فیلتر تلگرام اجازه نداد شبکه‌های داخلی که سرورهایشان داخل کشور است و قابل مدیریت هم هستند جان گرفته و قوی شوند.

وی افزود: هر دستی که پشت پرده ولنگاری فضای است خیانتی غیرقابل‌بخشش به کشور، نظام اسلامی و ملت مسلمان ایران انجام می‌دهد.

رضایی تأکید کرد: اعتراض زیادی هم در خصوص عدم فیلترینگ تلگرام شد اما هیچ‌کس کاری انجام نداده است که باید با مطالبه گری مردم این روند غلط اصلاح شود.

وی در خصوص تأثیر مرکز ملی فضای مجازی در سامان‌دهی به این فضا تصریح کرد: اصولاً مدیریت فضای مجازی با این مرکز است و باید با پیگیری سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری آن‌ها را اجرا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: این مرکز چند بار در مسائل مختلف اعلام موضع کرده ولی دوباره با فشار عوامل پشت پرده عقب‌نشینی کرده است. حداقل باید برای مردم بازگو می‌کردند که چه عواملی باعث شد شر شبکه‌های مجازی که از طریق دشمن اداره می‌شود از سر ملت ایران کوتاه نشود که این کار را هم نکردند.

رضایی در خصوص نقش دوره‌های آموزش سواد فضای مجازی برای خانواده‌ها جهت پیشگیری از آسیب‌های این فضا بیان کرد: باید به خانواده‌ها آموزش دهیم که دسترسی به اطلاعات کاری ضروری است و فرهنگ کسب اطلاعات را تقویت کنیم، اما در کنار آن صیانت از فرهنگ، سلامت و نسل آینده جامعه وظیفه خانواده‌ها و مسئولین است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین باید فضای مجازی را جدی گرفته و کسانی که به‌واسطه نادانی در این فضا آسیب می‌بینند، تکلیفی هم بر گردن مسئولین است.

انتهای پیام/

captcha