معاون علمی و فناوری رئیس جمهور وارد استان مرکزی شد تأمین بخش عمده ای از کمبود قطعات خودرو توسط وزارت دفاع ظرف دو ماه آینده / خودرو های در پارکینگ مانده، شهریور و مهر به بازار عرضه می شوند باور ایرانی برتر از پاتریوت آمریکایی/ تبادل بسته‌های برجامی در پاریس/ جبهه جدید عراق و یمن علیه تل‌آویو/ پیگیری پول کثیف در عرصه هنر توسط پلیس شروع صفر آقای جنتلمن/ فرار از اولین گیت/ مضحکه بلیت/ پرسپولیس عصر جدید! حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
کد خبر: 49466
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸

چند شغله بودن، حاشیه جدید این روزهای رئیس خصوصی سازی

پوری حسینی در حالی چند وقتی است که درگیر مطالبه افکار عمومی در خصوص کارنامه ناموفق خود در واگذاریها و نیز خرید پر سروصدای مجتمع گوشت اردبیل است؛ که به تازگی نماینده پیشین مجلس موضع چند شغله بودن و بازنشستگی وی را پیش کشیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جدای از حواشی مربوط به کارنامه پر رمز و راز پوری حسینی در خصوص اجرای سیاست خصوصی‌سازی در کشور، موضوعی که این روزها بیش از پیش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، بحث نحوه خرید مجتمع گوشت اردبیل توسط "میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی" یا همان "سید مهدی پوری حسینی"، و یا به قول اهالی رسانه "آقای حاشیه" است.

البته پوری حسینی در یک برنامه تلویزیونی در حالی گفته که تمام پول مجتمع گوشت اردبیل را تا ریال آخر داده و مقامات قضایی هم پس از بررسی این موضوع به وی گفته‌اند که این مجتمع گوشتی "نوش جانت"، که دادستان اردبیل می‌گوید پوری حسینی در خصوص خرید مجتمع گوشت اردبیل بدهکار است و بنده هم به وی نگفته‌ام نوش جانت!

اما جدای از این که مجتمع گوشت اردبیل باید نوش جان پوری حسینی، رئیس پر حاشیه این روزهای سازمان خصوصی‌سازی باشد یا نه، یکی از بحث‌هاب قابل توجه و نقد اشتغال وی در مجتمع گوشت اردبیل در کنار حضور در پست معاونت وزیر امور اقتصادی و دارایی و ریاست سازمان خصوصی‌سازی است. سازمانی که حجم کاری بالایی از جمله واگذاری سهام شرکت‌های دولتی و موضوعات مرتبط با سهام عدالت دارد و باید در اقتصاد کشور تحولات زیادی ایجاد کند.

بر این اساس به تازگی احمد توکلی، رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به پدیده موسوم به درهای چرخان به عنوان یکی از متغیرهای تاثیرگذار در مبارزه با فساد، گفته: این اصطلاح هنگامی به کار برده می‌شود که کارکنان بخش عمومی و یا دولتی در پایان دوره خدمت یا ترک موقت کار خود در بخش خصوصی یا فعالیت‌های غیرانتفاعی فعالیت نماید و یا ذینفع باشند. از سوی دیگر از بخش خصوصی دوباره وارد سیستم اجرایی دولت و یا نظام قانونگذاری کشور همچون مجلس شورای اسلامی شود.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز پس از پایان ماموریت یا دوره خدمت مشخص برای کارکنان دولت، دوره زمانی محدودی برای عدم فعالیت در بخش‌های مشابه برای شخص مذکور تعریف می‌شود، افزود: در این زمینه می‌توان به رئیس بانک مرکزی آمریکا اشاره کرد که در پایان دوره خدمت خود به مدت 5 سال نمی‌تواند عضو هیأت مدیره بانک‌ها شود و یا حتی تسهیلات اعتباری در این بخش دریافت کند.

رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه مقابله با پدیده موسوم به درهای چرخان نیازمند تدوین و تبیین قانون و مقررات است، افزود: وقتی در این زمینه قانونی وجود ندارد حداقل مسئولان و مدیران ارشد با حساسیت می‌توانند مانع از بروز فعالیت‌های این چنینی میان بخش دولتی و عمومی با بخش خصوصی و بر عکس آن شوند.

توکلی با بیان اینکه نحوه به کارگیری رئیس کنونی سازمان خصوصی‌سازی نمونه‌ای از پدیده درهای چرخان در اقتصاد ایران است، عنوان کرد: در حال حاضر از این شخص به محاکم قضایی کشور اعلام جرم شده و این در حالی است که با فرافکنی و بازی با کلمات همچنان فرار به جلو می‌کند. این در حالی است که رئیس کنونی سازمان خصوصی سازی در معرض تغییر و تعقیب قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: بنابراین باید منتظر ماند و دید عاقبت پرونده واگذاری مجتمع گوشت اردبیل، در کنار واگذاری‌های پرسر و صدا و پرحاشیه دوران ریاست پوری حسینی در سازمان خصوصی‌سازی به کجا کشیده خواهد شد؟؛ و این که با وجود بازنشسته بودن و شروع به کار دوباره پوری حسینی در سازمان خصوصی‌سازی که مغایر با قانون منع بازنسشتگان است و از سوی دیگر موضوع دو شغله و شاید چند شغله بودن وی، آیا این موضوعات پرونده و کابوس جدید دیگری را پیش روی آقای حاشیه‌ی این روزهای کشور بازگشایی خواهد کرد یا نه!؟

انتهای پیام/

captcha